Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@cecillka
@M11
@333Katynka
@stray
Ahoj holky, já vám napíšu takhle všem dohromady, protože prostě není čas:-)včera jsem se na net už nedostala, tak snad ještě večer.
s tím jídlem…to přesně řeším, už jim nic nechutná.-) v poslední době měli dost rádi vývary, dělala jsem je, protože byli nemocný. A snažila jsem se kupovat zajímavý těstoviny do polívky, aby je to zajímalo i po estetické stránce:-) ale teď už to všechno končí spíš na zemi.-(A jak připravuješ Katynko to filé? To zní super, i ta mrkvička!!!
Taky jsem si vzpomněla, že jsem poznala že jsem těhotná nějak moc) už při domácím testu hcg. Měla jsem tam už od začátku dost viditelný ty čárky, což mi bylo divný, protože u prvního dítěte jsem je tam měla hrozně slabounce a tak jsem neváhala dělat test za testem…:-) ale tady právě už z kraje hned hrozně viditelný. Tak jsem pak dostala ŠOK u doktora:"máme tady kompikaci, máme tu dvojčetné těhotěnství…Pomoc!!!:-)))ještě to ta paní doktorka prohodila, jako by se nechumelilo.
Tak se všichni mějte hezky, a Cecilko, to je super že si to takhle už užíváš! Taky se těším! Už aby bylo jaro a ty děti nebyli hned tak špinavý od bahna a mokrý, aby jsme s nima mohli být víc venku.
Tak papapa všem!
@cecillka to víš, že jsme měli strach, ale kromě těch nocí to zvládal docela dobře. DDnes už je bez teplot, ale začíná pokašlávat.
Jinak ty pasy sice platí 5 let, ale při změně vzhledu, což je u malých dětí docela pořád, musíš pas zase měnit. My jim pasy dělali loni, když měli 9 měsíců, ale nakonec jsem na tu dovolenou neměla odvahu. Tak teď nevím, kdo posoudí, jestli jsou si ještě letos dost podobní. ![]()
Na řidičák se jdu mrknout ![]()
@333Katynka
Jo, takže Ti jedí už „normální“ jídlo
. Tak třeba: zapečenou brokolici s bramborem a kuřecím, kuřecí „bábovku“, roštěnou, ražničí (to je u nás to samé co roštěná, ale z vepřového), vepřové na houbách, koprovku, plněné papriky s rajčatovou omáčkou, guláš, ryby. Polívky: bramboračka (tu milují), pórková, brokolicová, květáková, všechny vývary, zelňačka. Sakra teď už si na víc nevzpomenu.
Jo to mi povídej, já to klidně uklohním, ale vymyslet to, aby to nebylo pořád dokola
. Jo a naše děti nejedí sladké, minule jsem se jim dělala s kynutýma knedlíkama a borůvkovou polevou (protože borůvky zbožňují) a ani se v tom nepovrtali! ![]()
Zeleninu jedí v jakémkoli stavu, hodně syrovou, teď začali chroupat mrkev. Dokonce snědli asi tři ředkvičky a to celkem pálily. Ovoce všechno, milují jahody.
![]()
@333Katynka Natálce je 13 a půl. (Když jsem jí dávala to jméno, tak také široko daleko nebyla žádná, teď tu Nelinku, to už jsem věděla, že jich bude hodně, ale zvítězila hlasováním:-). Té nejstarší je 22, o její pubertě jsme nevěděli, doslova- byla furt zalezlá v pokojíčku
. Natálka, je celkem ok, ale má neustále pohled, který mě nenechá na pochybách co si myslí o mých zastaralých názorech třeba na to, zda je v lednu nutné nosit pod bundu ještě nějakej blbej svetr
No jsem trapná, přiznávám se ![]()
@333Katynka píše:
@cecillka to víš, že jsme měli strach, ale kromě těch nocí to zvládal docela dobře. DDnes už je bez teplot, ale začíná pokašlávat.
Jinak ty pasy sice platí 5 let, ale při změně vzhledu, což je u malých dětí docela pořád, musíš pas zase měnit. My jim pasy dělali loni, když měli 9 měsíců, ale nakonec jsem na tu dovolenou neměla odvahu. Tak teď nevím, kdo posoudí, jestli jsou si ještě letos dost podobní.
Na řidičák se jdu mrknout
Ta příšerná paní za okýnkem říkla, že změna vzhledu po EU nevadí, přesně to mě vrtalo hlavou, mají tam fotky asi z 8měsíců, takže si nejsou podobní už teď.
@Evell kupuju filé pro děti bez kostí a opeču ho buď na másle nebo na olivovém oleji, tu mrkvičku najemno nastrouhanou taky a k tomu kaši nebo šťouchané brambory. Nic složitého, ale v jednoduchosti je síla
.
JJo, to já měla u doktora taky šok, my chtěli zůstat u jedináčka a najednou dvojčata. Brečela jsem snad celý den a další týden jsem se dostávala z depresí. Byla jsem z toho úplně na dně. Já vím, že to zní hrozně, ale když to člověk neplánoval, tak to byl děsnej šok. Ještě jsem k tomu měla dobrou práci a dost malý byt. Samozřejmě jsme pak museli řešit jiné bydlení a během těhotenství koupit dům a přestěhovat se. Byl to mazec, to vám řeknu.
@cecillka
To jsi měla super den! ![]()
Té puberty se taky děsím, zrovna jsme říkali s manželem, že už nebudem nejmladší a jestli nám na to budou stačit nervy! ![]()
@stray kuřecí bábovka? To tedy neznám. Jak ji děláš? A tu brokolici zapékáš jak? Na vrstvy a zaliješ vajíčkem? Nebo smetanou?
Rajskou jsme ještě nezkoušeli, nechtěla jsem dělat z protlaku, ale už by to asi mohli. A guláš taky neměli, to je jako hovězí na šťávě, že? Protože jim to stejně nemůžu nějak kořenit.
A to ti snědí polívku a pak druhý? Já klasickou polívku ještě nedávala, protože jak po mě šermujou ručenkama, tak bych to těžko do té pusy dopravila, proto dělám spíše hustší jídla, co drží na lžičce
.
HOLKY NEVÍTE MUŽU DĚTEM DAVAT PRIBINAČEK PIŠKOTÍK
BUDOU MÍT 9 MĚSÍCŮ
@cecillka s těěmi pasy to jsem ráda, že jsi se ptala, tak snad nás pustí:-))
A asi každá máma je v pubertě trochu trapná…i ta moje byla
. Když na to člověk mrkne zpětně, co se navyváděl ![]()