Reklama

Ketonová dieta v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 13:02
Ketonová dieta v těhotenství

Má někdo zkušenost? Jen pro úplnost, ketonová dieta = cukrovkářská dieta. Všimla jsem si, že když někdo řekne, že by chtěl držet ketonovku v těhotenství, je problém, ale pokud řekne cukrovkářskou dietu, je to OK a přitom obsah sacharidů, bílkovin a tuků je shodný.
J8 velice rychle přibírám, ale není to zvýšeným příjmem, ale sníženou aktivitou a nejsem schopná jíst méně, pak jsem zase šíleně unavená. Ketonovou dietu jsem držel rok před otěhotněním (a nemyslím kupovanou, ale prostě podle zásad cukrovkářských/ke­to) a byla jsem plná energie, jak to vnímáte v těhotenství?
Anonym, protože se fakt stydím, jsem jak mastodont:-(

Reklama

Reakce:

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 24.02.17 13:17

Jakoukoliv dietu v tehotenstvi bych resila s lekari, ne s babama nekde na foru :roll:

Russet
Extra třída :D 10383 příspěvků 24.02.17 13:20
@Anonymní píše:
Má někdo zkušenost? Jen pro úplnost, ketonová dieta = cukrovkářská dieta. Všimla jsem si, že když někdo řekne, že by chtěl držet ketonovku v těhotenství, je problém, ale pokud řekne cukrovkářskou dietu, je to OK a přitom obsah sacharidů, bílkovin a tuků je shodný.
J8 velice rychle přibírám, ale není to zvýšeným příjmem, ale sníženou aktivitou a nejsem schopná jíst méně, pak jsem zase šíleně unavená. Ketonovou dietu jsem držel rok před otěhotněním (a nemyslím kupovanou, ale prostě podle zásad cukrovkářských/ke­to) a byla jsem plná energie, jak to vnímáte v těhotenství?
Anonym, protože se fakt stydím, jsem jak mastodont:-(

Měla jsem těhotenskou cukrovku a držela jsem dietu. A sacharidy (v omezenějším množství) jsem jedla. Mohla jsem i ovoce, ale vážila jsem si jídlo, abych věděla, kolik můžu. Hlady jsem netrpěla a nakonec ztloustla jen o devět kilo.
Být tebou, ketonovou dietu (není úplně totožná s cukrovkářskou) v těhotenství nedržím. Zmínila bych se na gyndě, že se ti zdá, že moc přibíráš. Doktor na to už nějak nereagoval?
Zkusila bych jíst po menších porcích, ale častěji (mně třeba ke konci ani moc jídla sníst nešlo), vyhnula bych se sladkostem, a jakmile se ti uleví a nebudeš tolik utahaná, procházky jsou ideální. Po porodu se ta únava může ještě zhoršit, tak si pomalu zvykej ;-)

Tunrida
Hvězda diskuse 47201 příspěvků 24.02.17 13:20

Nechce se mi to pročítat a srovnávat, třeba je to úplně stejný, ale pročti si tady zásady jídelníčku při těhotenské cukrovce a řid se jimi :nevim:

Tunrida
Hvězda diskuse 47201 příspěvků 24.02.17 13:21

http://www.tehotenskacukrovka.cz/…ou-cukrovkou

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 13:30
@Devuska píše:
Jakoukoliv dietu v tehotenstvi bych resila s lekari, ne s babama nekde na foru :roll:

Můj doktor nemá nic proti cukrovkářské dietě - souhlasí abych ji držela. A mě zajímá jakou
zkušenost s ní mají ostatní. Samozřejmě se mi k tomu dokopává hůř, když nemám tu cukrovku, která by mě donutila.
@Russet máš pravdu, koukala jsem na tu cukrovkářskou a tam je do 200g sacharidů na den, kdežto v té ketonové je to 40-160g podle toho jaký si najdeš zdroj. Proto se taky ptám, kdo s tím má zkušenost.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 24.02.17 13:49

Měla jsem při druhém těhotenství cukrovku, poslední tři měsíce jsem byla na dietě, musela jsem se naučit jíst tak, abych neměla hlad, takže snižený příjem sacharidů jsem honila bílkovinama a tukama, asi po dvou týdnech jsem si zvykla. Sacharidy jsem držela mezi 200 a 250g. Doktorka mi zezačátku doporučovala těch 200g na den, ale to mi váha strašně letěla dolů, takže jsem mohla lehce navýšit příjem. S výjimkou ovoce žádné jednoduché sacharidy, i to ovoce jsem směla maximálně dva kusy za den. Jedla jsem každé dvě hodiny a naposledy těsně před spaním malou druhou večeři. Při nástupu do porodnice jsem měla o 4kg míň než před otěhotněním, celkový úbytek 14kg.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 13:51

@vrtulka78 no ale při takhle sledované dietě asi nehrozí nic miminu, ne? Protože bych třeba pochopila, že se zastavíš na té váze, co jsi, ale 14kg úbytek mi přijde skoro až neuvěřitelný a šíleně rychlý :think: Ale moc děkuju za zkušenost :kytka:

nozu
Extra třída :D 11479 příspěvků 24.02.17 14:31

Ketonovou bych ti nedoporucovala. Ten prijem sacharidu je priserne nizky. Cukrovkarskou dietu s limitem 250 g sacharidu na den ano. Mela jsem cukrovku u obou deti, jedla jsem vse vcetne ovoce a vybranych dortu. Jen jsem si to musela vychytat s davkami sacharidu. Jejich nizsi prijem jsem kompenzovala treba dvojitymi porcemi masa, abych nemela hlad. Pribrala jsem 9 a 11 kg.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 24.02.17 14:52
@Anonymní píše:
@vrtulka78 no ale při takhle sledované dietě asi nehrozí nic miminu, ne? Protože bych třeba pochopila, že se zastavíš na té váze, co jsi, ale 14kg úbytek mi přijde skoro až neuvěřitelný a šíleně rychlý :think: Ale moc děkuju za zkušenost :kytka:

Asi jsem to napsala trochu blbě, těch 14kg byl úbytek za celě těhotenství, rozdíl mezi váhou před otěhotněním a po příchodu z porodnice. Začínala jsem na 115kg, před porodem jsem měla 111kg, což nikdo neřešil, naopak všichni říkali, že je dobře, že nepřibírám. Při prvním těhotenství jsem bez diety přibrala 5kg, ale rozdíl váhy před otěhotněním a po porodu byl asi 6kg minus.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama