Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@schnulla píše:
Představovat se dospělá jako Anna je hezký. Nevím proč se všem říká Anička
Jako Anna se představuju běžně. Ale nikdo mi tak neříká.
Anna mi přijde dobrá. Je to velmi variabilní jméno, dobře použitelné pro malou holčičku, puberťačku, dospělou ženskou i starou paní. Jinak se mi líbí spousta jmen, která bývala běžná v době, kdy jsem byla malá holka já, ale teď se až tak moc často neslyšej - Magdalena, Šárka, Gabriela, Hana, Radka, Eva…
My máme dcer víc, jména úplně psát nechci, ale napíšu, co se mi líbilo a co se buď nehodilo k příjmení nebo vetoval muž. V jednom těhotenství jsem hodně chtěla Vandu, myslím, že v dalším bych si ji i prosadila, jenže se narodila neteř Vanesa, už jsem nechtěla. Líbila se mi Apolena nebo Evelína, s příjmením by to byl jazykolam.
Z těch obvyklejších jmen se mi líbila Julie nebo Alžběta.
Nejstarší a nejmladší dcera mají dvě jména.
Vždy se mi líbila Stella, ale každý mi říkal, že je to jak to pivo, přitom to bylo podle postavy z knihy My děti ze stanice ZOO ![]()
Jinak s manželem nakonec Miriam nebo Meriem, ale máme kluka.
@Anna766 píše:
Jako Anna se představuju běžně. Ale nikdo mi tak neříká.
Je to škoda, že Annam se neříká Anna. Je to krásné jméno pro dospělou ženu.
Právě jméno Anna. To snad nemůže být náhoda. A že se nerodí Aničky? Právě jméno Anna vytlačilo z příčky oblíbených jmen Elišku, ale už nevím jaký rok. A že v okolí žádná není? Aspoň, když zakřičíš Aničko, Andulko, tak se na hřišti, pískovišti neotočí polovina holčiček. A vůbec to není staromódní jméno, a kdyby, zas vchází do módy. Já jsem dala synovi jméno František a zjistila jsem, že stoupá v oblíbenosti.
Mně se líbí Klaudie, Aneta, Sára, Ester, Linda, Dita, Petra, Martina, Karin, Laura, Sofie
Libila se nam Ema, ale je jich ted hodne, tak kdybychom cekali holcicku, byla by to Sára ![]()
Kiara, Mia, Anthea, Rebeca, Berenika, Mathob, Jasmína, Thea, Tarja, Naomi
Já ale na klasické české nejsem a nad kalendářovou nabídkou si zoufám ![]()