Kojení a žlučmíková kolika :(

1296
3.4.06 07:21

Kojení a žlučmíková kolika :(

Ahojky. Mám dotaz. Máte někdo zkušenost se žlučníkovou kolikou a žlučníkovými kamínky po porodu ??
Je to asi 14 dní co mě poprvé přepad záchvat žlučníkové koliky. Malou jsem na čas přestala kojit. Brala jsem No-spu, Algifen a Brufen.
Asi po týdnu jsem začala znova, ale malá se mi po každém kojení kroutila a strašně plakala, tak jsem se rozhodla, že kojení ukončím a budu malou krmit jenom Bebou. Na gynekologii jsem ve čtvrtek vyfasovala Dostinex na zástavu kojení.
Mlíčko ale teče pořád stejně :( Mám pořád flíčky na tričku.

Myslíte, že můžu zkusit znovu kojit a že bych se rozkojila ???

Hrozně mě to trápí, že je tak malinká a já jí nemůžu dát to nejlepší :(

Díky moc.

MIKINA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
3.4.06 07:28

Miki,

ale ty jí už dáváš to nejlepší!!! Měsíční miminko potřebuje nejvíc na světě lásku a máminu náruč a to má Karolínka vrchovatě, zbytkem se opravdu netrap, není to to nejdůležitější, ať ti říkaj co chtěj…

Peta a Vojta (kojený 3m) a Valuška (kojená 1m) - oba šťastní, zdraví, spokojení… ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.4.06 08:06

Ahoj Mikino,

já Ti rozumím. Podle mě to zkusit můžeš, rozkojit se lze až do měsíce po odstavení, dokonce některé prameny tvrdí, že až do dvou měsíců. Takže to zkus, aspoň budeš vědět, že jsi udělala maximum a nebudeš mít výčitky.

Alena

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.4.06 09:06

Ahoj MIkino,
mela jsem to same - kdyz bylo male mesic, tak mne chytl zlucnikovy zachvat. Pak se to samozrejme opakovalo a bylo cim dal castejsi, takze jsem v dcerinych peti mesicich sla na laparoskopickou operaci. Od te doby tuk tuk klid, pouze kdyz splacam paty pres devaty tak mne neboli zaludek, ale picha v zadech tam kde kdysi byl zlucnik.

Take jsem ukoncila kojeni, ale u nas byl jeste problem, ze jsem sice mela mleka hodne (dokonce jsem prodelala i mastitidu), ale dcera nepribirala, protoze asi z meho mleka nedostala to co mela (ja v te dobe byla na caji, houskach, sunce a sucharech).

Taky jsem nekojeni obrecela a mela pripravenou svoji „obhajobu“ pred ostatnima maminkama, proc nekojim. Prala bych vam nekdy videt v parku nebo cukrarne ty „zaslouzile“ matky co vytahly prso jak na me koukaly, kdyz ja vytahla Avent flasku :-)))

Nakonec jsem si rikala, proc ja bych se mela pred nekym obhajovat, snad moje zdravi je prednejsi nez fanaticky natlak na kojeni za kazdou cenu (jo to mi rekla nejaka laktacni poradkyne, ze bych mela kojit za kazdou cenu - prala bych ji v tu chvili zazit zlucnikovy zachvat)…

Takze souhlas s Missorkou - sve Karolínce davas opravdu to nejlepsi - potrebuje zdravou a spokojenou mamu. Mimochodem mam taky Karolínku, ted je ji dva a trictvrte a je to zdrava, chytra a vesela holcicka.
neprihlasena Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
3743
3.4.06 09:44

Miki,
také jsem kvůli lékům přestala kojit malou v 6t. Raději budu bez velkých problémů a bez kojení, než vystresovaná máma, která se nemůže postarat o dvě děti. I dětská dr mi to doporučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
3.4.06 09:54

Moc Vám díky. Mluvila jsem o tom před chvílí i s laktační poradkyní a poradila mi v podstatě totéž co vy.
Asi se opravdu přestanu stresovat. I když kojení je to nejlepší, tak holt to někomu jde a někomu ne. Ještě že máme umělou výživu :).

Taky mě nebaví koukat se na ty otrávený obličeje jako ty nekojíš ?? A koukají na mě jako na krkavčí matku.No a . Hlavně, že je moje dítě zdravý a spokojený, ne ??

A Hanko 1 prosím tě, jak dlouho jsi byla v nemocnici po tý operaci ??
Nedokážu si představit, že bych byla jen jediný den bez Karolínky. Že Karolínka je krásný jméno, co ?? Ale myslela jsem si, jak budu mít originální jméno pro holčičku a ona je teď Karolínka každá druhá :)

Moc děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
3.4.06 10:08

Miki a ještě jeden poznatek. Pokud se Tě dr budou ptát, jak dlouho si kojila, tak jim řekni tolik a tolik a pak ukončeno kvůli léčbě. Taky se na to dívají jinak :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
3.4.06 11:06

Evko,

jak myslíš, že se na to dívají jinak? Nerozumím tvému příspěvku, díky.

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.4.06 19:07

Tak k te nemocnici - ve stredu dopoledne me operovali, manzel odpoledne normalne prisel na navstevu a v patek rano uz jsem byla doma. Akorat jsem do vyndani stehu nemohla malou zvedat a chovat a ten prvni vikend mi bylo doma nic moc - polehavala jsem, ale i jsme sli ven tak to nebylo nic strasneho.
Evko, mne je uplne jedno jak se na mne kdo ted diva i kdyz priznavam, jak jsem psala - kdyz jsem vytahla flasku tak jsem videla obcas pohledy. Ted normalne odpovidam, ze mala je prikrmovana od 6. tydnu a kojit jsme prestali ukoncenym tretim mesicem kvuli me operaci. Basta.
Tak pevne nervy se zlucnikem, ta operace je sranda oproti tomu jak mi bylo pri zlucnik.zachvatech…
neprihlasena Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
1296
4.4.06 06:33

Hanko1 - tak to je super, to jde to není tak dlouho :) Díky zvedla jsi mi náladu :)

A můžete mi ještě poradit ? Když jsem malou kojila, tak kakala s každým přebalováním. Teď se mi tu kroutí, pláče a nemůže se vykakat.
Poradíte mi někdo, jak jí pomoct ???

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
4.4.06 18:38

Mikino, sice te treti den pusti domu, ale musi s tebou minimalne nekdo tyden jeste byt doma. Mne vyndavali stehy po tydnu a do te doby jsem mela se setrit a hlavne nezvedat a nenosit Káju (měla v té době cca 7 kg). Takze byl doma s nama manzela a kdyz jeden den nemohl tak babicka. Tak at to mas rychle za sebou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
5.4.06 12:56

Děkuju. S tím aby byl se mnou není problém. Manžel pracuje na půl úvazku, takže e v 11 hod. doma. A mám úžasnou mamku a babičku. Ty se o nás postatrají rádi.

Díky a hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama