Kolenní vaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nature00
Kecalka 137 příspěvků 1 inzerát 23.09.18 17:47
Kolenni vaz

Urcite je tu nejaka sportovkyne, ktera mi poradi. Chodim dlouhe pochody a vysoko horskou turistiku, a uz asi po ctvrte pri sestupu mam natazene postrani vazy. Premyslim jestli pomuze nejake posilovani. Jsem z toho dost nastvana, ted mi to zkazilo vikend, a jedeme o dva dny driv domu protoze bych uz nikam nedosla.

Reakce:
Lenka_Hal
Kelišová 5710 příspěvků 23.09.18 18:13

Tak obecne chuze a beh z kopce je znacne pretezujici, takze bych to tipovala na to tzv bezecke koleno (to zcela typicky boli hlavne z kopce). Pauzy moc nepomahaji, u mne to vyresila posilovna a makani hlavne tech svalu na stehnech, ktere jsou slabsi.
Ale…to je jen tip, tech moznosti je samozrejme vic, obavam se, ze nikdo jiny nez fyzioterapeut ti to nerekne jiste:)

Nature00
Kecalka 137 příspěvků 1 inzerát 23.09.18 18:15
@Lenka_Hal píše:
Tak obecne chuze a beh z kopce je znacne pretezujici, takze bych to tipovala na to tzv bezecke koleno (to zcela typicky boli hlavne z kopce). Pauzy moc nepomahaji, u mne to vyresila posilovna a makani hlavne tech svalu na stehnech, ktere jsou slabsi.
Ale…to je jen tip, tech moznosti je samozrejme vic, obavam se, ze nikdo jiny nez fyzioterapeut ti to nerekne jiste:)

Cetla jsem ze je dobre posilit svaly na stehnech. Urcite nekoho navstivim.

free333
Generální žvanilka 20361 příspěvků 23.09.18 18:16

@Nature00

Nepomohla by nějaká ortéza?

Nature00
Kecalka 137 příspěvků 1 inzerát 23.09.18 18:22

@free333 ja prave vubec nevim. Hledam nejake info. Take se poptam.

free333
Generální žvanilka 20361 příspěvků 23.09.18 18:24
@Nature00 píše:
@free333 ja prave vubec nevim. Hledam nejake info. Take se poptam.

To by mohlo pomoct, zpevní to, ale opravdu se poptej nějakého odborníka :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 21:12

Ahoj, určitě by bylo dobré se poptat na zatejpování, mně vždycky pomohlo. Tejpuju si koleno, kotník i loket, kvůli judu a naprostá spokojenost- nejsem zastáncem ortéz. Je dobré všechno probrat s fyzioterape­utem/tkou, každopádně on tě může naučit si tejp lepit a potom už není problém. Co se týká cvičení, tak jsou dobré balanční podložky, ať už obyčejné dřepy nebo stoj na jedné noze na bosu je skvělý a upevňuje vazy, samozřejmě posílení samotných svalů na stehnu a vazů okolo kolena je taky důležité. Za mě jdou takovéto věci určitě nějakým způsobem “vycvičit”, vlastní zkušenost. ????

Nature00
Kecalka 137 příspěvků 1 inzerát 23.09.18 21:36
@Anonymní píše:
Ahoj, určitě by bylo dobré se poptat na zatejpování, mně vždycky pomohlo. Tejpuju si koleno, kotník i loket, kvůli judu a naprostá spokojenost- nejsem zastáncem ortéz. Je dobré všechno probrat s fyzioterape­utem/tkou, každopádně on tě může naučit si tejp lepit a potom už není problém. Co se týká cvičení, tak jsou dobré balanční podložky, ať už obyčejné dřepy nebo stoj na jedné noze na bosu je skvělý a upevňuje vazy, samozřejmě posílení samotných svalů na stehnu a vazů okolo kolena je taky důležité. Za mě jdou takovéto věci určitě nějakým způsobem “vycvičit”, vlastní zkušenost. ????

Diky. To tejpovani me napadlo, ze bych nekam zasla aby me to naucili.s ortezou si neumim predstavit ze beham nekde po horach.

Lenka_Hal
Kelišová 5710 příspěvků 23.09.18 22:15
@Nature00 píše:
Diky. To tejpovani me napadlo, ze bych nekam zasla aby me to naucili.s ortezou si neumim predstavit ze beham nekde po horach.

Tejpovani nevim, ale souhlas s tim ze orteza nepomuze, alespon v mem pripade to bylo k nicemu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Slováci pranýřují svou hvězdnou tenistku. Vzala si na sebe kožich z opice

Chtěla další sexy fotku na Instagramu, nakonec se stala terčem drsného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >