Kdy mít dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 19:48
Kdy mít dítě?

Ahoj holky. Kdy je ideální mít dítě? Nebo, kdy jste si to představovaly vy?
Díky moc,
 J.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Fuside11
Stálice 88 příspěvků 10.04.18 19:48

Myslim ze az se na to budete oba dva citit :) vek neni urcity :)

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 10.04.18 19:51

Ideální je se na to cítit, mít zázemí a finance. Věk až tak nerozhoduje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 19:51

Je mi 23. Již dva roky pracuji, mám dobré místo, příteli je 29, má dobrý plat, máme vlastní velký byt.. moc bych již chtěla, ale říkám si, jestli to není jen teď, jestli něco nechci uspěchat, když vidím většinu svých vrtevníků…

Martina84
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 10.04.18 19:51

Čím dřív, tím líp. První jsem měla ve 30ti a zpětně bych se rozhodla dřív. Rozhodli jsme se v mých 28, ale dva roky to trvalo, než se podařilo. S věkem se snižuje plodnost a hlavně energie :lol:

Paola21
Závislačka 3536 příspěvků 10.04.18 19:55

Pro mě jsou před dítětem důležité tyto body:
1. Najít si muže, který dítě chce také a který by mě miloval a já jeho
2. Vdát se za tohoto muže :)
3. Mít v práci smlouvu na neurčito
4. Mít vyřešené bydlení
5. Mít velkou finanční rezervu

elibro
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 10.04.18 19:55

Dřív, než ti začne hrabat z toho, že ho ještě nemáš. Takže v době, kdy se to tak trochu nehodí (dítě se nikdy úplně nehodí, dokud se z něj nestane jediný cíl života), ale už by to asi tak nějak šlo. V době, kdy dvě čárky ještě uštědří prvotní šok, že dosavadní život skončil, ale ten už následuje radost a těšení na ten příští.

Podle mého odhadu tedy někde mezi 22 a 35 rokem, s výkyvy na obě strany a pro mě osobně se zúžením si třicítky :D (mission accomplished :D).

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 10.04.18 19:56

Až se na to budeš cítit, a budeš moc dát dítěti vše :) my teda čekáme první a oboum nám je 22 :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 19:57
@Paola21 píše:
Pro mě jsou před dítětem důležité tyto body:
1. Najít si muže, který dítě chce také a který by mě miloval a já jeho
2. Vdát se za tohoto muže :)
3. Mít v práci smlouvu na neurčito
4. Mít vyřešené bydlení
5. Mít velkou finanční rezervu

V tom případě to splňuji.:-D Tedy… až na tu svatbu. Ta bude v létě :kytka: A ještě nové auto, máme 10 let staré… A nevím, jestli je 15k měsíčně stranou bez omezování a šetření velká rezerva. :D

Paola21
Závislačka 3536 příspěvků 10.04.18 20:03
@Anonymní píše:
V tom případě to splňuji.:-D Tedy… až na tu svatbu. Ta bude v létě :kytka: A ještě nové auto, máme 10 let staré…A nevím, jestli je 15k měsíčně stranou bez omezování a šetření velká rezerva. :D

Je :lol:. Jako mým „testem“ připravenosti na dítě bys prošla, tak směle do toho. :kytka:

blueberryx
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 10.04.18 20:08

Deti mam 2. Ve 22 a ve 30. Z meho hlediska srovnani mi prislo lepší to prvni, driv. Premyslim, ze bych rada treba jeste jedno, ale uz si prijdu „stara“. Dali jsme si teda s manzelem oba strop do nasich max 35 let. Mozna spousta zen tady nebude souhlasit, protoze ted je moderni mit dite i v pokrocilejsim veku. Ja to ale citim takhle. Vidim to i z pozice babicek. Me mela mamka ve 21 letech, tchyne muze v 36. Je to nebe a dudy. A to jsou obe zdrave a vitalni.

Janli
Kelišová 6002 příspěvků 9 inzerátů 10.04.18 20:12

Ideální je mít dítě v době, kdy už jsou rodiče v důchodu, aby mohli hlídat a zároveň ještě plní sil, aby to zvládali. Kolik je tobě je úplně šumák. :mrgreen:

Soňa Zacharová
Nováček 10.04.18 20:15

Já vždy chtěla děti do 30ti proto jsem i volila partnery který to měli stejně nakonec to vyhrál o 10let starší chlap co chtěl i svatbu. Poznala jsem ho ve 23 když mi bylo 24 tak jsme měli svatbu kde už jsem byla v 6 měsíci a v září se narodil syn o 6 měsíců později jsem zjistila že čekám dceru teď dětem je 3 roky a 7 měsíců a 2 roky a 3 měsíce a v červenci se mi narodí třetí miminko. Za měsíc budu slavit 28 takže za mě značka ideál. Důležité je mít vlastní bydlení a něco našetřeno.

Karleon
Kelišová 5351 příspěvků 10.04.18 20:19

Kdy mít dítě? Když ho oba chcete. Což je u vás asi teď, ne?

cverunka
Závislačka 2601 příspěvků 10.04.18 20:19

Když ho chtějí oba a je alespoň trochu nějaké zázemí. Dnes se pořád na něco čeká. Na smlouvu v práci, na dům, na dobu kdy procestuje člověk půl světa… Dalo by se čekat věčně a stejně by ideální doba nikdy nebyla. Já měla první v 26 a za mě ideál.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >