Kdy se vrátila obvyklá chuť k jídlu po porodu?

37
6.7.21 23:07

Kdy se vrátila obvyklá chuť k jídlu po porodu?

Zdravím :mavam: Ať hledám na celém internetu nemohu dohledat :/ Můj dotaz zní, kdy se vám vrátila chuť a čich na potraviny, co jste běžně před těhotenstvím jedla? Všude píšou jen o kovidu a o vrácení chuti :nevim: Já cca od 7. týdne těhotenství nemohu vystát maso a doopravdy spoustu dalších potravin (kdybych je tu měla psát, tak jsem tu ještě dlouho). Všude píšou, že po prvním trimestru se to zlepší, max druhý, jenže já teď v 7 měsíci mám vše úplně stejně. Odezní to hned s porodem? Nebo je to už na pořád? :,( :,( Mám například hroznou chuť na segedín s knedlíkem ale nezvládnu to ani ochutnat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1805
6.7.21 23:23

Naštěstí odeznelo fakt na konci prvního trimestru. Ale když už to mas tak dlouho, tak bych řekla, ze by se to porodem mělo srovnat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3860
6.7.21 23:28

Až v porodnici bohužel s některé věci jako tunak v konzerve nemůžu dodnes. Ale jestli mas jen nechutenství, tak si blahoprej, protože já 3 měsíce nemohla nic než ovocný šťávy z lednice a suchary. Vše ostatní šlo ven a někdy i tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
6.7.21 23:31

Já jsem většinu potravin mohla normálně jíst někdy po 20tt. Ale třeba banány jsem nemohla ani cítit celé těhotenství a s chutí si je nedám ani rok a čtvrt po porodu. Prostě se mi znechutily. A to jsem celý život byla banánožrout. Naopak jsem ale začala mít ráda rajčata, která jsem před těhotenstvím nemusela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
6.7.21 23:36

@sediza Tak to bohužel, ovocnou šťávu bych fakt nedala :think: Nejhorší na tom je, že vím, jak to jídlo má chutnat, mám na něj hroznou chuť ale jakmile ho cítím (čich) a následně se ho snažím ochutnat, tak to nedám… Vím jak má chutnat, ale chutná úplně jinak :nevim: :nevim: Teď jsem v 7 měsíci a stále jsem o 4 kila hubenější než před otěhotněním :nevim: (nestěžuji si, ale chtěla bych se konečně najíst) :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8110
7.7.21 00:18

Tohle nechutenství jsem měla v prvním těhotenství, hrůza, žila jsem převážně z ovoce a sýrů. Zlepšilo se to okamžitě po porodu, ono už jen to, že ti někdo věčně nekope zevnitř do žaludku, udělá hodně :D Bohužel na nemocniční stravě si asi taky zrovna dvakrát nepochutnáš :lol: Ale doma už to pak vždy bylo v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15595
7.7.21 00:35

V druhém těhotenství jsem už od začátku nemohla vůbec cítit maso a bramborovou kaši :), Hlavně kuřecí maso…to jsem vždycky myslela, že okamžitě vrhnu…Bohužel se to nezměnilo celé těhotenství a trvalo to ještě rok po porodu…byla jsem v podstatě jen na sladkém :lol: Ale po tom roce se to postupně srovnalo…přitom já byla vždycky masožravec, maso miluju, ale musím říct, že ani 8 let po porodu, nejsem už tak zapálený masožrout jako kdysi…tenkrát se to nějak zlomilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
7.7.21 02:50

Tak já jsem měla slné nevolnosti do 20tt, pak sice výrazně zeslábly, ale pořád to nebylo ono. Po porodu jsem neměla na jídlo chuť, takže jsem sice jedla, ale nějak jsem to neřešila. Teď je to už 8 měsíců, najím se ráda a s chutí, ale určité věci mi stále vadí, je jich jen pár. Podobné, jako když člověk prodělá otravu jídlem a nesnese to, co to způsobilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35052
7.7.21 06:07

Chuť na některé věci věci, které jsem měla dřív ráda, se nevrátila nikdy. Ani po letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
7.7.21 06:30

Mám to stejně, nemám na nic chuť, maso nedávám. A to jsem vždycky měla z jídla radost. Teď jsem 14 tt, mám pocit hladu, ale není to, ze bych měla na něco chuť. A mám dole 3 kila. Taky bych brala, aby se to otočilo. :lol: :D :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2993
7.7.21 06:48

Mně až tak 3 týdny po porodu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32798
7.7.21 06:51
@Vidrde píše:
Zdravím :mavam: Ať hledám na celém internetu nemohu dohledat :/ Můj dotaz zní, kdy se vám vrátila chuť a čich na potraviny, co jste běžně před těhotenstvím jedla? Všude píšou jen o kovidu a o vrácení chuti :nevim: Já cca od 7. týdne těhotenství nemohu vystát maso a doopravdy spoustu dalších potravin (kdybych je tu měla psát, tak jsem tu ještě dlouho). Všude píšou, že po prvním trimestru se to zlepší, max druhý, jenže já teď v 7 měsíci mám vše úplně stejně. Odezní to hned s porodem? Nebo je to už na pořád? :,( :,( Mám například hroznou chuť na segedín s knedlíkem ale nezvládnu to ani ochutnat :(

Kvůli kojení jsem nejedla čerstvé a nadýmavř věci. Jinak bych zblajzla vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15914
7.7.21 07:03

Chut jsem mela a stale mam velce dobrou :oops: ale od tehotenstvi jsem desne citliva na urcite pachy :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4030
7.7.21 07:07

Mně se chutě zmenily a uz to zustalo. Jediné, co odeznělo, byl ten vyložený odpor k některým chutim a vunim. Ale asociace taky pretrvala. Například uz nesnesu konkrétní avivaz, parfém apod. Jen uz nepocituji chut zabijet, kdyz mě udeří do nosu, uz si na tu chut vrazdit jen vzpomenu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9597
7.7.21 07:18

Mně v obou těhotenstvích vadilo akorát kafe v 1.trimestru a zubní pasta, při čištění jsem se vždycky málem po… Pak to přešlo a spíš jsem naopak měla chutě na veci, který normálně až tak moc nejím, nebo prostě jen občas, třeba s 2.bych mohla mandarinky, nektarinky, broskve nebo pomeranče na kila a teď si je koupím jen příležitostně na chuť, když někde vidím pěkný za dobrou cenu, děti tomu moc nedají. Jo a na ryby jsem taky měla chutě pořád, včetně těch konzervovaných, který už si po dětech dávám jen výjimečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat