Jak ukončit /omezit noční kojení?

7
13.10.20 17:31

Jak ukončit /omezit noční kojení?

Ahoj maminky, nejspíš už tohle téma tady bylo, ale teď znovu pro mě prosím..
Naší malé je 6 měsíců a stále se po 2 hodinách budí v noci na kojení. 🤷‍♀️ Nemyslím si, že mě má jako dudlík. Prostě fakt pije! Kašičku teď začínám zkoušet, ale je to prsomil, obyč jídla moc nesní. 🤦‍♀️
Nemáte prosím nějakou radu jak se toho zbavit nebo alespoň jak to omezit? Může to souviset s uspáváním?
Děkuji moc za každou radu i názor 🙂!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24054
13.10.20 17:44

6 měsíční má na noční kojení nárok. Kaši zkus, ale nemusí se to projevit. Může to naopak být horší.
Každé dítě je jiné. Nejstarší začal spát líp po 8 měsíci. Od 10 měsíce jsem v noci nekojila, jen před spaním, nad ránem a ráno. Pak už jen večer a ráno. Prostřední se v noci budil a kojil do 14 měsíců. No a nejmladší má 20 měsíců a v noci kojím pořád, tak 2-3×. Ale toho vyloženě kojením přes den i večer uspávám. To budí muset vymyslet jak vyřeším. Ale 6 měsíců je miminko ještě malé a noční kojení je úplně normální. Kaši bych ještě odsunula, na 8-9 měsíc klidně. A má se dávat spíše dopoledne, ne večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
13.10.20 17:50

@andelka83 uuf, to vás obdivuji. Chápu, že se třetím už to tak nehrotíte. Já mám první a všude píšou něco jiného, je to hrůza se v tom vyznat. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
13.10.20 17:57

@andelka83 všimla sis, že píše, že se budí co 2 hodiny v noci? To já bych se z toho teda zbláznila nemít dlouhodobě alespoň 4 hodiny spánku v kuse… to snad ani u kojených není normální ne?

Radu ale nemám, moje děti už byly v té době na UM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3685
13.10.20 18:00

Zakladatelko, no, dítě je ještě malé, v teprve půlroce halt zkuste vydržet

já řešila to samé, jednže dítěti byl rok a půl, kvůli neudržitelnému nevyspání jsem musela ukončit kojení

je ještě malé, nedá se svítit, zkuste pomalu večerní příkrm, nicméně… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5513
13.10.20 18:08

Je to normální. Ideální je mít děcko vedle sebe v posteli - dám prso a spím dál a je mi úplně jedno, kolikrát za noc to je. Taky jsem teď omezovala kojení v noci (resp. rušila), ale malá má skoro 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1487
13.10.20 18:28

Mne se budila dcera do roka na kojeni co.2 h, ted ma 2,5 a budi se porad, rostou ji zuby. Zvxknes si :) A to cekam treti.
Pulrocni je moc malinke a ma na nocni kojeni narok i po dvou hodinach. Delej to podle sebe, jak to citis, ne co kde pisou. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24054
13.10.20 18:44
@rominka97 píše:
@andelka83 uuf, to vás obdivuji. Chápu, že se třetím už to tak nehrotíte. Já mám první a všude píšou něco jiného, je to hrůza se v tom vyznat. Děkuji za rady.

Nehrotim. Je to naposledy. Ale dýl jak do 2 let kojit nebudu. To noční už chci zrušit. Čekám jen až vymyslíme pokoj, jde bude malý už ve své posteli. Teď spí s námi, od narození, a to se blbě odnaučuje noční kojení. On samozřejmě už jí a pije všechno, láhev nikdy nechtěl, dudlík taky ne, kaši taky ne. U půlročního miminka které teprve s příkrmy začíná je to jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24054
13.10.20 18:45
@welovefashion píše:
@andelka83 všimla sis, že píše, že se budí co 2 hodiny v noci? To já bych se z toho teda zbláznila nemít dlouhodobě alespoň 4 hodiny spánku v kuse… to snad ani u kojených není normální ne?Radu ale nemám, moje děti už byly v té době na UM

Je to naprosto normální. V 6 měsících kojit co 2-3h ve dne i v noci. I později, klidně do roka. A někomu se děti budí stejně i na um. :nevim: nebo vodu, nebo jen tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24054
13.10.20 18:50

@fenny můžu se zeptat jak to šlo? Já jsem první dvě nekojila tak dlouho, jen 13 a 15 měsíců. U posledního mi to nějak zkomplikoval koronavir, a taky bydlení, takže z různých důvodů kojím pořád, přes den i v noci. Ale už bych chtěla směřovat k odstavení. Ještě musím vymyslet, jestli zruším denní nebo noční. Denní se ruší blbě, když je člověk s dítětem pořád doma a nemá skafandr, kam se dítě nedostane. Navíc kojením po obědě uspávám. Tak přemýšlím o strategii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
13.10.20 19:13

@paandatko @andelka83 tak to Vás teda teď nevím jestli obdivuju, nebo lituju, já mám taky 3, ale ani jeden to nedělal, pokud mu nerostly zuby a u poslední jsem už byla naštvaná, že se ještě v 10 měsících budila 1× za noc… ale všechny teda měly dudlík a UM celkem brzo…vím jak jsem vypadala po 3, 4 nocích takto probděných jako zombík, vůbec mi to nemyslelo a nic jsem neudělala, protože jsem byla totálně vyčerpaná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
13.10.20 19:17

Asi se tu dřív nebo později najde názor prostě prso nedat, dát dítě na noc manželovi, nechat vyplakat. Nic proti tomu, já to zkusila někdy v 10m, nechtělo se mi furt vstávat 4× za noc, ale neměla jsem na to nakonec nervy. Moje dítě navíc fakt mělo hlad :nevim: dudlík měl a nepomáhal. Kaše žádný efekt, občas ho spíš bolelo bříško. Přechod na UM také beze změny (v roce, dále se budil 2-3× za noc), prostě to přešlo s věkem no. Asi když se odhodláš a prso pár nocí nedáš, dítě pochopí, ale u 6m bych si přeci jen řekla, zda nezatnout zuby… vím, je to na palici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5513
13.10.20 19:34

@andelka83 No jelikož už všemu rozumí a dá se s ní normálně domluvit, tak jsem jí prostě vysvětlila co potřebuju a proč. Když se v noci probudila, zopakovala jsem, že prsa spinkají a dostane až ráno. Chvilku zaplakala, tak jsem ji pohladila, potulila, a spala dál. Druhou noc taky zaplakala, pak se ještě párkrát vzbudila, ale už bez pláče. Ale byla už připravená to pochopit, u malého miminka je to náročnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1467
13.10.20 20:54

@welovefashion co 2 hodiny je ještě dobrý :lol: mám druhou dceru 11m a rostou ji snad všechny zuby naráz, je velmi rychlá ve vývoji… to a další věci ji asi narušují spánek. Když je zlá noc, kojim (nebo prsem uspim) i 15-20×.

@fenny píše:
Je to normální. Ideální je mít děcko vedle sebe v posteli - dám prso a spím dál a je mi úplně jedno, kolikrát za noc to je. Taky jsem teď omezovala kojení v noci (resp. rušila), ale malá má skoro 3.

Přesně. Pokud to stačí, ta haleluja :D

Půlroční miminko je ještě maličké. Vždy když v noci dceru prilozim, pritulime se, zachumlam nás do peřiny a je v bezpečí :srdce: co je víc?:)

První dcera spala lépe, ale ta měla dudlika. Každopádně kase nepomohly, naopak! UM taky ne, a tak dále.
Poradím jen vydržet, být tu pro ni, když potřebuje. Vyroste z toho. Někdo dříve, a jak je vidět u nás, někdo později :mrgreen:

@welovefashion píše:
@paandatko @andelka83 tak to Vás teda teď nevím jestli obdivuju, nebo lituju, já mám taky 3, ale ani jeden to nedělal, pokud mu nerostly zuby a u poslední jsem už byla naštvaná, že se ještě v 10 měsících budila 1× za noc… ale všechny teda měly dudlík a UM celkem brzo…vím jak jsem vypadala po 3, 4 nocích takto probděných jako zombík, vůbec mi to nemyslelo a nic jsem neudělala, protože jsem byla totálně vyčerpaná…

Prostě si zvyknes, člověku nic jiného nezbyde ;) nikdy bych nevěřila, jak dlouhou dobu, jak dlouho můžu nespat a zároveň pořád dost fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
13.10.20 20:59

Dle mě co dve hodiny se snad nebudi ani uplne nejmensi novorozene. Teda budí, kdyz mleko neni dostacujici. Zalezi na matce, zdali je ochotna takhle vstavat a kojit nebo pridat k MM na noc UM nebo kasi. Normalni jako normalni to neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama