kolikrát spí přes den?

532
7.1.07 11:00

kolikrát spí přes den?

Nevím jestli už tahle diskuze neproběhla, určitě ano, ale nedaří se mi jí najít. Takže kolikrát dáváte spát svoje dítka přes den? Malá má 8 měsíců chodila spát dopoledne, pak po obědě. Kolem 15.30 s ní vyjíždí babička na hodinovou procházku a stane se, že ještě usne v kočárku. Koupeme a uléháme kolem 19.00h.
Teď nám to spaní přes den trošku stávkuje, tak bych jenom ráda věděla jestli jí už třeba nestačí spát jenom po obědě, jaké máte zkušenosti vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2236
7.1.07 11:09

Ahoj,

u obou holek to mame stejne. Prekopavaji si spankovy rezim cca po mesici nebo max. mesici a pul samy.
Zoe momentalne spava 11-12,30 doma v postylce a pak na odpoledni vychazce od 15,30 do 16,30. Rano vstava o mezi osmou a pul devatou a vecer jde spat v osm.
Nedavno jeste spavala jen jednou denne a to pres poledne tri hodiny v kuse zaroven se sestrou.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
7.1.07 11:10

ahoj, Kleo,

asi moc neporadím, tak jenom příspěvek do diskuze - právě řešíme to samé - dřív Baruška spala dopoledne (cca 30 min.) a po obědě (to jezdíme s kočárkem, takže cca 1 h.) a když se náhodou jelo s kočárem i odpoledne, usnula většinou znovu na cca 30 min.

koupeme taky v 19 h. vstáváme mezi 6 - 8, jak kdy.

teď se jí nějak nechce spát dopoledne. tedy, mne si očička, zívá, ale jak se pokusím unosit nebo dám do postýlky, řev. když to nejde, nechám jí a to mi u oběda usíná už v židličce.

je nám 10 m. nechci to nějak lámat přes koleno, když se jí bude fakt chtít spát, usne i v sedě.

hezkou neděli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
7.1.07 11:11

Ahoj, já mám teda dítko extrémně nespavé, ale je v jiném věku než tvé, tak se to stejně nedá srovnat.
Moje švagrová má ale 8 měsíční holčičku a říkala, že spí 2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne. V noci spí od 19 do 7.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
8.1.07 10:37

Filípek spí teď přes den 2×, jednou po obědě a potom kolem 5-6hodiny. No a chodí spát v 10. :( Taky bych byla radši, kdyby chodil spát jenom po obědě a večer usínal dříve, ale zatím nevydrží.
Každé mimčo má svůj režim, myslím že by malé klidně stačil jeden spánek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
8.1.07 12:04

Ahoj, Kačka si taky každou chvilku mění spací režim. Přes den mi chodila 2× denně spát - dopoledne kolem 11-ti a odpoledne kolem 16-ti, což bylo ideální, protože večer pak usnula kolem devíti a spala až do rána. Ale taky nějak přes den stávkuje, občas mi usne tak kolem oběda na půl hodinky a pak mi usne na chvilku po koupání kolem sedmé večer, což je na pytel, protože pak usíná až kolem půl jedenácté nebo v jedenáct. Už to neřeším a nevidím tak tragicky, hlavně, že spí celou noc. Ostatně nevím, jak bych ji měla přimět přes den spát, když nechce - to ani nejde. Spíš je u nás horší to, že se teď naučila usínat mi v náručí a pak ji přenáším do postýlky. Nějak mi nechce v postýlce usnout. A to od malinka byla naučená, že usínala sama v postýlce bez nějakého uspávání. Prostě jsem ji položila a spala. A v noci kolem druhé nebo třetí hodiny zapláče a ví, že ji vezmu k nám do postele a u nás dospí do rána. Taky špatný zlozvyk, ale ten mi tolik nevadí, jako to, že usíná v náručí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
8.1.07 14:57

Vitek spal do 14ti mesicu dopo9ledne 2 mhodky a odpoledne minimalne 2 hodky. Pak jsem ho zacala davat az po obede a trvalo mesic, nez si zvykl. Ale zacala jsem to delat, protoze mu trvalo hooodne dlouho usnout. Nebo, kdyz spal dopoledne, nechtel jit odpoledne. Jinak bych to i nechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
9.1.07 19:29

spinkani

Natalka - 11mes. spi pres den jen 30min po obede, vecer chodi spinkat kolem 19:30 a spi krasne celou noc do 8hod. Pres den si moc klidu neuziju, ale vecer si to vynahradim :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
9.1.07 20:09

Ahojky, holčiny, díky za názory. Už druhý den zase Áda spává normálně, tzn. dopoledne a po obědě. Noci jsou ještě takové všelijaké,ale snad se to spraví. Doufám, že jsem to s tím spaním přes den nezakřikla!!! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
28.1.07 23:20

kolikrát spí přes den?

Ahoj,
můj 7 měsíční Lukášek měl standardně následující režim:
Vstává mezi 7 a 8 ráno, dopoledne spal od 10 do 11:30, odpoledne v kočárku od 14h cca 1,5-2h, večer usínal ve 20h. Ale posledních pár dnů spí přes den jen 2× po půl hodinách. Dokonce odpoledne občas spát nechce (přes den usínal vždy při kojení, ale teď ho musím uspávat jinak).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.1.07 02:16

Ahojky Klea,nedelej si s tim zadnou hlavu.Jen naslouchej sve malicke.Jen ona vi co potrebuje.Mam dve deti to prvni mi v tomto veku spalo jen jednou denne a to 1,5h.To druhe mi spava 2krat denne kolem dvou hodin.Ted zrovna prozivame zmenu a vypada to,ze za chvilku bude spat jen jednou.Kazde ditko je unikat a proto neexistuje stejny metr na deti.Jen se ji snaz porozumnet a nenut ji do neceho co ona nechce.
PS:vzpominate si na nase leta ve skolce,kdy nas nutili jit spat po obede?Ja jsem to nesnasela.Jesteze dnesni doba vi vic.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama