Kdy gynekolog pozná těhotenství?

Zvědavá
21.4.10 17:45

Kdy gynekolog pozná těhotenství?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy gynekolog pozná pouze pohmatem těhotenství (bez ultrazvuku). Bylo by to patrné už v 7.-8. týdnu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12064
21.4.10 17:56

Ahojky, 7-8 týden se už poznat dá :-) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12064
21.4.10 17:57

Jé, píšeš bez ultrazvuku, tak to si nejsem jistá. Promiň, nečetla jsem pozorně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
21.4.10 18:31

I bez utz pozná 7. týden určitě. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
21.4.10 18:42

Jak který. Kamarádka teď byla na kontrole v 8. týdnu a klidně jí předepsal další prášky.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
21.4.10 19:09

No tak bez UZ bych to tak jistě neviděla. Já byla tak nějak u doktora a on po vzšetření řekl, že jsem podezřelá a že se na to ještě podívá UZ. Předpokládám, že pozná zvětšenou dělohu? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Zvědavá
21.4.10 19:13

No mě neřekla nic, jen mám citlivý močový měchýř, takže čekám na výsledek moči. Jenom jsem měla nějaké obavy z těhotenství. :)

• Nahlásit
  • Citovat
10052
21.4.10 19:14

tím si nejsem jistá že by to poznal bez utz tak brzo, pohmatem, to asi težko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10052
21.4.10 19:14

tím si nejsem jistá že by to poznal bez utz tak brzo, pohmatem, to asi težko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10052
21.4.10 19:16

děloha se zvětšuje s rostoucím miminkem, takže v sedmým týdnu nebude moc zvětšená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Zvědavá
21.4.10 19:18

No já tam byla asi tak před dvěma týdny (to bylo vyšetření i s ultrazvukem a neříkala nic), minule mi diagnostikovala nějaký gynekologický zánět a teď to vypadá na ten močový měchýř…

• Nahlásit
  • Citovat
15672
21.4.10 19:21
zuzka.mamka píše:
děloha se zvětšuje s rostoucím miminkem, takže v sedmým týdnu nebude moc zvětšená

(V pátém týdnu těhotenství je na ultrazvukovém obraze patrný jen kruhový terčík amniální dutiny o průměru několika milimetrů. V této době není ještě zpravidla znát zvětšení dělohy.
Asi v šestém týdnu je již viditelný embryonální pól o průměru několika milimetrů a celá amniální dutina má průměr 1-2 centimetry. Při vyšetření je již hmatné zvětšení dělohy a změna její konzistence (pokud není žena příliš obézní).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
zuzka.mamka píše:

(V pátém týdnu těhotenství je na ultrazvukovém obraze patrný jen kruhový terčík amniální dutiny o průměru několika milimetrů. V této době není ještě zpravidla znát zvětšení dělohy.
Asi v šestém týdnu je již viditelný embryonální pól o průměru několika milimetrů a celá amniální dutina má průměr 1-2 centimetry. Při vyšetření je již hmatné zvětšení dělohy a změna její konzistence (pokud není žena příliš obézní).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10052

a vy se pokoušíte o mímo, nebo proč se ptáš? to asi záleží kolik jsi od vynechání a tak, doktor mi dělal vyšetření rukou asi ve 3 týdnu a řekl mi že neví ale že mám zvětšenou slznici, takže mě obj. za 14 a to už na utz bylo vidět malinkatý kuřátko:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Zvědavá
21.4.10 19:28

Neeee, o miminko se nepokoušíme!!! Na to mám dost času, betu antikoncepci, pravidelně. Ale jsem hysterka od povahy :-D. Poslední MS jsem měla v termínu, ale znáš to, „co kdyby“. Bolí mě totiž hlava a bolely mě i trochu prsa, což ale asi bude tím že mi přestala vyhovovat antikoncepce (měla jsem poslední dvě mS hodně bolestivé), od včera jsem začala brát jinou, tak snad v pořáku. Četla jsem že od nevyhovujíí antikoncepce může být i ten zánět močového měchýře, jenomže mi ta bolest jde už z podbřišku až do zad (oblast ledvin a okolí) a bojím se že ty bolesti v podbřišku co jsem připisovala gynekologickému zánětu byly už od toho (prochladla jsem na plesech) a rozlezlo se mi to do ledvin :(. Uvidím podle té moči ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama