Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@ppperla píše:
@KačuliKačka
tak to jsem si ted oddechla:-) takže prostě plácla jen něco co někdo plácl. Prostě jedna babka povídala:-) No ona kočky moc nemusíJEJÍ BOJNo já se na Zulinku podívala a říkám si že je rozhodně čistčí než třeba hrozno co jsem včera do sebe hodila v Lidlu
ještě že neumí číst by mě hned propleskla pacičkou .-D
No nebo spíš radí na netu jsme četla, že kdžy je žena těhotná tak pak se má vyhýbat více cisteni zachodku kocickam, tak to klidne ozelim hahaha
To je právě to, že lidi neví, že mnohem jednodušší nákaza číhá právě v nemytém ovoci a zelenině ..... takové to - běž si na zahrádku utrhnout jahůdky - může být větší hrozba než to, že dítě muchluje kočku a otestuje její granule nebo vodu (to prosím dělal syn psovi od našich, pil vodu ze psí misky
)
Každý vidí - toxa = kočka!!! A přitom to není pravda.
K tomu čištění - není nic jednoduššího, než si koupit balík jednorázových rukavic za 100 v lékárně a používat je na čištění záchůdku
Já je používám při zadělávání mletého masa (nesnáším ho na rukou) a při přesazování kytek ![]()
Toxa - Ani kočka však není označována jako významný zdroj přímého nakažení člověka, poněvadž vylučování zárodků toxoplazmózy trusem trvá krátce - jen při jejím prvním nakažení (2-3 týdny) a kočka poté získává odolnost a při novém nakažení již zárodky nevylučuje. Proto se se zárodky v trusu setkáváme v praxi jen velmi zřídka a převážně u mladých koček, které jsou krmeny nepřemraženým syrovým masem nebo loví myši, ptáky apod.
Zdrojem infekce člověka mohou být potraviny (ovoce a zelenina) nebo voda kontaminovaná trusem kočky vylučující oocysty, ale také nedostatečně tepelně upravené maso obsahující tkáňové cysty T. gondii. Právě nákaza člověka masem s tkáňovými cystami je mnohdy podceňovaná.
… toto jsem našla na netu.
@KačuliKačka
tak to já mám gumové rukavice z advacku:-D ty se umyjou a je to. já stejně všechno vymývám savem, nebo octem, takže dezinfekce je ![]()
Když si představím jak nám Zulinka cupitá pořád v kuchyni a jakože třeba připravuji oběd a ona mi leží na lince:-D a mi to nevadí. Nebo mi sedí v dřezu:-D a sleduje mě. Kdybych měla i dezinfikovat vše po čem se mihne, tak by si to tělo nikdy ani obranné látky nemělo šanci vytvořit:-)
@ppperla píše:
@KačuliKačka
tak to já mám gumové rukavice z advacku:-D ty se umyjou a je to. já stejně všechno vymývám savem, nebo octem, takže dezinfekce je
Když si představím jak nám Zulinka cupitá pořád v kuchyni a jakože třeba připravuji oběd a ona mi leží na lince:-D a mi to nevadí. Nebo mi sedí v dřezu:-D a sleduje mě. Kdybych měla i dezinfikovat vše po čem se mihne, tak by si to tělo nikdy ani obranné látky nemělo šanci vytvořit:-)
Přesně tak, všeho moc škodí ![]()
Já padám do peřin, vstávám za 5,5 hodiny, to bude zítra den
![]()
Dobrou ![]()
@ppperla Přesný rozměry by měli být dány spolu s informacemi k výstavě, nebo na internetových stránkách, kde se výstava koná. Nebo tam je určitě někde kontakt tak se zeptej. Jinak co jsem slyšela tak někteří zdobí všechny strany klece, krom tý koukací části nebo jen část a aby kočka měla soukromí tak přes klec přehodí deku než jde na hodnocení.
CO já vím, tak každý má tu klec k dispozici na výstavě, jen to vybavení si musí dovézt sám. Někdo má klec doslova zabarikádovanou, že kočičku není skoro vidět, někdo tam má jen z boků záclonky a deku dole
Někteří nechají i kočičku pohladit ![]()
A dětskou deku vzít určitě můžeš
Hlavní je pohodlí kočiček, pokud jsou na deku zvyklé - teda i pak ta nová kočičí slečna, tak bych vzala jejich, at se tam cítí dobře, jako ve svém. Už jen cesta bude stres, cizí prostředí, cizí lidi - půjde z ruky do ruky, takže at se aspon v klícce cítí jako „doma“ ![]()
Jsem včera ponocovala a dneska jsem kantáre ![]()
Hezkej den přeji
@Jája8 Ano já právě viděla fotky a video n ayoutube z vystav a někteří to mají vážně vymodéně. To já zase tak hrotit nechci. Ale ty závěsky by mi nevadily:-)
už jsem našla patřičné infor,ace k zaclonkám. Akorát se dívam, že někteří je aji prodávají ale pěkne nejsou:-) ty leskle jsou divnéé
@ppperla A ty jsi těhotná?
Protože jinak tu toxoplazmózu klidně chytit můžeš a nic se ti nestane - je to podobný průběh jako třeba chřipka a pak už doživotní imunita. Pro netěhotného člověka není nebezpečná. A jinak už tu bylo napsáno asi vše…
Výstavy neporadím vůbec ovšem ![]()
@Pipet
já jen právě o tom chtěla nějake informace víš jakože do budoucna urcite dítě další chci tak za tři roky.-)
ale tak nebudu myslet na nejhroší je spousta lidi co má kočičky a nemám žádnou kočičku co by venku chytala myšky a běhala u sousedovic koček. Máme doma přece jen čistokrene miminko a teda zachvíli dvě čistokrevne stvořeniřáka:-)
@ppperla Můžeš si nechat nabrat krev a otestovat na tu toxo, pokud už jsi ji měla (ani o tom nemusíš vědět), tak už se není čeho bát, je po prodělání už imunita.
A s domácíma kočkama fakt není moc riziko, dávat bacha na ten záchodek a v těhotenství nepořizovat nové zvířátko a je to OK.
Ahoj holky, omlouvám se,že se vám sem vtírám…Ale jdu s dotazem jestli nemáte některá zkušenost?
Našla jsem včera své patnáctileté kočičce na boku u žeber takovou bouli - cca 5×2cm. Není volná. Asi to bude nádor,že
? Nemáte některá zkušenost? Jsem z toho nešťastná!!!
@Brokianaa píše:
Ahoj holky, omlouvám se,že se vám sem vtírám…Ale jdu s dotazem jestli nemáte některá zkušenost?
Našla jsem včera své patnáctileté kočičce na boku u žeber takovou bouli - cca 5×2cm. Není volná. Asi to bude nádor,že? Nemáte některá zkušenost? Jsem z toho nešťastná!!!
Okamžitě k veterináři a poradit se. Před rokem jsme tohle absolvovali s kočičkou, které bylo ale jen 11 let.
@KačuliKačka
JEJÍ BOJ
tak to jsem si ted oddechla:-) takže prostě plácla jen něco co někdo plácl. Prostě jedna babka povídala:-) No ona kočky moc nemusí
No já se na Zulinku podívala a říkám si že je rozhodně čistčí než třeba hrozno co jsem včera do sebe hodila v Lidlu
ještě že neumí číst by mě hned propleskla pacičkou .-D 

No nebo spíš radí na netu jsme četla, že kdžy je žena těhotná tak pak se má vyhýbat více cisteni zachodku kocickam, tak to klidne ozelim hahaha