Kdy tahle situace proboha skončí?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
14173
6.3.21 06:48

Ale vrati, nebojte. Jen to bude trosku jiny normal :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
6.3.21 07:07
@Anonymní píše:
@Zuzaja Jo a na výpomoc nemáme peníze.

Proč prosím máte střídavou výchovu, když má to nestačíte? Nebo teda tatínek? Neměl by se jim v době, kdy jsou u vás, věnovat on, starat se? Chapu, že prostě musí vydělávat a je v práci, ale proč pak stridavku chtěl? Že ti děti nechá na krku, jen aby je neměla v péči jeho bývalá? Tak se domluvte s mamkou, děti si berte jen na víkend, určitě i jim prospěje jedno prostředí, kde se jim máma věnuje, než se střídat a být někde, kde evidentně nestíháte se o ne starat. A i lépe, co se týče rizika nákazy třeba. Někdy si je třeba přiznat, že je toho moc a nejde mít vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
6.3.21 07:23
@Janasas píše:
@zudina možná kdyby to někdo takto napsal v tom březnu a nebo v létě, tak si řeknu, že mu přeskočilo, ale pravdu je to už takové, že mám pocit, že to nebude jen tak hned za náma.. V lednu byla iskuse s dvěma biology, a oba se shodli, že to bude jak na houpačce, ale že nemáme očekávat letošní Vánoce, že budou jako dřív..
Dokonce jeden známý na FB sdíllel nějakýd dokument, opravdu z nějakého zdravotnického prostředí,, překlad byl v angličtině nějaká britská nemocncie a bylo tam uvedeno covid plán 2020-25, i když nejsem nějaký co vyloženě věří na ilumináty, a různé ty ještěry- ted nevím to jméno,, tak toto mě docela zaskočilo..

Tenhle dokument jsem viděla už v říjnu loňského roku. Dokonce tam stojí, že testovací sady na Covid 19 se vyráběly už v roce 2015. Někdo s náma hraje levou. Covid opravdu existuje. Taky jsem ho chytla a byla to fakt jízda, ale ať mi nikdo netvrdí, že to omylem uniklo z nějaké laboratoře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75896
6.3.21 07:41
@Popeladym píše:
A i kdyby to očko ty mutace stihalo, kolik dávek za rok by to bylo. Kolik jich člověk snese, než pod tím padne.

No, ono az nebude tolik stovek milionu nakažených, tak kde myslis, ze ten vir bude mutovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19574
6.3.21 07:58
@Borrealis píše:
Já se teda takhle jako přiznám, že mě sžírá bledá závist když vidím ty celebrity na těch ostrovech a to modrý moře…a slunce…a já tady jak de---bil zadávám lidi do Isinu a furt mi je to vyhazuje, a v mezidobí řeším maily a v noci se budím a nespím stresem a každý den to samý a na palici

včera mi bylo ouvej, říkala jsem si že už to déle nedám, dnes už je to lepší, blahořečený pátek

jak si to stejně někdo umí zařídit, lyžuje, nebo tzv „zpívá“ / Rolincová, a furt sa válí na Bali/

nebo porotcuje nějaký zpěváky, nebo točí instagramy a druhej jak debžo hákuje ve fabrice nebo špitále od nevidím do nevidím…a nic z toho a nikam to nevede

jasně, je to hloupý a trapný a všechno, ale stejně jim závidím…miluju moře a dříve než v srpnu ho neuvidím / dá li pánbůh a podaří se, a i to jen na pár dní /

uuu

:cert:

Nezavid, fakt ne. Jestli chápu správně, jsi lékař. Máte to náročné, ale vaše práce má smysl. To přece musí člověka hrozně těšit. Ty rádoby celebrity, možná davaj někam nějaké fotky, ale zrovna toto odvětví se dobře nemá, je to odvětví vázané na blahobyt. Tato krize zase trochu ukázala, co je a co není zbytne. Takže jsi třeba vyřízená, ale o práci se bát nemusíš a ještě děláš něco potřebného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
858
6.3.21 08:04
@Anonymní píše:
Dobrý večer, už dlouho přemýšlím kdy tahle hrozná doba skončí, jenže jaksi nevidím světlo na konci tunelu. Vím, že odpověď zřejmě neznáte ani vy. Přišla jsem si spíše vylít srdce, svoje blízké tím otravovat nechci protože toho mají samí nad hlavu. Z předešlého manželství mám dvě děti (10,12), se současným manželem mám 7 měsíční dceru. Do toho má ještě manžel dvě děti ve střídavě péči. Takže se defacto musím starát o pět děti, všichni jsou pořád doma. Když děti vyháním aby šli ven, tak mě neposlouchají, doma to u nás vypadá jako v blázinci. Všichni děti nezvládají distanci výuku, musím jím pomáhat s úkoly a hlavně se samotným učením. Dcera navíc neustále pláče, běhám sní po doktorech a nikdo neví důvod. Jsem už totálně vyřízena, jak psychicky tak i fyzicky. V noci spím tak tři hodiny, protože že se dcera pořád budí a brečí. Nemůžu si odpočinout ani během dně, musím se starát o děti a dohlížet aby nedělali blbostí. Dřív jsme aspoň s dětmi jezdili k sestře na statek, kde děti blbli a sestra mi pohlídala malou, tak jsem si tam pořádně odpočinula. Teď ale kvůli dementimu opatření (zákaz cestování mezi kraji) nemůžeme ani tam. Už mě tahle situace velmi ubiji, vím že kdyby nebyli takové blbé opatření a já bych v klidu mohla jít do kavárny, na nákupy, ke kadeřnici, na výlet a hlavně děti do školy byla bych na tom mnohem lépe. Dřív jsem se spoléhala na očkování, ale manželovi před pár dny zemřela babička na covid a to už byla očkováná oběmi dávkami. Jsem ztratila veškerou naději a někdy mám chuť už všechno skončit…

Tak ten zákaz trvá cca týden, ta situace je u vás divoká nejspíš už déle. Děti 10 a 12 let už jsou poměrně velké na to, aby mohly pomáhat. Na každého ta doba doléhá. Nikde nepíšeš, jak se podíleji partner a otec dětí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 08:07
@Cuddy píše:
Nezavid, fakt ne. Jestli chápu správně, jsi lékař. Máte to náročné, ale vaše práce má smysl. To přece musí člověka hrozně těšit. Ty rádoby celebrity, možná davaj někam nějaké fotky, ale zrovna toto odvětví se dobře nemá, je to odvětví vázané na blahobyt. Tato krize zase trochu ukázala, co je a co není zbytne. Takže jsi třeba vyřízená, ale o práci se bát nemusíš a ještě děláš něco potřebného.

No zdravotníky jejich práce jistě těší, ale to neznamená, že by si nedali nějakou dovolenou v teple. A myslím si, že krize sice ukázala, co je důležité, ale zrovna ti, na kterých to teď dost stojí, mají toho odpočinku minimum. Po dlouhé době mám první volný víkend.

• Citovat
  • Nahlásit
1616
6.3.21 08:16
@jindraska píše:
Proč prosím máte střídavou výchovu, když má to nestačíte? Nebo teda tatínek? Neměl by se jim v době, kdy jsou u vás, věnovat on, starat se? Chapu, že prostě musí vydělávat a je v práci, ale proč pak stridavku chtěl? Že ti děti nechá na krku, jen aby je neměla v péči jeho bývalá? Tak se domluvte s mamkou, děti si berte jen na víkend, určitě i jim prospěje jedno prostředí, kde se jim máma věnuje, než se střídat a být někde, kde evidentně nestíháte se o ne starat. A i lépe, co se týče rizika nákazy třeba. Někdy si je třeba přiznat, že je toho moc a nejde mít vše.

Takze tatinek nezvlada, tak hodi deti na krk ex? Vtipne. Proc by mela ex vyzirat, ze si museli nutne se ctyrmi detmi porizovat jeste mimiska?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2301
6.3.21 08:20
@Anonymní píše:
No zdravotníky jejich práce jistě těší, ale to neznamená, že by si nedali nějakou dovolenou v teple. A myslím si, že krize sice ukázala, co je důležité, ale zrovna ti, na kterých to teď dost stojí, mají toho odpočinku minimum. Po dlouhé době mám první volný víkend.

A ještě k tomu ma celebrita tu dovolenou kolikrát placenou a ještě jí to nakou kacku hodí..
Lajky jdou na horu, společnosti zaplatí víc penez, v rámci propagace je přeci jen lepší Zanzibar než uzavřený okres..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19574
6.3.21 08:21
@Anonymní píše:

Ale to já neříkám, že nechtějí odpočinek. Ale stejně tak můžeš kmitat mezi dětmi, domácností a práci pro práci, take bez odpočinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3558
6.3.21 08:32

Taky by mě zajímalo, co dělá partner. U nás, jak se nesmí na hřiště (ale před barákem asi 20 dětí ve věku 8+ slezlých spolu bez ochrany, sedí na lavičkách jak na bidýlkách s mobily v ruce), tak dopoledne jsem s dětmi doma a odpoledne jdeme ven. Teď, jak znovu mrzne, je to horší, protože děti vyrostly ze zimních bot a abych na týden kupovala nové, to fakt ne.

Ale jinak platilo, že odpoledne jdeme do přírody všichni i s manželem a je to moc fajn. Tak zaúkoluj manžela, ať 3 krát týdně vezme všechny děti (i s miminem v kočárku) ven, aby ses mohla prospat. Není to ideální, ale je to lepší než nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
6.3.21 08:42

Zakladatelko, máte děti ve střídavce? Pokud ano, rozdělte to, aby u vás byly vždy jen dvě a někdy třeba ani jedno a mohla ses věnovat malé. Vůbec si to neumím představit, kolik toho máš na sobě. Na tvém místě bych udělala seznam úkolů, časový harmonogram zapojila všechny do práce. A ven je vyhnat určitě co nejvíc, vymyslet hru nebi ať hledají kešky. A přikláním se k názoru, ze malá může plakat z toho, že nemá klid a z vás to cítí. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3621
6.3.21 08:44
@Anonymní píše:
Taky si to myslím. Většina lidí se ti vysmeje, že věříš nějakým konspiračním teoriim… Ale ja si myslim, ze toto je vše účelové, s tím, že holt se „obetuji“ někteří staří a slabi, aby se dosáhlo účelového záměru, který by me zajímalo, v čem spočívá… Zadlužení, vyvolávání paniky, likvidace některých oborů, agrese mezi lidmi (na jedné straně covid maniaci, na druhé popiraci), totální degradace školství, které stalo za starou belu už předtím a teď snad ani nemluvím… Nevěřím, že toto není součástí nějakého vyššího záměru. Anonym, prosím. Většině se tento názor nelíbí.

A teď už jenom KDO za tím stojí? KDO tohle všechno dokazal a CO z toho má? To v t e úvaze chybí. 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
6.3.21 08:53
@zudina píše:
Možná to neskončí nikdy. Děti už nikdy nepůjdou do školy, on-line výuka bude standard. Dospěli co mohou převážně budou na home office. Restaurace v podstatě zaniknou. Budeme se scházet jen tajné. Dobre časy už jsou asi navždy pryč. Nemyslím si ze to skončí. Asi je to nějaký převrat světa.

To je možné. Ale záleží, jak to člověk vezme. Mě kdysi dávno napsala jedna úžasná paní učitelka do památníku: Netrap se, že růžový keř má trny, ale raduj se, že trnitý keř má růže. A pokud chce člověk žít kvalitní život, musí si v každé době najít na tom keři ty růže a z nich se naučit radovat, jinak jde do háje celý jeho život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
6.3.21 09:15
@Kipa22 píše:
To je možné. Ale záleží, jak to člověk vezme. Mě kdysi dávno napsala jedna úžasná paní učitelka do památníku: Netrap se, že růžový keř má trny, ale raduj se, že trnitý keř má růže. A pokud chce člověk žít kvalitní život, musí si v každé době najít na tom keři ty růže a z nich se naučit radovat, jinak jde do háje celý jeho život.

Ano, někdy se ty růže hledají tak dlouho, že už z té mizérie člověk nevidí východisko. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat