Kdyby jste měly holčičku - jméno

Napsat příspěvek
Velikost písma:
149522
16.8.23 14:39
@schnulla píše:
Představovat se dospělá jako Anna je hezký. Nevím proč se všem říká Anička :think:

Jako Anna se představuju běžně. Ale nikdo mi tak neříká.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4953
16.8.23 14:42

Anna mi přijde dobrá. Je to velmi variabilní jméno, dobře použitelné pro malou holčičku, puberťačku, dospělou ženskou i starou paní. Jinak se mi líbí spousta jmen, která bývala běžná v době, kdy jsem byla malá holka já, ale teď se až tak moc často neslyšej - Magdalena, Šárka, Gabriela, Hana, Radka, Eva…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65457
16.8.23 14:53

Kdybych měla holčičku, byla by Leontýna

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Yorkmut
16.8.23 14:56

Nina.

  • Citovat
  • Upravit
44208
16.8.23 15:01

My máme dcer víc, jména úplně psát nechci, ale napíšu, co se mi líbilo a co se buď nehodilo k příjmení nebo vetoval muž. V jednom těhotenství jsem hodně chtěla Vandu, myslím, že v dalším bych si ji i prosadila, jenže se narodila neteř Vanesa, už jsem nechtěla. Líbila se mi Apolena nebo Evelína, s příjmením by to byl jazykolam.
Z těch obvyklejších jmen se mi líbila Julie nebo Alžběta.
Nejstarší a nejmladší dcera mají dvě jména.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7787
16.8.23 15:04

Vždy se mi líbila Stella, ale každý mi říkal, že je to jak to pivo, přitom to bylo podle postavy z knihy My děti ze stanice ZOO :lol:
Jinak s manželem nakonec Miriam nebo Meriem, ale máme kluka.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6892
16.8.23 15:04
@Anna766 píše:
Jako Anna se představuju běžně. Ale nikdo mi tak neříká.

Je to škoda, že Annam se neříká Anna. Je to krásné jméno pro dospělou ženu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77458
16.8.23 15:05

Jasmína

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2127
16.8.23 15:09

Právě jméno Anna. To snad nemůže být náhoda. A že se nerodí Aničky? Právě jméno Anna vytlačilo z příčky oblíbených jmen Elišku, ale už nevím jaký rok. A že v okolí žádná není? Aspoň, když zakřičíš Aničko, Andulko, tak se na hřišti, pískovišti neotočí polovina holčiček. A vůbec to není staromódní jméno, a kdyby, zas vchází do módy. Já jsem dala synovi jméno František a zjistila jsem, že stoupá v oblíbenosti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19388
16.8.23 15:13

Mně se líbí Klaudie, Aneta, Sára, Ester, Linda, Dita, Petra, Martina, Karin, Laura, Sofie

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
173
16.8.23 15:15

Anička je pěkné jméno ;)
U mě vyhrává Barborka :dance:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
193
16.8.23 15:21

Libila se nam Ema, ale je jich ted hodne, tak kdybychom cekali holcicku, byla by to Sára :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3811
16.8.23 15:29

Mně se líbí Veronika, Ida, Rút, Laura, Eva a Noemi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19388
16.8.23 15:53

@Da12 ajo, ještě Rút, Ruth

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2533
16.8.23 15:58

Kiara, Mia, Anthea, Rebeca, Berenika, Mathob, Jasmína, Thea, Tarja, Naomi

Já ale na klasické české nejsem a nad kalendářovou nabídkou si zoufám :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková