Věkový rozdíl 18 měsíců

511
5.7.15 23:14

kdo poradi?deti,vekovy rozdil 18mesicu

Mile maminky, pisi, jelikoz bych rada slysela vase zkusenosti.mame dcerku, nyni ma 15mesicu, jsem tehotna a jak se narodi druhe dite, dcera bude mit 18mesicu. narodi se v rijnu, takze na zimu.mala mi zacina ted jakz takz chodit sama. zajima me zda je treba sourozenecky kocar, nebo, jestli vase ditka uz ho nepotrebovaly.jak jste to resily? jsem na malou prakticky sama, pritel v praci a s rodinou se moc nevidam a pritel uz rodice nema.jake byly pro vas zacatky? dekuji za veskere rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
5.7.15 23:24

Mela jsem to uplne stejne jako ty - 18 mesicu od sebe a druhe na konci zari- s tim rozdilem, ze dcerka mi chodila od 10 mesicu. Sourozenecky kocar jsme absolutne nepotrebovali, divala jsem se po nem, ale nevyuzili bychom ho. Mela jsem bytelny tako baby heaven line a manducu. Prochazky probihaly budto se skejtem a nebo tak, ze starsi mela sportacek a mimco se neslo v manduce, kolikrat jsem v manduce nesla starsi. :dance:, starsi zacala spinkat v pokojicku a mimino s nami v loznici, v tomhle nebyl problem, kdyz si zvyknete, mimusak se neprobudil ani za revu male. Nemela potrebu zarlit nebo miminku ublizovat, nechala jsem ji pomahat v maximalnich mezich, prenela jsem na ni spetku „zodpovednosti“ a citila se velmi dulezite a byla pysna, ze je velka sestricka (ed, kdyz ma trasi tri a mladsi rok a pul je to vetsi „sranda“.D)Babicky nemam, hlidani neexistuje, manzel je cely tyden v praci, tehdy od 7-18, dneska nastesti od 9-16 :)vse se v klidu da zvladnout, kdyz se to dobre zorganizuje a duslednost a trpelivost je na prvnim miste. Byla jsem zoufala, kdyz jsem zjistila, ze cekam druhe takle brzo, byla jsem zoufala a na dne v sestinedeli, ale zajelo se to bylo to moc fajn, ikdyz narocne, tedka je to 10000× horsi:D cekam, az maly bude mit taky alespon ty tri a bude rozumejsi:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
5.7.15 23:29

@MarieOVMUC jo,mala ma ted taky hrozne obdobi, porad se vztekA, uplne amoky, vim jake to je byt sama prakticky na vse. vubec nelituji, ze cekam druhe, jen mam strach z tech zacatku, jak budu sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
5.7.15 23:35

Též mám mezi dětmi rozdíl 18 měsíců a sourozenecký kočár jsme měli, ale myslím, že byl zbytečný, využila jsem ho opravdu párkrát, a to jen proto, že prostě byl, ale kdyby nebyl, tak to v pohodě zvládáme bez něj.
Měla jsem tedy ještě ergo nosítko s novorozeneckou vložkou, a když už bylo potřeba obě děti do něčeho umístit, tak buďto mimčo šlo do nosítka, a nebo starší do nosítka.

Jinak naši kluci už teď mají 6 a 4,5 a jsou to parťáci na život a na smrt, takže paráda, nemůžu si malé věkové rozdíly mezi dětmi vynachválit :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
5.7.15 23:38
@elineckam píše:
@MarieOVMUC jo,mala ma ted taky hrozne obdobi, porad se vztekA, uplne amoky, vim jake to je byt sama prakticky na vse. vubec nelituji, ze cekam druhe, jen mam strach z tech zacatku, jak budu sama.

Ty začátky jsou náročné, než se člověk „zajede“, ale stačí pár týdnů a budeš vše zvládat levou zadní :palec:
Taky jsem byla na vše sama, žili jsme v cizině a manžel celé dny v práci, a dá se to, neboj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
5.7.15 23:41

@Klementyna dekuji za podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
5.7.15 23:44

Tak ja mam sice rozdil mezi detma o neco mensi, ale bez sourozeneckeho kocaru bych to nedala ani nahodou. starsi proste je nerizena strela a nikdy bych s nim nikam nedosla. a predstava, ze s novorozencem v manduce honim starsiho po detskem hristi mi taky neprisla lakava.
jinak pro me byl cely prvni rok s obema dost narocny, nekdo to ma proste vic v pohode nekdo ne, tak jako u jednoho - nekdo v sestinedeli lezi s nohama nahore, jiny propada totalni depresi, nekdo koji 2 roky, nekdo se nerozkoji vubec, zadne universalni scenare nejsou.
ale obecne je dobra rada, se pripravit i na ty horsi varianty a treba takova pani na uklid nebo zehleni je pro me k nezaplaceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3648
6.7.15 02:07

Mezi prvni a druhou mame taky 18 mesicu rozdil. Kocar jsem koupila za 1000 a pouzivala jsrm ho mesic (pak byla starsi nemocna) a to hlavne na spani, v postylce starsi proste neusnula. Druhou jsem rodila na Vanoce. Na leto jsme poridili jeste sportak a kdyz s nami jel manzel ci muj tata, taKe meli kocary dva. Pro me byl ten prvni pulrok celkem fajn, zacalo to az s prikrmama. Ted jim je 4 a 2,5 roku a k tomu miminko 2 mesice a zvladam nadocekavani dobre, aletentokrat byl narocny zacatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4598
6.7.15 04:26

My máme rozdíl 11 měsíců, u nás byl sourozenecký kočár jasná volba - starší ještě nechodila, když se mladší narodila. nicméně bydlíme v praze, vždycky jsem chodila na dlouhé procházky a popravdě ho využijeme ještě teď, když je holkám 2,5 a 3,5 - když jsou třeba po nemoci nebo s nima jedu sama opravdu na úplně celý den někam ven - celý den třeba v zoo zládnou, ale pak cesta domů bez kočáru by byl horor.. jinak je to jen o zvyku a zorganizování si dne. až se zaběhnete bude dobře. asi je potřeba si nepřipouštět, že to je těžké, zvládnout se to musí, tak se to prostě zvládne. jen jednu radu z osobní zkušenosti mám - odpočívej kdykoliv to jde. dvě děti brzo za sebou tě budou stát hodně energie a čím unavenější jsi, tím náročnější to je a ještě víc to stojí energie. takže nedělat hrdinu a využít každé chvilky, kdy to jde, k odpočinku. pokud děti spí, v bytě vybuchla jen bomba a ne atomovka, tak místo mytí oken jednoznačně zapadnout do postele a spát třeba i jen půl hodiny. 8) (já dělala hrdinu, tak vím, o čem mluvím ;) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2762
6.7.15 07:45

Mam deti 17 mesicu od sebe a hodne ho vyuzivame i ted kdyz je starsimu skoro 2 roky. Bydlime v Praze a auto ma manzel pres den v praci. Je skvely do mhd, do obchodu i do parku, nemusim se s malym vztekat, kdyz chce jit jinam nez ja nebo treba u prechodu, v obchodech, kdyz potrebuji byt nekde nacas. Proste ho capnu a soupnu do kocaru. Je to pohodlnejsi a min stresujici hlavne pro me.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
6.7.15 07:48

Ahoj, mam od sebe deti 19 mesicu a sourozenecky jsme vyuzivali asi 4 mesice. Moje starsi se totiz naucila chodit az v 18ti mesicich, takze bychom to bez kocarku nedali. Pak jsme presli na skate ke kocarku, ktery jsme vyuzivali opravdu hodne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
6.7.15 07:51

Čekám miminko na říjen, budou od sebe 14 m a amám z toho teda kapánek strach.. ale dvojkočár určitě bude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22314
6.7.15 08:04

@elineckam Máme děti 20 měsíců od sebe, starší začala chodit v 16 měsících. Koupila jsem nakonec jen stupátko a ani to jsme nevyužily. Ale chodíme jen po vsi. KDybych musela pěšky po městě někam do obchodů, využily by jsme víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
6.7.15 08:17

Stejný rozdíl, jen malá je na jaře. Dvojkočár nemáme, ale máme skate a manducu. Záleží, jak ta starší vydrží v klidu, já té naší dala k miminku do kočárku nějaké hračky, aby neměla tolik chuť seskakovat za jízdy ze stupátka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
6.7.15 08:25
@Ali-Ali píše:
Tak ja mam sice rozdil mezi detma o neco mensi, ale bez sourozeneckeho kocaru bych to nedala ani nahodou. starsi proste je nerizena strela a nikdy bych s nim nikam nedosla. a predstava, ze s novorozencem v manduce honim starsiho po detskem hristi mi taky neprisla lakava.
jinak pro me byl cely prvni rok s obema dost narocny, nekdo to ma proste vic v pohode nekdo ne, tak jako u jednoho - nekdo v sestinedeli lezi s nohama nahore, jiny propada totalni depresi, nekdo koji 2 roky, nekdo se nerozkoji vubec, zadne universalni scenare nejsou.
ale obecne je dobra rada, se pripravit i na ty horsi varianty a treba takova pani na uklid nebo zehleni je pro me k nezaplaceni.

moje starsi byla v roce a pul milousek, muj mladsi ma ted rok a pul a uplne me ignoruje a jde kamkoliv, s kymkoliv..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama