Kolo ve 2 letech?

454
4.7.13 13:33

kolo ve 2letech?

Ahoj, jezdilo něčí dítě na kole už ve 2letech? Syn začal chodit už v 10m, hned dostal motorku, v 1,5r koloodrážedlo. sviští na něm jako drak. a teď přemýšlím, jestli nezkusit už kolo. mám vyhlídlé Amulet http://www.neobycejne.cz/detail.php?…, hlavně kvůli váze. má méně než třeba Puky. ale nevím jestli to má už smysl. máte někdo zkušenost? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

PeBe24
4.7.13 13:42

@adell Ahojky, malý ti jezdil na koloodrážedle už v roce a půl? a jaké máte? že došáhne nohama na zem? My máme teď rok a půl… Ale myslím, že by na zem nedošáhl…

• Citovat
  • Upravit
anet007
4.7.13 13:43
@adell píše:
Ahoj, jezdilo něčí dítě na kole už ve 2letech? Syn začal chodit už v 10m, hned dostal motorku, v 1,5r koloodrážedlo. sviští na něm jako drak. a teď přemýšlím, jestli nezkusit už kolo. mám vyhlídlé Amulet http://www.neobycejne.cz/detail.php?…, hlavně kvůli váze. má méně než třeba Puky. ale nevím jestli to má už smysl. máte někdo zkušenost? díky

Teda to jste asi obři..malej v roce a půl nedosáhl na žádné koloodrážedlo, a to není drobek, teď ma přes dva a jezdí na koloodrážedle, kolo by určitě nezvládl

• Nahlásit
  • Citovat
PeBe24
4.7.13 13:45
@anet007 píše:
Teda to jste asi obři..malej v roce a půl nedosáhl na žádné koloodrážedlo, a to není drobek, teď ma přes dva a jezdí na koloodrážedle, kolo by určitě nezvládl

Taky se mi právě zdá :-D malý má v roce a půl 84 cm, ale na to koloodrážedlo by asi určitě taky nedošáhl :-D

• Citovat
  • Upravit
3398
4.7.13 13:53

Dcerka má 2,5 roku a má tříkolku - princip střídání nohou celkem pochopila, ale neušlápne to - takže zatím jsem tuto variantu nechala u ledu a počkám do jejich 3 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
4.7.13 13:56

@adell
Neznám žádné takové dítě, zdá se mi to dost brzy nejen velikostí dítěte, ale i jeho schopnostmi. Myslím, že ti šikovnější zvládnou kolo ve 3 letech, ostatním nic neuteče ani později. Nejde jen o držení rovnováhy, ale hlavně o šlapání. Zkuste nějakou malou tříkolku a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15479
4.7.13 14:20

Také by mne zajímalo koloodrážedlo, na kterém může jezdit půldruhého roku staré dítě - žádné takové jsme před dvěma lety pro syna nenašli, ale třeba jsou teď v nabídce jiné možnosti.

Z principu může jezdit na kole dítě od jakéhokoli věku, to je přece jedno - záleží, jak je šikovné a jak tělesně zdatné. Musí být za prvé schopno pochopit princip šlapání - a za druhé, musí být fyzicky schopno kolo zvládnout, tj. ušlápnout.

Ve svém okolí neznám žádné dítě, které by tyto dvě věci bylo ve dvou letech schopno zvládnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
4.7.13 14:25

Ve svém okolí též neznám žádné dvouleté dítě, co by zvládalo kolo, málo jaké zvládá koloodrážedlo, mému byli dva roky a je rád, že zvládá motorku, jsme prcci 83 cm, na kolo si hoooodně dlouho počkáme :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
4.7.13 14:33

Tak náš rošťák dostal kolo s přídavnými kolečky ke 2. narozeninám od babičky a od dědy..jako umí šlapat a jede na hladkém povrchu(zámkovka, silnice) ale na trávě a hrbolatým betonu, to prostě neušlape-spíš couvá :) a ještě, musí vychytat to řízení :) ale jsem ráda, že ho má, baví ho to..a to koloodrážedlo má moje neteř a ve 3 letech došáhne na zem jen taktak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
454
4.7.13 16:16

Máme to nejmenší puky, myslím tento typ http://odrazedla.heureka.cz/…i-odrazedlo/. je právě nejnižší na trhu. dostal ho k vánocům a do jara jezdil jen po domě. ale už dlouho na něm lítá venku. a dává pořád nohy nahoru a dobře drží stabilitu. teď má asi 100cm a 16kg, je opravdu dost velký. už v 1,5r říkala dr, že má míry tříleťáka :D tříkolku máme, ale tu co se šlape vepředu a tak je fakt hodně špatná a nedokáže jí tak dobře ušlápnout aby jel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
454
4.7.13 16:21

@Káťa.21 tak to jsem ráda, že jsem našla alespoň někoho kdo zkušenost má..myslím, že s přídavnýma kolečkama jim snad žádné velké havárie nehrozí? padá váš prcek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
4.7.13 17:36

@adell my teda žádnou havárii ještě neměli, doufám že u toho zůstaneme ;) je teda pravda, že denně na něm nejezdí..jo ale tak čas od času a je to v poho a to měří 88 cm, ale zas musím říct, že je je hodně pokrokovej a šikovnej..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1011
4.7.13 23:16

Náš malej se na kole naučil ve 2 a něco…princip šlapání pochopill rychle, kole ušlápne a to je drobek…ale on je na tohle šikovný…narozdíl od dcery…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2590
5.7.13 08:10

Dcera jezdila asi měsíc na koloodrážedle a cca ve 2a půl na kole uplně vpohodě nasedla a jela je teda taková zrychlená ve dvou lyžovala a bruslila celkem bez velkého učení.
Syn stejné věci dělal o dva roky dýl. Každý je jiný ale jde jezdit ve dvou na kole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
454
5.7.13 09:14

A jaká jste pořídili první kola?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu