Kdy žádat o RP, pokud jsem na neschopence
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Kdy žádat o RP, pokud jsem na neschopence
Dobrý den, holky potřebovala bych vědět, kdy si mám žádat o rodičovský příspěvek, pokud budu na neschopence ještě šest týdnů po porodu a nárok na mateřskou nemám. Rovnou po narození nebo až před koncem neschopenky? Děkuji za odpověď a hezký večer ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
@Tunrida píše:
Až bude končit neschopenka.
Proč?
@Guicky kdykoli po narození dítěte, až budete mít v ruce rodný list
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@matkabagristy píše:
Proč?@Guicky kdykoli po narození dítěte, až budete mít v ruce rodný list
Protože s neschopenkou v souvislosti s porodem je to stejné jako s PPM, taky to nejde brát s rodičákem najednou.
S tím, že požádat lze samozřejmě v předstihu, ale žádáš až od konce té neschopenky či od dalšího měsíce, pokud je za tu část měsíce neschopenka vyšší než rodičák.
Příspěvek upraven 02.10.17 v 20:49
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
Protože s neschopenkou v souvislosti s porodem je to stejné jako s PPM, taky to nejde brát s rodičákem najednou.
to je pro mě novinka, díky
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Děkuju za odpověď, zajdu na UP tedy hned jak bude mít malá RL ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@matkabagristy píše:
Proč?@Guicky kdykoli po narození dítěte, až budete mít v ruce rodný list
To je normální postup a to přesně dle sociálky. Ale chce-li to někdo udělat jinak? Sama jsem tak šla z neschopenky na rodičovskou ![]()
- Citovat
- Upravit
S tím nepočítám, že bych současně brala obojí, jde mi jen o to, zda si můžu zažádat dřív, jelikož vím, že jim to občas trvá, tak abych po neschopence nečekala další dva měsíce na RP. A ještě jeden dotaz, při čtyřletý variantě, jak se to vyplácí? @j.a.n.i1
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Guicky píše:
S tím nepočítám, že bych současně brala obojí, jde mi jen o to, zda si můžu zažádat dřív, jelikož vím, že jim to občas trvá, tak abych po neschopence nečekala další dva měsíce na RP. A ještě jeden dotaz, při čtyřletý variantě, jak se to vyplácí? @j.a.n.i1
Ono není, na co čekat. Když podáš všechno správně a nebudou žádný nesrovnalosti, tak je rodičák vyřízený hned ![]()
- Citovat
- Upravit
@Tunrida píše:
To je normální postup a to přesně dle sociálky. Ale chce-li to někdo udělat jinak? Sama jsem tak šla z neschopenky na rodičovskou
ok, pochopila jsem ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Guicky píše:
S tím nepočítám, že bych současně brala obojí, jde mi jen o to, zda si můžu zažádat dřív, jelikož vím, že jim to občas trvá, tak abych po neschopence nečekala další dva měsíce na RP. A ještě jeden dotaz, při čtyřletý variantě, jak se to vyplácí? @j.a.n.i1
Do 9 měsíců 7800, pak 3800 do 4 let
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 nemám nárok na volbu, ještě jsem přemýšlela nechat to napsat na partnera, ale to ještě nevím, pokud je to tříletá, to je vyplácený jak? Všude čtu jen u čtyřletý, že prvních pár měsíců je částka vyšší a potom se snižuje. Omlouvám se, ale jsem z toho celá zmatená ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Guicky Pokud si na neschopence do konce sestinedeli, tak narok na volbu mas, muzes volit do 7600,–
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 tady je problém ten, že nemám odpracovaný rok, proto nemám nárok ani na mateřskou
- načítám...
- Citovat
- Zmínit