Kdo nedáváte dudlíka - den s miminkem :)

Anonymní
21.5.21 22:15

Kdo nedavate dudlika - den s miminkem :)

Ahoj, predne chci rict ze si nepreju, aby se tu strhl flame zda davaz ci nedavat dudlika.
Ja dudlika davam, zpocatku jsem ho davat nechtela, aby se nezhorsila technika sani, ale kojeni uz je v pohode a tak davam a resit to budu az nez prijdou zoubky.
Nemam zadny problem ani s jednim pristupem.

Jen by mne fakt ciste ze zvedavisti zajimalo - maminky, co nedavate dudlika, jak vypada vas den? Ja totiz mam pres den plno veci, ktere nechci delat z bezp. Duvodu s malym v satku, napriklad vareni a zehleni a ne vzdy to lze nechat na dobu kdy usne. Takze zehlim tak, ze maly je v postylce, ma pusteny kolotoc a ma dudlik, ja vedle zehlim a obcas mu ho zastrcim…

Bez dudliku v bdelem stavu delame bud aktivity, na ktere ma energii, treba hrani nebo bez nej vydrzi tsk maximalne 3 az 4 minutky na dece pod hrazdickou. To si hraje, ale dele.jak treba 10 minut nevydrzi ani kdyz je akorat bdely.

Tak mne to jen zajimalo. Bud je maly hodne kontaktni…jak se ted s oblibou eufemisticky rika :lol: a nebo fakt nevim. Nebo vse delate pouze kdyz spi? (To ja spim taky takze smokik a pres den spi bud na prochazce-coz vylucuje delat cokolivvjineho nez byt na te prochazce) nebo spi tak hodku pres den…ale to si tak vlezu do sprchy a obstaram starsiho, vyridim emaily a vyndam mycku…

No tak by mne to proste zajimalo. Dudlik mi v mnohem pomaha, on s nim treba krssne usne a ja ho drzim za rucicku s hladim a nemusim pul hodiny skakat v satku… :lol: (i kdyz je satek taky fajn).

Takze ve finale - nejlip se mi dudlik osvedcil jako uzasny podpurny uspavaci prostredek kdyz mi nechce spst u prsu (u toho se nekdy rozciluje). Rakze ho mam na sobe na brisku, kde se ale vzteka, kdyz dostane dudlik, tak i krasne usne.

Jak to delate vy bez dudliku? Treba se neco i priucim.

To je ostatne smysl tematu. :)

Onlouvam se za anonym, ale. jedtli tady vznikne valka matek, nechci toho byt soucasti :lol: :lol: (prosim, kdo dudlika davate, psat sem nic nemusite. :kytka: )

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24189
21.5.21 22:24

:D myslím, že den matky, která má dítě s dudlíkem a bez dudlíku, je úplně stejný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10881
21.5.21 22:29

Já ti můžu napsat oba pohledy.
Starší dudlík nikdy neměl, mladší bez něj neudělá krok ještě ve dvou letech :lol:
Od narození staršího jsem sloužila jako jeho živý dudlík. Do půl roka byl schopný 5 minut vydržet na dece, jinak řev. Chtě nechtě jsem děkovala za šátek, když byl u mě, tak mlčel a spal. Takže jsem byla máma klokan. Uspávala jsem do roka výhradně u prsa, když spal, spala jsem s ním. Byl a zůstal na mně totálně závislý.
Mladší má od porodnice dudlík. Jako miminko dostala mléko, dudlík a spokojeně usnula. Kdekoliv a kdykoli :? Spala ze začátku i 20 hodin denně. Dodnes ji dudlík uklidní, ať už pláče po nějaké nehodě, nebo je unavená, když rostou zuby. Dětský zubař nám řekl, že je to do 3 let ok, pak by ho mít neměla, protože se můžou zuby křivit. Daleko horší pro zuby je prý láhev mléka na usnutí. Kdybych ten rozdíl vedela dřív, tak staršího k dudlíku snad donutím násilím :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4281
21.5.21 22:34

Mám jedno dítě a jak psala @Aduš8 tak to stejné jako její starší dítě. Dudlík prostě odmítala, nebylo to, že bych se rozhodovala zda dát nebo nedat. Prvního půl roku byla super kontaktní a další rok taky i když se to o trošku více odbourávalo, řekla bych, ze dny jsem měla obdobně jako matky s dudlíkem, jen s tím rozdílem, že bylo více pláče. Díky luxusu jednoho dítěte jsem první půl rok nedělala nic…krom neustálého nošení a kojení. Takže v klidu se vysprchovat nebo vyskládat myčku bez hysteráku jsem nezažila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53751
21.5.21 22:35

První dítě jsem měla dudlíkové, druhé ne, prostě ho nechtělo… a den s nimi by byl stejný, kdyby teda ty děti byly stejné. První dítě bylo torpédo, takže tam mě dudlík nespasil. A druhé je podstatně klidnější, takže tam potřebu dudlíku ani nemám. Ale jinak jsem se velmi rychle naučila navázat si dítě na záda, takže spoustu činností (od vaření po vytírání) jsem dělala s bdícím dítkem takhle. Moc nežehlím, ale když už, nechávám to na večer/ noc, když spí. A čím je větší, tím je samostatnější, takže co stojí, třeba na vaření dohlíží z učící věže, popř. se s přibývajícím batolecím věkem zabaví více a více samo. Ale vrozená nátura dítka ovlivňuje jeo chování mnohem víc než dudlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31807
21.5.21 22:38

Vařila jsem s miminem v šátku. Nebo spali v posteli, postýlce, na gauči. Stejně jako vytírala, věnovala se starším dětem, četla… Cokoli, jen bez dudlíku :mrgreen: Moje děti ho prostě nechtěly, nic nám nechybí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.21 22:41

Já dala dudlík oboum, abych se vyspala. Sestra nedala a je z ní živý dudlík, dva roky beze spánku a pytlema pod očima. Já bych se už dávno zbláznila z té insomnie a ani ji neobdivuji, protože je bez spánku docela zbrzdena a zpomalena. Myšlení ji dlouho trvá a je jako kdyby zombie.

• Citovat
  • Nahlásit
635
21.5.21 22:43

Když jsem potřebovala něco udělat, prostě ležel v postýlce nebo pod hrazdičkou bez dudlíku a koukal okolo sebe..

Dudlík jsem mu zkoušela dávat, různé značky, tvary, materiály a odmítal všechny.
V noci má živý dudlík ze mě, ideálně by byl u prsa nonstop, ale to začalo až někdy po půl roce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24620
21.5.21 22:48

První dítě bez dudlíku - nevyžadovala ho, nechtěla. Za bdělého stavu koukala kolem, postupně na bříšku, pod hrazdičkou, se mnou v kuchyni na zemi atd… - Nebylo třeba ji ucpávat, nebrečela bez důvodu, sání ji nijak nebralo - u prsa vyloženě jen jedla.
Druhé dítě - dudlík měl, už sestřička v porodnici mi říkala - dejte mu doma dudlík, jinak se od něj neodlepíte. Kojení to nenabouralo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1798
21.5.21 23:09

Buď ležela na zemi pod hrazdičkou a koukala kolem sebe. To měla docela rada a vydržela to dělat fakt dlouho sama a bez asistence. Nebo byla v houpátku, ale tam jsem ji dávala většinou až večer třeba když jsem dodelavala večeři a chlap ještě nebyl doma z práce.
V 8 měsících seděla a lezla, takže se pohybovala samostatně po baráku a zkoumala a zjistovala, co bylo třeba :) v postýlce pod kolotocem by ji to teda taky nebavilo :mrgreen: když už byla mrzuta, unavená, znudena, tak jsem buď rychle práci dodelala a šla se ji věnovat a nebo si ji hodila do šátku/nosítka a dodelala jsem to s ni.
Dělala jsem s ni téměř všechno, až na to zehleni, to jsem dělala když spala, když byla pryč nebo to udělal chlap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
727
21.5.21 23:23

Dcera měla dudlík do tří měsíců, pak ho začala odmítat. Den bez dudlíku je pro mě jiný jen v tom, že nemusím vypadlý nebo vyplivnutý dudlík tisíckrát denně sbírat a podávat. Takže mám vlastně víc času něco stihnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5661
21.5.21 23:42

Starší dceři pomalu nešel vytáhnout z pusy a mladší absolutně NERV, pokud jsem se o to dát ji dudlík pokusila. Ty děti to prostě nechtějí, takže ty dny v ničem jiné nejsou. Prostě jim ten dudlík nechybí. Mě dudliky bavily :lol: starší dcera měla krásnou sbírku, já na tom úplně ujížděla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
22.5.21 00:33

Den s bezdudlikovou dcerou byl lepší, než se starší dudlikovou. Mladší prostě byla pod hrazdičkou a koukala, hrála si. Spokojená byla, když byla bez plenky a strkala si nohy do pusy. Dudlík prostě plivala. Naopak tu starší dudlikovou jsem musela hodně zabavovat a nosit v nosítku, abych doma něco stihla. Je to spíš o povaze děti, než o tom, jestli má nebo nemá dudlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
22.5.21 07:37

Já proti dudlíku absolutně nic nemám - starší dcera ho měla od porodnice, teď je jí 20 měsíců a n noc no ještě pořád má. S ní si to bez dudaka neumím představit - chtěla být pořád na prsu. Teď mám doma dvouměsíční miminko chlapečka a ten dudlík vůbec nechce a ní ho nepotřebuje. Prostě se mají, chvíli podudle a když mu prso vezmu je v pohodě. Občas si zuzle ručičku nebo co se mu do pusinky zrovna nachomitne - kousek pleny, peřinka, rukáv :mrgreen: takže jsou děti co dudlat potřebuji a děti kterým je to sumak :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
22.5.21 11:24

Dcera je bezdudlíková, nikdy ho nechtěla, nebralo ji to. Od 3 měsíců se umí krásně zabavit sama, buď pod hrazdičkou nebo na podložce. Teď ji je 7 měsíců a stále se dokáže zabavit sama, snaží se lézt. Pár pokousů udělat si ze mě živý dudlík bylo, ale vždy jsme to rychle odbourali. Usíná sama v postýlce taky od těch 3 měsíců. Bylo období kolem 2 měsíce, kdy jsem se pomalu modlila, aby vzala dudlík na milost. Pro usínání si cpala ruce do pusy a vztekala se, ale dudlík ne a ne. Nakonec to přešlo a teď jsem ráda, že ho nemá. V noci spí pěkně, dudlík si ze mě nedělá. Nemyslím si, že by měl být režim dítěte bez a s dudlíkem rozdílný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat