Kdy přestat kojit?

Anonymní
13.1.20 17:58

Kdy nahradit kojení

Ahoj, mám 6 měsíční mimi kojené a je to 14 dni Co jsme zavedli příkrmy. Od začátku papá moc hezky, jen na první a druhy pokus snědl 4-5 lžiček ale od té doby mu nedělá problém sníst celou skleničku a ještě ho dokojím, takže ho to asi moc nezasytí na 100%. Takhle spapá dopoledne ovoce a odpo zeleninu celé skleničky A večer mu dávám do flašky kaši od Nestlé Sinlac (zvolila jsem pro začátek tuto protože se mi ze všech zda nejprijatelnejsi co se tyče složení protože ve všem je lepek a v Kendamilu dokonce palmový olej? :potlesk: No humus.. jen ten cukr v tom Sinlacu mě teda taky žere, prostě ve všem je něco a nechápu jak to, když je to pro miminka ale zpět K Tématu)
I po kaši se v noci budí 2× někdy i 3×
Otázkou tedy je jak ho zasytit abych z nej neudělala otesánka.. a co s těmi sklenickami když už teď spapá jednu celou a ještě chce mliko.. díky za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lynx.lynx
13.1.20 18:03

1. Kaše existují se skvělým složením, úplně nechápu proč v každé by mělo být něco. Kvalitní jsou kaše z dm, nemléčné a jsou na výběr rýžové. Já kupuju Babybio rýžovou-quinoovou kaši a ta je moc dobrá.
2. Ale přeci miminka se běžně v noci budil na kojení, já mám starší dítě o rok a půl a stále se mi v noci budí, i kvůli kontaktu.
3. V půl roce plně kojeného dítěte jsem jídlo dávala hlavně na ochutnání a potom dokojovala.

• Citovat
  • Nahlásit
365
13.1.20 18:10

Když ti všechno sní tak bych mu nejspíš vařila. Můžeš ve větším množství a zbytek si zamrazit. Já to taky dělala jelikož dcera skleničky nechtěla. Dělala sem jí i vývary a zeleninové polévky od 6 měsíce. Doktorka mi říkala ať jí klidně dám i něco s lepkem od toho 6 měsíce, že je prý lepší když se s tím seznámí dřív a dceři to problém nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1667
13.1.20 18:34

Přesně jak píšou holky. Já jsem malé taky vařila a zkoušela co ji sedne a co ne. Snědla všechno a občas jsem dala skleničku. Když vše snědla a chtěla ještě mlíko tak jsem dokojila a neřešila jsem to. Až do 8 měsíce jsem ji kojila přes den jak si řekla a dávala příkrmy potom jsem se ji snažila nacpat přes den a kojila ji do roka jen v noci. Budou ji 2roky a občas se vzbudí v noci, ale to ji spíš budí brácha když mají společný pokoj. Když ti všechno sní tak zkus ji uvařit polívku nebo povař dýni mrkev rozmixuj a zbytek zamraz. Ušetříš na skleničkách :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
13.1.20 18:41

Říká se tomu příkrm protože přikrmuješ ke kojení. Většinou už se nekojí/nedopíjí UM potom, co sní cca 200ml masozeleninového příkrmu. Potom už jim většinou stačí čaj na zapití.
A co se týče toho nočního buzení… je úplně jedno co mu dáš. Některé děti se prostě budí. Bohužel. Úplně bych ho nepřežírala kaší, aby se pak nebudil o to častěji kvůli břichabolu.
A nakonec: lékaři doporučují dítě seznámit s lepkem kolem toho 6-7 měsíce. Takže bych se kaše s lepkem vůbec nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 18:44

A holky, jak to děláte se zeleninou na vaření? Když jdu do kramu tak tam skoro nic bio není a když jo, tak je to ošklivý snad nikdy tam není nic čerstvyho asi tím jak to moc lidi nekupujou tak na to kaslou a skoro vše je nahnilý.. a normální zeleninu mu dávat nechci, protože to je všechno chemicky stříkané…

• Citovat
  • Nahlásit
418
13.1.20 19:05

U nás mívali celkem ucházející bio brokolici, pastiňák a cuketu. Dýni měla moje mamka domácí, takže taky bio. Jednou jsem přes fresh bedýnky objednala bio brambory a mrkev a byla jsem zklamaná. Hlavně ty brambory byly fakt ošklivé.

Kupovala jsem bio jen na začátku, od takových 10 m, možná i dřív, už jsem to přestala řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
13.1.20 20:34

Já to taky řešila jen ze začátku a pak už jsem jí dávala normální zeleninu. Když už je to bio tak drahé tak očekávám aspoň hezkou zeleninu a ovoce a ono je to opravdu kolikrát nahnilé. Stejně to oloupeš pořádně umyješ a uvaříš a můžeš si udělat víc porcí a zamrazit. A nakonec mi jsme na tom vyrostli taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13232
14.1.20 14:38

Není bio jako bio..já tomu nevěřím, i prodavači tady že žabky mi říkali, že k nim jezdi zelinář a jim dá jablka a ty stejné odveze za roh do farma obchodu, jen tam nalepí nálepku bio :roll:
Věřím jen těm pěstitelům, o kterých vím, že mají své.. na trzích.
Ale to je na každém jak se rozhodne. Ještě ty fresh bedýnky jsou fajn.

Jinak já jsem po jídle dokojila, ale holky mi jedly maličko. Prekvapuje mě, že máte příkrmy 14dni a už jste vše stihly ochutnat, vyzkoušet, včetně ovoce? A hned už jíte 3-4jidla denně? :think:
No, kaše na noc taky může dělat neplechu a bolení bříška, je tezka a vhodna spíš do dopoledních hodin.
Zkus se mrknout na kojení. net/příkrmy jak by se mělo postupovat s příkrmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama