Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Já bych taky radši chtěla cs, neni na tom nic špatnýho že člověk nechce rodit a nevadí mu že přijde o ty první chvilky mimčo na břiše atd
@Fidak
Ne, to já nepochybuju ze ti byla prasklina. A určitě je lepší v takovem případe dělat CS. Jen, ze kdyz člověk rekne prasklina tak si představí jak něco pomalu výbuchne a tak to často neni.
Praveze takovéhle male život vetsinou neohrozí. V kazdem případe to neni dobra zprava a jsem rada, ze to dobre dopadlo
@romisek23 píše:
Já bych taky radši chtěla cs, neni na tom nic špatnýho že člověk nechce rodit a nevadí mu že přijde o ty první chvilky mimčo na břiše atd
Já měla malého hned po CS. Jde to.
NO já právě pokud srovnám ty 2 porody, tak klasický 100 x lepší. Po něm jsem hned fungovala, kdežto po cs jsem se vzpamatovávala 2 měsíce
.
Byla bych ráda za normální porod, ale mám taky tetanii, tak nevím zas jak s dýcháním, no snad to dobře dopadne ![]()
No ja měla celkovou takže jsem měla maleho až za dlouho a ničemu to neubralo..nijak mě to nemrzelo.Ty dny po cs byly hrozné ale přežila jsem to je hlavní ![]()
@Loki01 píše:
Ale nestras. Jde to poznat z tepu rodičky a i rodicka to pozná. Tǎ bolest je úplne jina nez kontrakce. A hlavne je to hodne vzácné, asi 0.5% se uvádí.
To jsem si myslela taky, dokud tady v diskusi Fidak neřekla, že to poznali, až když ji otevřeli. Počítám teda, že si toho předtím nevšimla ani ona, ani oni ![]()
@romisek23 píše:
No ja měla celkovou takže jsem měla maleho až za dlouho a ničemu to neubralo..nijak mě to nemrzelo.Ty dny po cs byly hrozné ale přežila jsem to je hlavní
Já šla do vaginálního hlavně kvůli malému, kvůli tomu prvotnímu vztahu a jeho pocitu opuštěnosti, to já jsem naopak přesvědčená, že na mém prvním synovi je to znát dodneška, že byl ode mne pryč
Taky prý je větší riziko alergií a já jsem alergik, tak to byl taky jeden z mnoha důvodů.
@ireeenka zaleží na každym, každé mimčo je jine, i porod, na každého neplatí stejne pravidlo, je to jako s kojenim atd.,každý ti řekne že je to to nejlepší, ja jsem zase jineho nazoru, holt se nemužeme všichni shodnout na stejnym ![]()
@romisek23
Jo, vždyť je to diskuse ![]()
Jenže bohužel předem nevíme, jaké té dítě bude. A když jsem si představila, že zná 9 měsíců jen mně, najednou bez varování ho někdo vyndá na světlo a vzduch a ještě na většinu dne umístí někam na sesternu a on mně tam volá a netuší kam jsem zmizela, tak to prostě jinak nešlo
Jo a taky při porodu vznikají ty láskohormony, tak to je oproti prvnímu synovi nebe a dudy ![]()
Tak to abych jen nestrašila ![]()
@ireeenka píše:
To jsem si myslela taky, dokud tady v diskusi Fidak neřekla, že to poznali, až když ji otevřeli. Počítám teda, že si toho předtím nevšimla ani ona, ani oni
No protože to nebyla ruptura, ale teprve se zacala rozjíždět.
Tak jsem se dívala do papíru z porodnice a je tam napsáno
indikace - rupt uteri imm, stp s. c.
líbí se mi, jak Loki01 ví, co mi bylo či nebylo ![]()
@Fidak píše:
Tak jsem se dívala do papíru z porodnice a je tam napsáno
indikace - rupt uteri imm, stp s. c.líbí se mi, jak Loki01 ví, co mi bylo či nebylo
Podívej, já toho o rupturach vím hodne ![]()
Kdyby ti vyloženě prdla děloha tak o tom víš a nepřijde se na to náhodou. A pak strašis další holky víš?
Tady je hodne informaci.
A taky popsany rozdíl mezi rupturou a dehiscenci.http://emedicine.medscape.com/article/275854-overview#aw2aab6b5
Tady jde vidět rozdíl:
Whereas a uterine dehiscence, also called a incomplete rupture or a uterine window, is not a full-thickness separation. It’s often asymptomatic, does not pose any risk to mom or baby, and does not require repair. Again, I refer to medscape
Uterine scar dehiscence is a more common event that seldom results in major maternal or fetal complications. By definition, uterine scar dehiscence constitutes separation of a preexisting scar that does not disrupt the overlying visceral peritoneum (uterine serosa) and that does not significantly bleed from its edges. In addition, the fetus, placenta, and umbilical cord must be contained within the uterine cavity, without a need for cesarean delivery due to fetal distress.
Takže proto to tak vypada. Z vás prece zadne potíže nebyly, dítěti nebylo špatně, ty jsi nic necitila…