Reklama

Kočka v bytě - máte?

Fotoalbum tématu (24) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 04.06.11 16:20
Kočka v bytě - máte?

Ahoj, vy co máte kočku v bytě, můžete mi napsat, jakou máte rasu, jak moc líná, jak moc „otravuje“ ? Máme jen venkovní a uvažuju nad pořízením číčy do bytu. Líbí se mi kočky typu ragdoll, perská činčila, ale mám strach z té srsti. I když známí mají britky a línají taky děsně. Mě srst nevadí, máme tu už dva psy, ale zase aby to nebyl nějaký extrém :think: . Do sphynxe nejdu :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Reakce:

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 04.06.11 16:29

no línají :), když budeš vyčesávat bude to lepší, ze všech co jsem měla nejmíň pelichal brit, nevím čemu říkáš otravovat? prostě o nich vím, kocour je prasák, takže jakmile má ve svém záchodě bobek, tak tam už nejde… každopádně zničili koberec, máme sedačku a záclony. všechny kytky ožrané a vyklopené

loka
Neúnavná pisatelka 18551 příspěvků 04.06.11 16:30

ahoj, já mám doma kočku, obyčejnou, není to žádná rasa, chlupy njesou ani tak snad vidět, jako spíš když se třeba vyluxuje a čistím pak filtr…tak tam se jich pohledá dost :mrgreen:

samozřejmě se více drží na oblečení, takže s poříením kočky zrovna pořídit váleček na odchlupení oblečení :lol:

Známí mají dvě dlouhosrsté kočky, a s chlupama jsou na tom podobně…jako žádné trsy, ale musí se denně vyčesávat!

V podstatě je podle mě kočka lepší než pes, jednak nesmrdí, a je poměrně berúdržbová :mrgreen: :palec:

Fima
Nadpozemská drbna 29225 příspěvků 16 inzerátů 04.06.11 16:32

Moje babička má perskou, deset let starou a je to teda děs a běs. Chlupy jsou naprosto všude, navíc je stříbřitě stínovaná, takže bílé chuchvalce, které se drží úplně na všem a všude. Jakmile tam přijdeme na návštěvu, odcházíme obalení bílýma chlupama. Denně se tam vysává, kočka se pořád vyčesává a pudruje a stejně je to absolutně k ničemu. Takže tolik asi ta naše.

lucineeccka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.11 16:41

Čauky,
my máme kocoura rasy - pouliční směs :-D .
Chlupů je tak normálně. Jsou, ale není to tak strašný.
Letos mu bude 11 let.Má narozeniny ve stejný den, jako můj syn.Doporučuju pořídit šrábadlo a váleček na chlupy.
Máme našeho kocoura moc rádi :srdce:

lucineeccka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.11 16:43
loka píše:
ahoj, já mám doma kočku, obyčejnou, není to žádná rasa, chlupy njesou ani tak snad vidět, jako spíš když se třeba vyluxuje a čistím pak filtr…tak tam se jich pohledá dost :mrgreen:

samozřejmě se více drží na oblečení, takže s poříením kočky zrovna pořídit váleček na odchlupení oblečení :lol:

Známí mají dvě dlouhosrsté kočky, a s chlupama jsou na tom podobně…jako žádné trsy, ale musí se denně vyčesávat!

V podstatě je podle mě kočka lepší než pes, jednak nesmrdí, a je poměrně berúdržbová :mrgreen: :palec:

Souhlas, my máme kočku i psa.Pejsek je mazlíček, kocour si tady žije svůj život a má nás na háku :lol:

Mišuna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.11 16:55

Ahoj,

máme kočku britku whiskas, předtím jsme měli kocoura brita modrého. Chlupy jsou v pohodě, ale máme roombu, ta udělá hodně práce. Kočka otravuje víc, kocour byl větší lenoch a flegmatik, ale teď se naučila chodit balkonem na střechu tak o ní kolikrát i několik hodin nevíme.

Minutet
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 04.06.11 16:57

Ahoj, máme krásného kocoura-bytový kastrát-podle mě kříženec obyč. kočky s britskou.Líná děsně-denně luxujem, vyčesáváme, bez očištění válečkem nikam nevyjdem. Ale to je jediné negativum.Jinak je čistotnej,mazlivej a nádhernej.Hned po Matyášovi největší miláček rodiny. Do zvlášť šlechtěný bych nešla-necháš na veterině majlant

Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 04.06.11 17:18

mám v bytě kočky tři! všechny jsou vykastrovaní… dvě obyčejné micky.. jsou mazlivější rozhodně kočky… a jednoho brita… chupy jsou… ale není to tak zlé… ale třeba na plovoucí podlaze je to vidět dost!
jak už někdo psal.. žijí si tu svůj život.. a přijdou se mazlit jen když ONI!!! chtějí! chodí mi teda i na zahradu… ale netoulají se daleko…
jsou určitě jednoduší než pes.. občas teda ty jejich záchody :roll: :poblion:
ale jinak dobrý… jen dost vše ničí drápy… sedačku, okna, koberce… kožené křeslo u pc… :roll: s tím se musí počítat…
ale my měli mít pouze toho brita.. to že mám tři je prostě nešťastná náhoda.. a neschopnost nechat kotě bez pomoci! :lol: :roll: :wink:

Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 04.06.11 17:20

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 04.06.11 17:25

ahoj ja planuju poridit kote pristi rok na jare, jen do bytu tak uvitam rady

• kocour nebo kocka?
  • co vse poridit
  • kdyby jste nekdo planoval mit kotata tak klidne i nabidku :wink:

ugluk
Hvězda diskuse 42656 příspěvků 04.06.11 17:28

Máme britku, teď dvouletou, je opravdu čistě bytová, když ji náhodou vezmeme ven, tak se bojí a okamžitě zdrhá zpět ke vchodovým dveřím, kdežto byt, to je její království! :-) Snažím se ji čas od času česat, na jaře a na podzim pelichá víc, ale dá se. Nábytek neničí, má svoje škrabadlo a v obýváku jsme jí až do stropu vyrobili strom s odpočívacíma policema, tak škrábe a šplhá tam. Dost rychle jsme si stanovili pravidla, která dodržuje (v naší přítomnosti, jinak samozřejmě jeden neví) - nesmí na jídelní stůl, kuchyňskou linku a konferenční stolek, ale jinak může všecko, v noci s námi spí v posteli. Teď se jí narodilo kotě, tak uvidíme, já jsem pro to mít teď kočky dvě :-), manžel je zatím dost proti, tak uvidíme ;-) Ale jinak je to teda miláček největší, na rozdíl od psa zvládá s přehledem být celý den sama doma, když jsme v práci, všecko prospí, ale večery jsou její, hodně si hraje, hodně ráda se mazlí.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 04.06.11 17:37

Mám doma kočku a dva psy, kočka sice líná, ale ne tak, jako jeden ze psů, do kterého by to nikdo neřekl :roll:
Když tu ten línající pes není, tak stačí vyluxovat 2× týdně, máme plovoučky.

Kocour je mazel, nejradši by nám pořád ležel na klíně, taky je žárlivka a pomstychtivec, čural muži na boty, když se k němu muž nechoval hezky, čural do vany synovi na hračky, když jsem tam nějaké nechala.

Má trochu problém se sedimentem v močáku, když to měl poprvé, tak zalezl pod linku a zřejmě se tam chystal chcípnout, takže veterinář a jednou za čas musíme koupit balík veterinárního krmiva, aby mu to ten sediment zase trochu rozpustilo.

V útulku nám doporučili, abychom si vybrali minimálně 4m kotě, když máme psy, aby bylo schopné před nimi utéct, je fakt, že psy si chtěli hrát.
Kocour má výsadu, že smí na kuchyňskou linku i stůl, právě proto, aby si mohl vyskočit a mít klídek.
Asi měsíc byl kocour se psy jen v naší přítomnosti, jinak jsme ho zavírali, teprve když si na sebe zvykli, tak můžou být dohromady i v naší nepřítomnosti.

Myslím, že pokud už máš dva pesany, tak pořízením kočky ti moc péče nepřibude. Jen ten kočičí záchodek a nějaké krmení a škrabadlo a víc kočka mít nemusí.
Záchodek doporučuju krytý a nejlépe na nějakém místě, kam kočka může kdykoliv a psy nikdy, my máme kočičí záchod v prádelně a ve dveřích dvířka pro kočku.

Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 04.06.11 17:49

jo jo kočky brzy pochoopí co smí a co ne! naše nelezou na jídlení stůl a linku, ale když nejsme doma.. tak nevím…
spávali s námi taky.. ale od doby co máme malého syna tak už ne…
ven je otevřeno na terasu.. a briťák chrápe doma.. jedna ta venkovní spí na terase a ve skalce pod stromem chrní ta třetí.. takže se netoulají daleko..
určitě kočky bych řekla jsou mazlivější než kocouři, ale je to těžký!
chce to rozhodně kočičí záchod, škrabadlo, lopatku na vyhazování hovínek, misky, pelíšek - ten jě někdy zbytečný stejně spí naprosto jinde než v něm :lol:
naše kočky moc česat nechtějí… i když jsem je to učila od mala..

ugluk
Hvězda diskuse 42656 příspěvků 04.06.11 18:00

Pelíšek :-D Naše zvíře během prvních pár hodin v bytě adoptovalo keramický květináč-misku a už se z něj nehne:
Jediný pelíšek, který zabodoval, je v zimě takový ten k zavěšení přímo na radiátor. Jinak záchodek se osvědčil krytý s dvířkama, jednak z něj není tolik bordelu, druhak je mnohem míň cítit. Lopatku má integrovanou ve víku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >