Klíčení semínek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Iveta 23
Kecalka 203 příspěvků 21.02.18 16:42
Klíčení semínek

Ahoj holky,
poradíte mi, kdy si mám dát klíčit semínka Cínií, askamitníků, Astry, petůnie, gazánie, měsíčku l. a lobelky? Já si posbírala semínka z loňska a nevím, jestli už dát klíčit teď nebo až v průběhu března nebo snad později? :nevim:

Reklama

Reakce:

nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 21.02.18 16:51

Astry a měsíček určitě, až bude teplo :-)

Iveta 23
Kecalka 203 příspěvků 21.02.18 17:19

Díky :)

nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 21.02.18 17:22
@Iveta 23 píše:
Díky :)

Není zač :) s ostatními nemám zkušenosti, ale neměl by být problém vygůglit ;)

Pipet
Generální žvanilka 24028 příspěvků 21.02.18 17:22

Tak otázka, jaké máš podmínky. Pokud máš přiměřeně teplé (20°C asi?) ale hlavně VELMI světlé místo, tak bych je dala tak v půlce března. Ale to světlo je důležité, jinak budou rostlinky slabé a vyčouhlé (obyč okno nejspíš nebude stačit). Já takové místo doma nemám, takže dávám až tak v dubnu ven do foliovníku a když se ještě ochladí, tak je vezmu na noc domů.

sarusa4
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 21.02.18 17:24

Jediné petúnie se dávají brzo, klidně v únoru. sypou se na povrch substrátu a když vyrostou malé rostllinky, tak se přepíchavají do kelímků a pak uštipují pro rozvětvení. Jinak měsíčky a afrikány, cinie, gazánie později. Lobelky nevím, ale asi taky ještě počkat.

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 21.02.18 17:32

@Iveta 23 Budeš asi vše pěstovat venku. Aksamitník můžeš zasít rovnou ven, na sluneční místo a poté pikýrovat. Petůnie, lobelka už měla být v zemi, tak okamžitě mělce zasej.

To samé touto dobou i měsíček (nevím, jak se ti to povede, já ho nechávala vysemenit na záhonu a vyrostl sám). Gazánii a astry už určitě také vysej.
Vše je nutné poté pikýrovat, máš tolik místa? Anebo aspoň vyjednotit, aby každá rostlinka měla místo pro růst… a hlavně světlo, jak píší holky…

Iveta 23
Kecalka 203 příspěvků 22.02.18 16:40

Jéje, děkuji za tak vyčerpavájící rady, nějaké místo mám, vloni jsem si napěstovala doma v kelímkách asi 30 gazánií, jenomže jsem sáček vyhodila, tak nevím kdy přesně jsem je sela, měsíček a askamitníky jsem sela strašně pozdě, už bylo ve fóliovníku i horko a také kvetly později, od lobelky jsem si posbírala semínka, snad mi něco vyroste…

sidala
Povídálka 31 příspěvků 24.02.18 12:50

Ahoj, lobelky vysévám v unoru, zrovna dneska..lobelky se nezasypávají, jen se nasypou na zeminu - klíčí na světle. A jemně kropit. Petunie taky už vysej a ostatní stačí březen nebo duben. :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama