Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Já snad s obouma dětma chodila do supermarketu od začátku, na chvilku, koupit rohlíky, máslo, sýr a pryč. Jinak bysme umřeli hlady. V nákupním centru na delší dobu (1-2 hodiny) byl Maty ve třech měsících a Mája myslím už ve dvou. Přiznám se, že riziko nějaké virózy mě nenapadlo. Spíš jsem se vyhýbala lékárnám, tam a u doktora mi Maty vždycky něco chytil, Mája je zdá se odolnější.
Ahoj, na obyč. nákup chodíme vždy celkem brzo, do předvánočního supermarketu neberu ráda ani „velké“ děti a nejradši bych nikam nechodila taky ![]()
Upřímně mě víc než obchod děsí zástupy návštěv v porodnici, kteří nutně musí vidět novorozenečka
To když jsem u svých spolubydlících viděla, celkem jsem z toho kvetla ![]()
fragola píše:
Ahoj, na obyč. nákup chodíme vždy celkem brzo, do předvánočního supermarketu neberu ráda ani „velké“ děti a nejradši bych nikam nechodila taky
Upřímně mě víc než obchod děsí zástupy návštěv v porodnici, kteří nutně musí vidět novorozenečkaTo když jsem u svých spolubydlících viděla, celkem jsem z toho kvetla
Tak to pro mě bylo největší trauma s porodnice
.Za paní co sem s ní byla na pokoji jezdilo 10-15 lidí a s toho polovina kašlala a smrkala.Já hystericky namáčklá v koutě svírala malého u sebe proto že návštěva se ani nevešla a byla opřená o postýlku kde Matyášek ležel.Myslela sem že se s toho zbláznim.Ožralej otec spoluroditelky kterej sotva stál a kašlal a chcrchlal byl k tomu bonus
![]()
Kamča.dalmatinka píše:fragola píše:Tak to pro mě bylo největší trauma s porodnice
Ahoj, na obyč. nákup chodíme vždy celkem brzo, do předvánočního supermarketu neberu ráda ani „velké“ děti a nejradši bych nikam nechodila taky
Upřímně mě víc než obchod děsí zástupy návštěv v porodnici, kteří nutně musí vidět novorozenečkaTo když jsem u svých spolubydlících viděla, celkem jsem z toho kvetla
.Za paní co sem s ní byla na pokoji jezdilo 10-15 lidí a s toho polovina kašlala a smrkala.Já hystericky namáčklá v koutě svírala malého u sebe proto že návštěva se ani nevešla a byla opřená o postýlku kde Matyášek ležel.Myslela sem že se s toho zbláznim.Ožralej otec spoluroditelky kterej sotva stál a kašlal a chcrchlal byl k tomu bonus
![]()
![]()
tak ja sem byla nestastna ze sem rodila v dobe chripek a bylo zakazany navstevy ze za mnou pritel nemuze a koukam na konec to bylo mozna dobre ze tam nesmela ani noha
to by me asi taky kleplo toto zazit…
Dle lékařů nemá malé dítě v místech zvýšené možnosti infekce co dělat, minimálně do 1 roka, nejlépe do 3-4let. Obzvlášť v zimním období plném kapénkových infekcí.
Malé dítě nemá vytvořenou imunitu, ta je plně funkční až kolem 3-4 let věku a sílí ještě zhruba do 6-7let. Například madlo nákupního vozíku je vyhodnoceno bakteriology jako nejinfekčnější místo mimo domov. Rodiče sáhnou na košík, pak na dítě…nebo malé dítě do košíku rovnou posadí. Jistě, nemusí se nic stát na první pohled. Dítě může „vybojovat“ případnou nákazu i bez příznaků, ale může to jeho tělo vyčerpat a do budoucna může být oslabené.
a hata je tu
ano ano…do 15 let je idealni s ditetem nejlepe nevychazet ven..chodit doma v rousce..a pripadne navstevy rozhodne nepoustet do stejnych prostor kde dite prebyva
![]()
Háta_x píše:
Dle lékařů nemá malé dítě v místech zvýšené možnosti infekce co dělat, minimálně do 1 roka, nejlépe do 3-4let. Obzvlášť v zimním období plném kapénkových infekcí.
Napiš alespoň podle NĚKTERÝCH " lékař. Do roka určitě není PŘEVAŽUJÍCÍ názor lékařů, spíše menšinový. ![]()
mikitaa píše:
a hata je tuano ano…do 15 let je idealni s ditetem nejlepe nevychazet ven..chodit doma v rousce..a pripadne navstevy rozhodne nepoustet do stejnych prostor kde dite prebyva
![]()
a vůbec, nač si pořizovat děti…stejně jsou furt marodi
Koukám, že by nebylo špatný pořídit oblek co mají kosmonauti.Tam je riziko nákazy téměř nulové ![]()
Dobrá, pošleme tedy taťku a budeme doufat, že donese něco co se bude dát jíst ![]()
Zdravím!
V šestinedělí je podle mého více náchylná matka, než kojené dítě.
Nevidím nic hrozného na tom jít s miminkem do jakéhokoliv obchodu. Najít se člověk musí.
Já myslím, že je pravděpodobnější, že nějakou tu chorobu přitáhne matka, otec nebo sourozenci.
Důležité je si často umývat mýdlem ruce, než budu dejme tomu děťátko kojit apod.
trace píše:
Koukám, že by nebylo špatný pořídit oblek co mají kosmonauti.Tam je riziko nákazy téměř nulové
Dobrá, pošleme tedy taťku a budeme doufat, že donese něco co se bude dát jíst
Hlavně ať jde taťka s rouškou a v rukavicích, aby náhodou něco nechytl on. ![]()
Háta_x píše:
Dle lékařů nemá malé dítě v místech zvýšené možnosti infekce co dělat, minimálně do 1 roka, nejlépe do 3-4let. Obzvlášť v zimním období plném kapénkových infekcí.Malé dítě nemá vytvořenou imunitu, ta je plně funkční až kolem 3-4 let věku a sílí ještě zhruba do 6-7let. Například madlo nákupního vozíku je vyhodnoceno bakteriology jako nejinfekčnější místo mimo domov. Rodiče sáhnou na košík, pak na dítě…nebo malé dítě do košíku rovnou posadí. Jistě, nemusí se nic stát na první pohled. Dítě může „vybojovat“ případnou nákazu i bez příznaků, ale může to jeho tělo vyčerpat a do budoucna může být oslabené.
Mužeš mi říci kde takové informace bereš?já chodila na ruzné kurzy,přečetla mraky knih a nikde o supermarketech ani zmínka ![]()
Do školky asi taky dávat nebudeš že né?
Náš maty do 3 let byl nemocnej 2×.Co chodí do školky je marod ob tejden
.Kojenej byl do 3 let a v supermarketu téměř denně.Tet už nechodí a je nemocnej,tak asi bude lepší ten supermarket zase chodit navštěvovat ![]()
Tedy tady se to zase zvrhlo
Není nad přirozenou imunitu
Nemá cenu riskovat, ale zase se nemá nic přehánět. ![]()
kozisek píše:
Není nad přirozenou imunituNemá cenu riskovat, ale zase se nemá nic přehánět.
jo taky si to myslím ![]()