Kojení při bezmléčné stravě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 13:26
Kojení při bezmléčné stravě

Ahoj maminky,
mám už dva prcky, oba kojení do cca 2,5 let a teď jsem ve 36. tt. V obou případech jsem při kojení hodně jedla mléčné výrobky, především zakysané. Po dlouholetém boji se zažívacími problémy jsem předloni zjistila, že mi cokoliv z kravského mléka tyto problémy zhoršuje. A tak, ač mám všechny testy na alergie a intolerance negativní, dodržuji už rok a půl stravu zcela bez kravského mléka. Zažívací potíže zcela vymizely. Ale trošku se bojím, jak to bude s kojením u tohoto dítka. V obou předchozích těhotenstvích se mi začínalo tvořit už někdy v 6.-7. měsíci a teď pořád ani kapička. Je možné, že je to dáno jinou stravou - bez mléka? Zkoušela jsem zařadit alespoň sýry a jogurty, ale nesnesu je, mám z nich bolesti břicha a průjem. Asi nejhorší je tvaroh, z něj mám vyloženě koliky. Čím se dají mléčné výrobky ve stravě nahradit a podpořit tak tvorba MM?
Bohužel mám alergii na většinu ořechů i mák a z rostlinných alternativ můžu jen mléko kokosové a rýžové. Poradíte? :kytka:

Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20821 příspěvků 15.05.19 13:33

Mě se mlíko udělalo až po porodu a kojila jsem dva roky :nevim: a alergii ani nic nemám

Margery
Extra třída :D 11105 příspěvků 1 inzerát 15.05.19 13:34

Já jsem na bezmléčné stravě už několik let a mléko se mi udělalo normálně třetí den po porodu :nevim: Kojila jsem tři měsíce a mléka jsem měla víc, než s prvním na klasické mléčné stravě :nevim:

Havlova
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 15.05.19 13:43

A nezkoušela jste třeba výrobky z kozího či ovčího mléka? Na kojení je prý dobrá melta nebo Caro.

Cerva1
Stálice 90 příspěvků 5 inzerátů 15.05.19 13:46

To tím nebude, já měla bezmléčnou dietu kvůli dítěti, dcera měla ABKM, a žádný pokles laktace nenastal… Jinak pokud máte alergii BKM, tak vám s největší pravděpodobností nepomůže ani kozí nebo ovčí mléko, protože ty bílkoviny jsou si tak podobné, že je asi taky nebudete snášet…

saphire
Kelišová 6982 příspěvků 15.05.19 13:46

Neboj, bezmlecnou stravou to neni ;) mlezivo tam je, spusti se po porodu. Ze nic nepozorujes neznamena, ze tam neni ;) hlavne si dal nepritezuj a ze stravy to vyrad, to jak ti je je nejspolehlivejsi ukazatel co snasis nebo ne, ne zadne testy ;)
At se dari!
Ps: ja nesmim laktozu ale ani tak mlecne nekonzumuju a kojim v pohode aktualne pul roku ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 13:48

@Havlova Kozí jakš takš snesu v malém množství a to výhradně sýr. Nemám z něj průjem, ale dělá se mi po něm atopický ekzém na rukou, tak z toho nemám moc dobrý pocit. Ovčí nesnesu vůbec.
Meltu a Caro rovněž nemůžu, jsem totiž ještě k tomu celiak (BL jsem ale držela i u prvních dvou dětí).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 13:50

@saphire @Margery Super, to ráda čtu :) Snad se to u nás taky po porodu hezky rozjede a budem zas kojit o 106 :pankac:

Havlova
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 15.05.19 13:53
@Anonymní píše:
@Havlova Kozí jakš takš snesu v malém množství a to výhradně sýr. Nemám z něj průjem, ale dělá se mi po něm atopický ekzém na rukou, tak z toho nemám moc dobrý pocit. Ovčí nesnesu vůbec.
Meltu a Caro rovněž nemůžu, jsem totiž ještě k tomu celiak (BL jsem ale držela i u prvních dvou dětí).

To je smůla. Ale ono to určitě půjde i tak, když jste předtím vydržela tak dlouho.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 12 inzerátů 15.05.19 14:16

Mléko opravdu na kojení vliv nemá. Jakou by to mělo mít souvislost? Já taky cca od 13 let nejím mléčné výrobky a kojím úplně v pohodě, spíš jsem měla ze začátku mléka až moc.

Váš příspěvek
Reklama