Kombinace MM a UM, ale jaké?

422
22.2.20 09:49

Kombinace MM a UM, ale jaké?

Zdravím
Potřebuji poradit, mám 14 denní miminko. Na půl kojené na půl na UM. V porodnici jsme začínali na Hipp combiotic a má bolení a probrečí x hodin denně v křečích. Koupila jsem hipp comfort a po dvou dnech žádné zlepšení. Dávám ještě espumisan kapky a biogayu. Místo vigantolu mám D3 od Terezie. Nechci řešit proč plně nekojim. Potřebuji vyřešit adekvátní UM aby přestalo to bolení. Je to masakr. Dnes v noci řval od 18 hod do 23 hod :,( a řev je to šílený, až si někdy říkám že ho snad za chvíli trefí šlak :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15238
22.2.20 09:56

Je to o zkoušení. Dcerce skvěle sedla beba sensitive a později jsme přešly na beba comfort. Hodně dítěti taky pomůže, když ho nakojíš a UM jen dokrmíš, místo toho, aby jen dostávalo UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26424
22.2.20 10:07

Ani jeden syn nesnesl kombinaci MM a UM. Dokud jsem kombinovala, tak problém. Jak jsem přešla jen na UM, bylo po bolení. Oba snesli jen HiPP, na Nutrilonu zácpa, po Sunaru průjem, po Bebe kakal zelený gel. U mladšího jsem zkoušela ještě Babybio a taky dobré.
Večer takto brečeli oba tak prvního půl roku a na jídle nezáleželo.
Takže musíš zkoušet. Každé miminko je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3828
22.2.20 11:10

To musíš prostě vyzkoušet, každému sedne něco jiného. A někomu prostě nesedí ta kombinace kojení a UM, pak je potřeba si vybrat jen jedno. Ja ted vcelku úspěšně kombinuju kojení a mlíko babylove z DM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2492
22.2.20 13:11

Kombinovala jsem mm s um babylove z dmka. Brisko bolelo, přestala jsem kojit, a je po bolesti…asi bych si vybrala co chceš (kojit x um) "pokud budeš prikrmovat um tak kojení stejně půjde do kytek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
22.2.20 14:34

Tak každé má své plusy a mínusy že jo. Všichni tvrdí že MM je to úplně top nejlepší co dítě může dostat, odpadá příprava jídla, vytáhnu prso a je to :nevim: při kojení dochází i v mém těle k určitým procesům a prý i žena hubne :nevim: jenže prostě teče málo :nevim: malý má 14 dní a prostě nakojim max 40 ml a to je pro něj prostě málo a víc ze sebe nedostanu a to je na obou prsach i hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2492
22.2.20 15:05

@Vesničanka1 tak se na to vyprdni a dávej jen um.. Proč se trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
22.2.20 15:49

@Vesničanka1 ahoj, měla jsem to stejně prvních šest týdnů (veliká snaha o kojení, dokrmování UM po každém jídle), od 7. týdne nakonec dostávala jen UM, koliky jí přešly tuším ve 4měsících (takže učebnicově). Plakala taky hrozivě (než jsme zjistili, že jsou to koliky, byli jsme docela vyplašení oba z toho), ale naštěstí ne několik hodin v kuse.

Co se týče UM, od porodnice jsme měli HIPP HA i když nebylo podezření na alergie a doktor nám poradil na něm zůstat i doma, protože ta naštěpená bílkovina je prý stravitelnější, tj. pro její špatné trávení lepší. Tak bych možná zkusila ten HIPP HA, když už je na jeden druh Hippu zvyklá, a počkala bych 1-2 týdny, jestli se to nezlepší (aspoň tak doktor říkal, že cca trvá, než si na nové mléko zvykne a projeví se účinek). Častější střídání je prý naopak zátěž pro to dítě.

Dávali jsme jí k tomu i Biopron kapičky a Espumisan (ten před každým jídlem), to si myslím pomohlo hodně, a taky trochu pomohlo, když jsem od 7týdne dávala jen UM - koliky byly dál, ale přišlo mi to lepší, navíc líp a víc spala, protože jídlo bylo vyřízený hned když bylo jen UM (odpadlo vážení před a po kojení + to kojení samozřejmě) + já jsem nebyla vystresovaná, že to bolení má z nějakého mého jídla.

Jo a taky pomáhalo dát jí na bříško před jídlem (i když u toho řvala jak tur) a taky masáže bříška (normálním dětským olejem, ta mast Pupík se musí omývat pak, to mi přišlo naprd). Rourky moc nepomáhaly (ucpávaly se hned kousky stolice), ale jiným pomáhají, tak můžete taky zkusit. Jo a ještě pomáhalo jí houpat tak, jako bys s ní hopsala (lehounce) na gymnastickém míči - my míč neměli, tak jsem to dělala na posteli na matraci, nesmíš samozřejmě skákat moc abys s ní netřásla, spíš se na tom míči/matraci jen pohupovat ale přišlo mi, že tenhle houpavý vertikální pohyb jí dělal dobře. Manžel tenhle tip našel tenkrát na netu někde :-) Jo a když jsem se naučila držet jí „na tygříka“ tak to bylo taky super - akorát bacha, aby se ti u toho po jídle nepoblila - chce to cvik a ne každý dítě to možná ocení, ale pokud mu to vyhovuje, dá se tak i odkrkávat po jídle, pokud normální poloha nezabere…to je mimochodem důležitý hodně, aby si dítě pořádně krklo, jinak ho ten vzduch tlačí - malá si krkala několikrát, že je hotová jsem poznala až podle toho, že začala škytat - tak pozor, jestli vaše mimčo taky nepotřebuje krkat víckrát, můžeš to párkrát zkusit držet ho ještě dýl po prvním krknutí…

uff, to byl sloh - snad ti něco z toho pomůže, držím palce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
23.2.20 04:24

Doporučuji vyzkouset Kendamil - za mě nejlepší mliko. Kojim ale na prilepsenou dávám ještě UM, začínali jsme s Nutrilon a pak Hipp ale pořad se mi na tom něco nezdalo, až jsem si přečetla recenze na mlika a zvítězil Kendamil. Dokonce malá po něm začala hezky a pravidelně kadit :) Jinak bolesti bříška měla hodně, espumisan podle mě nepomahal, bio Gaia taky ne, nahrivani a masáže taky bez efektu. Ale pak po třetím mesici jak když proutkem mavne, vše se zlepšilo. Žádné bolesti bříška, jen napít odrihnuti a spat. Žádný pláč. Někde jsem četla ze se Holt ty první měsíce musí s miminkem přežít a pak by to mělo být už dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
23.2.20 04:37
@mackA159 píše:
Kombinovala jsem mm s um babylove z dmka. Brisko bolelo, přestala jsem kojit, a je po bolesti…asi bych si vybrala co chceš (kojit x um) "pokud budeš prikrmovat um tak kojení stejně půjde do kytek…

Není pravdou, ze kojeni půjde do kytek. Zacla jsem cca od 3 tydne přidávat um ke kojeni neboť malá se narodila jako hypotrof a navíc nám pribirala pod 150g tydne. Byla hodně uplakana. Doktor navrhl přidat UM. A tak se rozjel kolotoc - kojeni, ostrikavani, dokrm s odstrikanym mlékem a dokrm s UM. Vždy podle toho co bylo k dispozici. Takže UM dostávala 1-2× denne třeba jen po 30 ml abych doplnila davku z kojeni a s tím jak rostla jsem davku zvýšila. Základem je však nikdy nevynechat kojeni. Kojim v pohode dal jen proste nezvladam vyprodukovat tolik mlika, tak Holt k nějakému kojeni pridam jako dezert UM a kojeni stále funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
26.2.20 13:48

Já mohu doporučit UM Naše mléko od firmy Goldim. Je to um z Kozího mléka, je lépe stravitelné a dětem chutná :wink: Syn byl najednou spokojené miminko :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
4.3.20 13:09

Nejblíže mateřskému mléku je kozí mléko ;) Já dávala dceři Naše mléko a nemůžu si ho vynachválit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
20.3.20 22:53

Dobrý večer, já jsem taky dlouho hledala ideální značku UM, po které se mi dcerka (4 měsíce) nebude kroutit a ublinkávat. Nakonec nám sedl Sunar Expert AR & Comfort, po něm dcerka neublinkává, je spokojená a krásně prospívá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
31.3.20 20:28

Já doporučuji um Naše mléko od firmy Goldim. Pokud nejde kojení, je to ta nejlepší volba :palec: Kozí mléko se přeci jen více podobá tomu mateřskému a je dobře stravitelné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
7.4.20 08:31

Já mám tedy už 6 měsíční dceru a musela jsem začít kvůli zánětu postupně nahrazovat MM UM a nemohu dopustit na německou Bebivitu. Malá je spokojená upravila se jí stolice a i spí celou noc. A bonus je že tohle UM není tak drahé. Dá se ale sehnat jen v teta drogerii. A můžu říct že malá prospívá hodně dobře už při mém kojení měla 8,5 kila a za tu dobu co to kombinuji jsem zaznamenala že přibírá stejně jako plně kojená a teď má přes 9 kilo. :) takže trochu cvalda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama