Kojit, nebo to vzdát??

Anonymní
13.10.20 18:49

Kojit, nebo to vzdát??

Ahojky,
potřebuju poradit… Mám úžasného 14 dní starého syna.. V porodnici mi řekli, že mám moc velká prsa a ploché bradavky, takže jsem kojila s kloboučkem a sestry mi malého bez mého vědomí na fototerapii dokrmovaly Nutrilonem. :poblion: Po návratu domů jsme si pozvali laktační poradkyni, která mi konečně ukázala, jak na základní věci. Teď se malý dokonce sám přisál bez kloboučku. Blbé je, že za pět minut vysaje jen tak 20 ml - 40 ml, zbytek dokrmuji přes stříkačku a malíček (do 90). Navíc mi už při odstříkání tolik mléka neteče, takže musíme mít pořád v záloze Nutrilon…
Myslíte, že se produkce mléka ještě rozjede? Může se malý naučit sát více, aby si to všechno vzal? :think:
Strašně moc chci kojit, ale teď mě štve půlhodinové odsávání a navíc se bojím o synovi dásně, když mi pořád dumlá ten malíček…
Děkuji za reakce…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5371
13.10.20 18:57

Myslím že 14 dnů je málo na to dělat ukvapene závěry a přestat kojit.. Nešlo by častěji kojit bez toho odsávání, nebo on se už po 5 minutách nechce kojit? A jak víš kolik při kojení vycucnul? Pořád ho vazis? Já jsem dceru snad první 3 měsíce kojila furt, minimálně 12-14dene, jak chtela, jak potřebovala, první 3 týdny s klobouckama, pak už to šlo bez..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6885
13.10.20 18:58

Hlavne bych se zklidnila a prestala merit, kolik dite vypije. Adrenalin blokuje oxytocin. Proc nekojis dyl? Mne deti furt visely na koze :lol: sedni si ke kojeni, mysli na neco hezkyho a uvolni se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
13.10.20 18:58

Já měla stejný problém s prsama, naštěstí v porodnici se mi snažili pomoct a nepřikrmovali. První dva měsíce jsem kojila na vyžádání a dokud pil, tak jsem ho nechala na prsu. Nikdy jsem neodstříkávala ani nedokrmovala.. říká se že jaká je nabídka, taková je poptávka (nebo obráceně 😁 😁). Prsa si zvyknou a začnou produkovat tolik mléka, kolik je třeba. 😊 😊 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12462
13.10.20 19:09

Zkouseli jste suplementor? jsou decka, co se odstavi i na strikacce. Podporila bych tvorbu homeopatikama a opravdu hodne prikladala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
13.10.20 19:10

Pořídila bych si suplementor a přilepila při kojení k prsu, takto dítě má dost mléka a zároveň stimuluje prsa k větší tvorbě mléka. Ještě bych vydržela, dítě se může plně rozkojit i později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
628
13.10.20 19:13

Já taky na začátku přikrmovala, ve 2 týdnech jsem taky neměla dost mléka. Pak mi pomohlo právě odsávání a asi ve 4 týdnech se mi spustilo víc mlíčka. Uřčitě to ještě nevzdávej :). Já tedy dítě nevážila - vycuclo, kolik vládalo a pak se dopilo nutrilonem, když potřebovalo a já pak ještě několikrát denně zkusila odsávát. Podle mne lepší než nervózní řvoucé hladové dítě :nevim:. Jak už se udělalo více mlíčka, tak taky mladý začal lépe sát a neusínat u toho únavou. Držím palce :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24971
13.10.20 19:14

No a proč saje jen 5 minut? Jak často kojíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9665
13.10.20 19:18

Vynechej těm dojem. Nebo ho fakt dej jen maličko a třeba až večer a postupně ho odbourej. Potřebuješ kojit a kojit. Takže klidně ať je u prsa každou hodinu, prostě jak bude chtít. ;) Jaká je poptávka taková je nabídka. Suplementor je podle mě k ničemu. Napije se zase jen toho umělého mléka a bude chtít prso za dlouho. Mám prsa úplně stejná, z porodnice jsem šla stejně jak ty s dokrmem. Kloboučků jsem se zbavila do čtrnácti dnů, tu bradavku si hezky už vytáhl. Ale chtělo to fakt zrušit úplně dokrm, což mě se povedlo hned 7-8.den ;) prostě jsem mu ho vzala a jen kojila. Nehubl, hned krásně začal nabírat ;) jinak fakt hodně pít, kojící čaje jsou klasika a jíst ;) můžeš zkusit být i bez podprsenky. Mě když přišlo, že mám málo mléka tak jsem si dala jednu noc bez ní a mléko bylo všude ;) takže na noc doporučuji co nejpříjemnější lambádu co ty prsa nebude utlačovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.10.20 19:20

Urcite to nevzdavej, dva tydny je hrozne kratka doba, me syn presel do plneho kokeni skoro po trech mesicich dokrmovani Bebou 😁 Chce to fakt porad prikladat, valet se spolu, mit ho porad na sobe, proste ten blizky kontakt… A to co ti vypije ten muj pil i ve dvou mesicich, tak se neboj! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17006
13.10.20 19:28

Jen taková poznámka…děti se žloutenkou je nutný dokrmovat, protože jsou slabý a nemají sílu na kojení, který je energeticky náročný. Kdyby ti ho tam nedokrmovali, tak nejspíš nekojíš vůbec, protože by to dítě nedávalo a usínalo by vyčerpáním. Ten blijící smajlík není úplně na místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.10.20 19:37

@Janli Presne tak 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18448
13.10.20 19:48
@Janli píše:
Jen taková poznámka…děti se žloutenkou je nutný dokrmovat, protože jsou slabý a nemají sílu na kojení, který je energeticky náročný. Kdyby ti ho tam nedokrmovali, tak nejspíš nekojíš vůbec, protože by to dítě nedávalo a usínalo by vyčerpáním. Ten blijící smajlík není úplně na místě.

Jsi mě předběhla. Některé ženské už mají z tý masírky kolem kojení rozum v… Asi by radši nechaly děti umřít hlady než dát to jedovaté UM. Já bych ho klidně dala, nevidím jediný důvod se ještě stresovat kvůli kojení, když to nejde, tak to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16766
13.10.20 19:49
@Janli píše:
Jen taková poznámka…děti se žloutenkou je nutný dokrmovat, protože jsou slabý a nemají sílu na kojení, který je energeticky náročný. Kdyby ti ho tam nedokrmovali, tak nejspíš nekojíš vůbec, protože by to dítě nedávalo a usínalo by vyčerpáním. Ten blijící smajlík není úplně na místě.

To je případ od případu. Malou jsme dokrmovali 3 dny. Ale rozhodně ne Nutrilonem a z láhve. Ale mateřským a přes stříkačku. Taky měla žloutenku. U kojení jsem jí budila dávala pozor. Ono je to obvyklá praxe, hlavně tam, kde se řeší kojení po třech hodinách a ne na požádání. Pak jim děti brečí a strčí jim UM z láhve a je pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8009
13.10.20 19:54
@Anonymní píše:
Ahojky,
potřebuju poradit… Mám úžasného 14 dní starého syna.. V porodnici mi řekli, že mám moc velká prsa a ploché bradavky, takže jsem kojila s kloboučkem a sestry mi malého bez mého vědomí na fototerapii dokrmovaly Nutrilonem. :poblion: Po návratu domů jsme si pozvali laktační poradkyni, která mi konečně ukázala, jak na základní věci. Teď se malý dokonce sám přisál bez kloboučku. Blbé je, že za pět minut vysaje jen tak 20 ml - 40 ml, zbytek dokrmuji přes stříkačku a malíček (do 90). Navíc mi už při odstříkání tolik mléka neteče, takže musíme mít pořád v záloze Nutrilon…
Myslíte, že se produkce mléka ještě rozjede? Může se malý naučit sát více, aby si to všechno vzal? :think:
Strašně moc chci kojit, ale teď mě štve půlhodinové odsávání a navíc se bojím o synovi dásně, když mi pořád dumlá ten malíček…
Děkuji za reakce…

Vycházím z toho, že opravdu chceš kojit. Tak směle do toho, syn má teprve 14 dní, to půjde!! Určitě, neboj.

Laktační ti určitě dala rady, tak se jich drž.

Za mě:

• nevaž před a po kojení! Akorát tě to stresuje, že nakojíš málo. Fakt s tím přestaň, převaž si ho třeba obden večer, ať víš, že nejde s váhou dolů. A koj na požádání, tj. on si vypije svoje, brzy bude mít hlad a prostě se příště nají o to dřív.
  • nehodnoť množství mléka podle toho, kolik odsaješ. Já neodsála nikdy nic a mlíko mi přesto stříkalo ušima.
  • odbourej kloboučky. Přisaje se i bez nich a potřebuje to trénovat. Teď, nebo nikdy.
  • osobně bych to zkusila bez příkrmu. Bude to pár dní dost náročné, ale je opravdu malý, takže by se laktace měla navýšit rychle.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama