Kde sehnat živé květiny na dort?

WDJ
7
29.8.19 14:55

Kde sehnat živé květiny na dort?

Ahoj,

Chtěla bych dělat dort s živými růžemi, které nebudou chemicky ošetřené - aby se daly jíst.
Zahrádku nemáme a ani známé, které by pěstovaly růže.

Kde se dají sehnat? Do Makra možnost také nemám. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1899
29.8.19 15:01

@WDJ já kupuji v Bille, mají takový mix i se salátem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3710
29.8.19 15:04

Chtěla jsem poradit právě Makro (i když to teda nebývá žádný velký skvost). Jinde se skoro sehnat nedají, když nemáš spřátelné zahrádkáře. Pokud do Makra opravdu nemůžeš, tak bych zkusila obvolat pár lepších květinářstí, nebo se zeptat lidí, co mají nějaké květinové samosběry. Já jsem kdysi dávno koupila chemicky neošetřené květy v jednom květinářství na pod Kulaťákem. Prodavačka říkala, že to od nich berou nějaké restaurace. Ale byla jsem tam jen jednou a nepamatuju si název, podle mapy by to mohlo být toto https://fiorita.cz/

Případně se ještě dá stonek zapíchnout do takových těch plastových fiolek na vodu, ale z květů se po kontaktu s krémem pravděpodobně trochu chemky uvolní, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10565
29.8.19 15:21

Napiš odkud jsi, třeba ti je nějaká maminka podaruje z vlastní zahrádky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
WDJ
7
29.8.19 16:11
@CarolineJ píše:
@WDJ já kupuji v Bille, mají takový mix i se salátem.

Super, děkuji, tam jsem nekoukala nikdy :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
WDJ
7
29.8.19 16:12
@Ba-stet píše:
Chtěla jsem poradit právě Makro (i když to teda nebývá žádný velký skvost). Jinde se skoro sehnat nedají, když nemáš spřátelné zahrádkáře. Pokud do Makra opravdu nemůžeš, tak bych zkusila obvolat pár lepších květinářstí, nebo se zeptat lidí, co mají nějaké květinové samosběry. Já jsem kdysi dávno koupila chemicky neošetřené květy v jednom květinářství na pod Kulaťákem. Prodavačka říkala, že to od nich berou nějaké restaurace. Ale byla jsem tam jen jednou a nepamatuju si název, podle mapy by to mohlo být toto https://fiorita.cz/Případně se ještě dá stonek zapíchnout do takových těch plastových fiolek na vodu, ale z květů se po kontaktu s krémem pravděpodobně trochu chemky uvolní, no…

Děkuji, zkusím.
V nejhorším případě bych kartu do Makra sehnala, ale je mi jasné, že zas tak super to tam nebude :D
Děkuji za typ, zavolám tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
WDJ
7
29.8.19 16:13
@Janli píše:
Napiš odkud jsi, třeba ti je nějaká maminka podaruje z vlastní zahrádky.

Praha :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3710
29.8.19 16:40

@WDJ Kdyžtak mrkni na makro.cz, mají to nafocene, tak ať vidíš, jestli to stojí za námahu. Ty květy jsou hodně uzavřené a obvykle ostré rudé. Jinak tak mivaji pěkně macešky, fialky nebo květy šalvěje, ale to je spíš na obycejnejsi dorty, nic moc posh. Drzim palce a kdyžtak dej vědět, jak jsi pořídila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
WDJ
7
29.8.19 17:53
@Ba-stet píše:
@WDJ Kdyžtak mrkni na makro.cz, mají to nafocene, tak ať vidíš, jestli to stojí za námahu. Ty květy jsou hodně uzavřené a obvykle ostré rudé. Jinak tak mivaji pěkně macešky, fialky nebo květy šalvěje, ale to je spíš na obycejnejsi dorty, nic moc posh. Drzim palce a kdyžtak dej vědět, jak jsi pořídila…

Supr, děkuji.
Je to „jen“ pro rodinu k narozeninám :)
Co tak koukám, nevypadají nejhůře! Takže zkusím sehnat kartičku, děkuji za typ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama