Kolik UM a tekutin pro miminko cca 4,5kg

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Amiraa
Povídálka 45 příspěvků 01.07.19 21:44
Kolik UM a tekutin pro miminko cca 4,5kg

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kolik UM a tekutin celkově dávate/vypilo vaše miminko s váhou kolem 4,4-4,5kg.
Kluci se narodili hraničně zralí, takže jsme trochu pozadu (jsou jim skoro 3 měsíce).

Řídíme se plus minus tabulkou na piksle UM (používáme Kendamil), který pro 4,5kg dítě stanovuje dávku 120ml voda+4 odměrky každých 5 hodin. Nám se zdáli ale hladoví, tak jsme zvýšili na 135ml vody+4,5 odměrky po 5 hodinách, ale mám stejně pocit, že občas jim to nestačí. Další navýšení je až od 5,5kg dítěte - 150ml vody a 5 odměrek.

Přes den se snažíme nabízet k pití vodu, se střídavým úspěchem, každý vycucne průměrně tak dvacku, třicítku denně.

Chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s dávkami UM v této váhové kategorii dítěte i dalším přísunem tekutin.

Protože vím, že kvůli trávení UM je třeba určitý odstup mezi jednotlivým krmením (teď těch 5h), bojím se jim dávku navýšit už teď…

Díky za zkušenosti a rady! Moc to ocením, nevíme si moc rady, jsou to naše první děti a máme o všechno velkou obavu a nejistotu. :(

Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 01.07.19 21:48

U tak malých miminek bych krmila určitě častěji, 5 h je strašně moc. Můžeš dát klidně po 2,5 -3 h, ale o trochu menší množství.

AnetaBaskova
Nováček 10 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 21:52

Ahoj posilam přímo konverzaci s kendamil ;) podle mě je důležitý hlavně cca dodržet 3 hod odstup aby se mlicko nemichalo stim co už je v brisku…

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2160 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 21:52

@Amiraa řešila jsem to samé, dávala bych podle potřeby dítěte. Má hlad? Dejte víc. Děti se tabulkami neřídí :nevim: Kendamil jsem nepoužívala, ale odstup 5 hodin mi u takhle malých dětí přijde hrozně moc. Jasně, nekrmit po půl hodinách, ale po 2-3 hodinách bych tedy úplně v klidu dávala.

AnetaBaskova
Nováček 10 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 21:54

Ještě bych dodala, ze malého 9.tydnu nebudim na jidlo…někdy ji po 3 hod a někdy po
5 hod

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 7836 příspěvků 01.07.19 21:54

Dávat max po 4 hodinách, ideálně po 3,o 5 slyším prvně 8o

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 7836 příspěvků 01.07.19 21:56
@AnetaBaskova píše:
Ještě bych dodala, ze malého 9.tydnu nebudim na jidlo…někdy ji po 3 hod a někdy po
5 hod

Tak to jsou zas „spáči“,tříměsíční dítě už je víc režimove.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2160 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 21:57
@AnetaBaskova píše:
5 hod

Takže prostě dáváš tak, jak on chce :nevim: to mi přijde v pohodě. Můj malý zase chtěl co 2 hodiny ve dne v noci. Hlavně se nenechat týrat tabulkami :palec:

AnetaBaskova
Nováček 10 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 22:04

No je fakt, ze jsou to vysirky od malá : :joy:když se stane, ze vysira dřív než po 3 hod tak mu dam menší dávku a pak je spokojený, ale každý mimco je proste jiný…my taky pořad bojujeme…nemůžeme najít správnou um která by mu nedělala problémy…na kendamil jsem vsazela a byl to největší pruser..teď máme nutrilon conford…ze začátku ok a teď začal trpět na prdy a má takový to tlaceni do prázdna :zed: takže pořad stejná pohádka…14 dni um sedi a pak přijde nějaký problém…

AnetaBaskova
Nováček 10 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 22:07

@Bubla Bůčková no naše dítě skoro od narození pořádně nespí..dneska spal přes den dohromady 2 hodiny max…proste každý to ma jinak ;)

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 8 inzerátů 01.07.19 22:09

Pouzivala jsem mlíčko z DM Babylove Bio ( později obyč) a krmila jsem cca po 3 hodinách. V noci jsem nebudila, až se prcek vzbudil sám, tak bastil

Hearty
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 01.07.19 22:20

Taky mi rozestup 5 hodin přijde šílený…hlavně v těch vedrech teď. Malá je teda na HiPPu, ma 3 měsíce a cca 6,5kg a pije 190ml a 6 odmerek (tzn celkem to je asi 210ml) co tři hodiny přes den. Poslední dávka je kolem osmé večer a pak spí teda celou noc a další má ráno kolem 6-8 hodiny a od té chvíle jedeme zase co 3-3,5 hodinky. Déle by nevydržela. Vyjde to tak na 5 davek za den. Když vážila 4,5 kg (což bylo asi v 6 týdnech), už mi pila 130-150ml. Vodu jí dávám, někdy vypije dost, někdy skoro nic.

nomip
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 02.07.19 06:15

Syn mi vypije dávku 120ml + 4 odměrky a jí po 3 hodinách přes den, někdy zaspí a jí třeba po 4 hoďkách a jindy po 2,5 hod. 5 hodin by přes den nevydržel. Teď pár dní spí už celou noc. Někdy mu zkusím dát větší dávku 150ml + 5 odměrek, ale zatím mi to vypil asi 2×. Má Sunar a má 2,5 měsíce.
Jinak dávám vodu a teď na prdíky kminovy čaj, po něm krásně prdí a bříško nebolí :)

Váš příspěvek
Reklama