kolik pijí vaše děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
wwpetule
Kecalka 304 příspěvků 12.03.09 09:55
kolik pijí vaše děti

Ahoj holky mám dotaz kolik čaje nebo vody vypijí vaše děti? Naše Baruška byla jen kojená jiné tekutiny nechce. Jenomže je to asi týden co už se nechce po jídle napít. Takže kojím jen večer pokaši a ráno kolem 4-5hod. při probuzení. Jinak sní kolem 8hod. jogurt 125g, na oběd maso-zel. cca200g, kolem 16hod. přesnídávku tak 100g a večer kolem 18,30 kaši asi 200ml hustou na lžičku no a pak se dokojí asi 4min. a jde spát. Zkoušíme dávat flašku občas si sosne ale za den je to tak 60ml coč je dost málo, pítko nechce vůbec jen ho kouše. Nemáte nějaký trik jak ji to naučit? Díky

Reakce:
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 12.03.09 10:49

Já vím, že se říká, že dítě má hodně pít. Nicméně starší syn dřív za den vypil max 100 ml čehokoliv. Zkoušeli jsme všechno možné - různé lahvičky, různé pití, po lžičkách, z maminčina hrníčku a já nevím co ještě. Nikdy prostě nevypil víc. Upravilo se to běhěm 2. roku. Přesto byl naprosto zdravý a v pohodě, tak pak už jsem to neřešila, akorát jsem často dělala polívky.
Mladší je v pohodě, ten zase pije víc, než by měl …

Martina

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 12.03.09 10:58

Moje mladší dítě se jen kojí k příkrmům. Starší syn taky asi do 2 let hodně odmítal pití. Honila jsem ho se lžící a vodou po bytě:-) Ale kojil se docela často v té době.
Ptala jsem se naší dětské dr a ta říkala, že tak velké dítě žízní neumře. Musíš holt ředit víc jídlo. Já dávala vodu i do jogurtu. Prostě do všeho.

Teprve poslední dobou pije starší lépe. Ale i tak připomínám a připomínám. Sám si vzpomene, až když potřebuje oddálit spaní:-)

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 12.03.09 11:11

Petule , u nas uplne stejne. Domca je jen kojeny, flasku zacal odmitat ve 4 mesicich :?
Kojim ho rano kolem 7 h pred snidani (v noci uz se nebudi) kdyz vstane, pak ma kasi (nesmi mlecne vyrobky), ovoce, zeleninu, kolem 16-17 h se koji jako svacu, vecer kase a pred spanim si cucne z prsa :wink:
Zkousela jsem pitko, ale s tim zacal blbnout a odmitat (vypil z nej tak 50 ml a zbytek vybryndal :lol: ), ted po kazdem jidle „pije“ lzickou, to vypije za den tak 100 ml.
Ale asi zizen nema, kdyz vic nechce :roll:
Blbe je, ze jsem chtela to vecerni a odpoledni kojeni vypustit, jenze jak mu dat do UM, ze jo 8O Jojo, je to boj s nima :lol:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.09 11:37
pití

Ahojky, tak starší syn - ten prostě pít nechtěl, odmítal cokoli, na milost vzal pouze melounovou šťávu - takže aspoň v létě jsem do něj něco málo dostala. Teď pije normálně, občas ho ale musím nutit.

Druhý pije jak duha - teď je mu 14měsíců, začal s čajíkem kolem půl roku ( protože jsme se chystali na dovolenou k moři, měla jsem obavu z dehydratace). Teď pije denně cca 350ml. Ale má rád to pití ohráté - ne studené jako pokojová teplota. Pije cokoli - vodu, čaj, šťávu Hipp rozředěnou atd.

Možná že by se vyplatilo vyzkoušet - dát trošku napít před jídlem. To už mrně bude mít hlad a vezme si pití - sice méně sní, ale zase si přivykne na chuť pitíčka. Pak ho vezme na milost i po jídle. U nás to ak fungovalo.

nepřihlášená Desty

Sabika
Echt Kelišová 7620 příspěvků 12.03.09 13:27

Ahoj
souhlasím s Desty,zkus dát napít trochu před jídlem.A musíš vyzkoušet co bude nejlepší voda,čaj,ředěný džusík atd.....

Moje děťulky chlastaj zase až moc když to sečtu u Sabči tak cca 1-2litry úplně v pohodě,čaj pije neslazený,šťávy diabetické(neboť Filda je diabetik tak máme celou domácnost tomu uspúsobenou a Sabinka nechce nic jinýho-chce to samý co brácha :roll: ),džusy,i čistou vodu(miluje Rajec)

Filda když to sečtu u něj(pije normální polotučné mléko (UM jakékoli odmítal :twisted: ,kojení nemohl od 2 měsíců))i stím mlékem které pije ráno,občas odpoledne a večer(300ml) tak vypije přes 2litry.

Mě se zase zdá že moje děti pijou moc :roll: :?

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 12.03.09 13:35

Souhlasím s Aladinou, řeď trošku jídlo. Paní doktorka mi povídala, že jako vodu počítáš vše, i UM, polívka, omáčky. Pokud kojíš tak to tak neřeš. Ty děti si sami řeknou. Podle tabulek by měli vypít litry :) To je nereálné. Taky jsem do nich, když byli malí, dostala, hlavně přes zimu, cca deci čaje nebo vody.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 12.03.09 14:21

Pokud čůrá dostatečně často a čůrání je skoro čiré, tak bych si s tím hlavu nedělala.
Důležité je nabízet a aby mimi vědělo, že má pití kdykoliv k dispozici.
Malá měla nejraději čistou vodu, teď střídám i s různými čaji (šípkový, lipový, na trávení, ovocný dětský).
Jinak jak tu holky psaly zabírá i polévka z velkého talíře velkou lžící a malá na klíně, takhle do sebe dostane hodně tekutin a ještě ji to baví :wink:

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 12.03.09 19:14

My pijeme hodně. 150-300 za noc a min 300ml přes den. A taky podle toho čůráme. :D :D :D

wwpetule
Kecalka 304 příspěvků 16.03.09 15:22

Mockrát děkuji za odpovědi a rady. Zatím zkouším kojit před jídlem a občas se docela zadaří. Taky jsem vytáhla tu membránu z pítka u u oběda ji dávám napít tak to taky něco vypije. Je to ale boj. Tak vám všem přeji hodně uspěchů a at vám dětičky brzo pijí.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.09 22:08

Ahoj, nevím, jestli to je ještě aktuální, ale zkusím poradit. Dcerka taky odmítala jakékoliv tekutiny kromě kojení. Zkoušeli jsme různé lahvičky, hrnky, nic. Pak byla nemocná - ošklivá střevní chřipka, museli jsme do ní vodu a rehydratační roztok cpát takřka násilím - stříkačkou, aby nedošlo k dehydrataci a nemuseli jsme do nemocnice. Takže potom jsem si dala za úkol naučit jí pít stůj co stůj. Zjišťovala jsem po kamarádkách, jak naučily pít svá dítka. Poradili mi hrneček na učení z DM drogerie, pod jejich značkou Babylove (Nuby). Stál kolem 100 Kč. A dcerka najednou začala pít! Teď v roce vypije 2 denně (po cca 220 ml). Tak doporučuju zkusit tento hrnek, není drahý a zabral u spousty dětiček. A hlavně zkoušet dávat každou chvilku, já ho Denisce nabízela opravdu pořád, až jsem si připadala, jako cvok. ˇAsi po měsíci si už sama ukazovala, že chce pít.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.09 10:06

Ahojky,tak náš malej má 8,5 měsíce a je to hotová kačena.Přes den dobrej litr čaje vypije a v noci i půl litru taky v poho.
Pije dětský granulovaný ovocný čaj,kupovaly jsme od Hami nebo Hippu,teď od Sunarku,je toho víc za stejnej peníz.
Vodu mi pít nechce a bylinné čaje nechtěl od malička,tak aspoň tohle.Myslím že je to lepší než ty ovocné šťávy,ale to jeotázka názorů.
Zajímalo by mě jestli má někdo stejnou kačenu doma jako my :D

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 12.09.09 15:55

Ahoj, u nás zabírá měnit často flašky, hrnky a skleničky a i obsahy. A ještě u nás platí, že cizí pití je vždycky lepší. 8)

Jestli se bojíš dehydratace, tak můžeš zkusit vážit plínky, kolik toho za den zhruba vyčurá, prý by měly děti vypít 150ml na 1kg váhy. Doufám, že se neopakuju, příspěvky jsem nečetla :oops: .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >