Kojenecké mléko - spor s přítelem

wra
1916
3.6.13 08:53

kojenecké mléko- spor s přítelem

Zdravím, nějaký čas řešíme s přítelem mezi sebou spor. Tvrdí, že naše 9-ti měsíční dvojčata potřebují menší/ ještě lépe žádné dávky koj. mléka. dávám láhev ráno na snídani, a večer trošku zahuštěné nemléčnou kaší. Netvrdí mi dávat kravské mléko, to už jsem mu vysvětlila :mrgreen:, ale nahradit snídani např jogurtem. Jogurt dávám normálně na svačinu. Můj argument je, že jsou ještě vlastně miminka, i kdyz už mame v jídelníčku skoro vše, a látky jako vitamíny a minerály v koj. mléku prostě potřebují. Navic skoro od narození mají anemii, dodnes ještě bereme železo. Jeho argument je vysoká cena koj. mléka. ke komu byste se přiklonili? Díky za příspěvky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
3.6.13 08:55

V 9 měs bych ještě rozhodně dávala to koj. mléko, protože jogurt to složení určitě nenahradí. Ono se doporučuje až do 3 let, to je podle mě už kravina, ale tak do toho roku a půl bych u něj vydržela :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14111
3.6.13 08:56

@wra kojenecké mléko ( at už UM nebo MM) je potřeb alespoň do roka.. pak se dá mléko nahradit jogurtama, kašema a apod…v 9m se moje děti taky kojikly ráno a večer.. a neříkej mi, že pokud dáváš UM dvakrát denně, že spotřeba je zas až tak velká.. co dáváš za mlíčko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2039
3.6.13 08:56

Rozhodně k tobě!!! My jsme po odstavení od mateřského mléka bohužel bez mléka, žádné umělé nám nepřijal, ale dodnes dáváme ráno a večer kaši a odpoledne 2 jogurty. Řekla bych, že to množství mléka, které ti dvojčátka vypijou, není žádná likvidační dávka, tak se nenech přemluvit a v klídku pokračuj. Jogurty a kaše taky nejsem zadarmo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1797
3.6.13 08:57

Taky jsem pomalu chtela vysadit Um, ale pak jsem si rekla, co synovi 9 měs. budu dávat??? nehledě na to, že mi ted odmítá jogurty, tak jsem je na chvíli vysadila… takže myslím, že UM je lepší volba než kravské mléko v tomto věku.. a znám maminy, co dávají UM ještě ve 2,5 letech;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
3.6.13 08:58

Našemu jsou dva roky a vycucne flašku večer před spaním a před usnutím v poledne si taky dá. Argumentovat cenou - no, máte děti tak holt máte výdaje… Nevím, jaké mléko kupuješ ani jak jste na tom finančně, ale takový argument? To mi hlava nebere :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
3.6.13 09:00

@wra Houby tomu rozumí, do roka je děcko převážně na mlíku, skoro všecko ještě zapíjí mlíkem. Od roka bych asi ale klidně přešla na plnotučný kravský.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11690

Malému bude 2,5 a pořád mu na snídani a jako druhou večeři dávám UM. Takže já se rozhodně přikláním k tobě zvlášt když jim je jen 9 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477

Já bych se přiklonila na stranu dětí, tzn. že mléko samozřejmě dávat! Vždyť jsou to ještě opravdu miminka. Znám děti co jsou v tomto věku jěstě plně kojené a nejí nic jiného než mléko. Takže podle mě ho (i když umělé) opravdu potřebují. Naše dcera bude mít za 3 měsíce 3 roky a sunar pije 2× někdy i 3× denně. Sice jen po 120 ml ale i tak jí nebudu bránit, když nic jiného nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3264

Děti maji mít cca 500 ml mléčných výrobků denně - dostaly by to bez UM? UM mi nepřijde o tolik dražší než jogurty, ale je obohacené o vitaminy a železo. Já bych jim ho nechala, tak jak to je… Jaké UM používáte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Reňulín
3.6.13 09:01

@wra Přiklonila bych se k tomu co potřebují děti! Jinak příteli navrhni, že jestli chce šetřit, tak ať začne u sebe. Třeba ke snídani by si ten rohlík nebo chleba vůbec nemusel mazat a mohl by si ho dát suchý.

• Citovat
  • Nahlásit
14662
3.6.13 09:01
@wra píše:
Zdravím, nějaký čas řešíme s přítelem mezi sebou spor. Tvrdí, že naše 9-ti měsíční dvojčata potřebují menší/ ještě lépe žádné dávky koj. mléka. dávám láhev ráno na snídani, a večer trošku zahuštěné nemléčnou kaší. Netvrdí mi dávat kravské mléko, to už jsem mu vysvětlila :mrgreen:, ale nahradit snídani např jogurtem. Jogurt dávám normálně na svačinu. Můj argument je, že jsou ještě vlastně miminka, i kdyz už mame v jídelníčku skoro vše, a látky jako vitamíny a minerály v koj. mléku prostě potřebují. Navic skoro od narození mají anemii, dodnes ještě bereme železo. Jeho argument je vysoká cena koj. mléka. ke komu byste se přiklonili? Díky za příspěvky :)

Moje čtyřleté miminko :mrgreen: nepije žádné jiné mléko než Nutrilon, Sunar:-(
Takže rozhodně bych přítele poslala někam, mléko se snažila kupovat v akcích a dětem ho dopřávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
3.6.13 09:04

Diteti dat kojo mleko, priteli suchej rohlik! :mrgreen: At si spocita, kolik stoji jogurty, kdyz je takovej setrilek, tak mozna zjisti, ze ani to neni zrovna nejlevnejsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
wra
1916
3.6.13 09:05

No mě to právě taky nepřijde tak s tou cenou hrozný, byly od narození na UM, takže byly i casy kdy jsme meli krabici nutrilonu na dva dny, což bylo fakt finanční peklo :D ted jsem aby byl trosku klid přešla na sunar complex, šťastná z toho teda ale nejsem, 600 g máme tak na 2-3 dny, oni jsou hrozný zrouti ;-) jinak finančně si myslím že na tom vůbec nejsme zle ale rekonstruujeme chalupu, což je velká nálož, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14857
3.6.13 09:05

Pravdu mate vlastne oba…pokud mleko piji, tak jim to davej, penize nepezie. Jinak se to ale nahradit mlecnymi vyrobky da.
Me syn mleko nepije (kravske jsem nezkousela a davat nechci) asi od 7 mesicu, kdy ho prso prestalo zajimat a um nechce. Ma dvakrat kasi (tam vlastne Um je) a jogurty. I jsem to konzultovala s nasi pediatrickou a pokud ma vyvazenou stravu, tak to staci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat