Po přechodu na UM kaká i 8x za den

20.2.20 11:25

Po přechodu na UM kaká i 8x za den

Ahoj, mam chlapecka 5m a pred tydnem a pul jsme presli na UM. Do te doby byl plně kojeny. Vlivem stresu jsem prisla o mliko. Dokud byl kojenej, tak kakal 1× za 3-4dny. Od prechodu na UM mi kaka treba i 8× za den. Mel jeste atb, davam probiotika. Jenze atb uz od vcera nema a stejne dneska od rana se pokadil uz 3×…
Vyzkouseli jsme sunar nekolik dni, pak hami, bebu AL 110 (bez laktozy)… porad stejne… takze laktozou to byt nemuze…

Je to normalni? Vsude pisou jak ditka po prechodu na UM trpi zacpou a ten nas srajdi a srajdi. Zezacatku to byl prujem ale po nasazeni probiotik k atb uz to jsou klasicka michana vejce (obcas v nich najdu mrkev, kdyz zavadim prikrmy)… takze prujem to neni. A vypije toho fakt moc, i dr rikala, ze to je na horni hranici (cca 180-185ml/kg/den)… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.2.20 11:30

Syn měl po antibiotikach řidší stolici skoro ještě týden než se to úplně srovnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
20.2.20 11:50

U nás to byla intolerance laktozy. Za týden a půl nemůžeš poznat, jestli to ta laktoza není. Obzvlášť pokud jsi vyzkoušela těch mlék tolik. Doktorka mi říkala 14 dní vyzkoušet a pak se to projeví, střevo se musí srovnat. Takže bych dávala tu Bebu AL dlouhodoběji a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 11:50
@Pamplemouse píše:
Ahoj, mam chlapecka 5m a pred tydnem a pul jsme presli na UM. Do te doby byl plně kojeny. Vlivem stresu jsem prisla o mliko. Dokud byl kojenej, tak kakal 1× za 3-4dny. Od prechodu na UM mi kaka treba i 8× za den. Mel jeste atb, davam probiotika. Jenze atb uz od vcera nema a stejne dneska od rana se pokadil uz 3×…
Vyzkouseli jsme sunar nekolik dni, pak hami, bebu AL 110 (bez laktozy)… porad stejne… takze laktozou to byt nemuze…Je to normalni? Vsude pisou jak ditka po prechodu na UM trpi zacpou a ten nas srajdi a srajdi. Zezacatku to byl prujem ale po nasazeni probiotik k atb uz to jsou klasicka michana vejce (obcas v nich najdu mrkev, kdyz zavadim prikrmy)… takze prujem to neni. A vypije toho fakt moc, i dr rikala, ze to je na horni hranici (cca 180-185ml/kg/den)… :think:

zkus změnit značku :-) z mé zkušenosti na Nutrilonu prokadilo dítě skoro 8 plen, na mléku od DM 1-2 ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
20.2.20 11:51

A nebo může být z těch atb. Chce to čas, než se s tím tělo vypořádá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 12:02

@lusy.lus ja jich koupila zezacatku vic protoze um odmital a pak si zvyknul a vypil vse… ale stridala jsem vzdy kdyz vypil cele baleni, tak to dalsi jsem dala z tech, co jsem nakoupila, abych vyzkousela jestli ho vubec bude jist…

Tak ja zkusim zustat na hami na kterem je aktualne, a pokud se to ani za tyden dva nesrovna (kvuli atb), tak prejdu na tu bebu al, a uvidime jestli zabere to.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 12:03

@welovefashion vyzkouseli jsme behem skoro dvou tydnu Sunar, hami, bebu a jeden den hipp… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.20 12:29

@Pamplemouse může to být z ATB ale taky tím střídáním mléka, během pár dní přeci nejde poznat jestli to mléko miminku sedlo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
20.2.20 16:09

Muže to byt po atb s kombinaci probiotik, po probiotikach malé děti toto dělají. Muže mít i skrz to větší hlad proto tolik pije. Pockala bych až se atb dostanou z organismu max 4-7dni strop a pokud se to neupravi změnila bych mléko. Ale pokud dítě se neosypava, nezvraci cele mléko je v pohodětak UM to s největší pravděpodobnosti nebude. :)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 08:03

@Cloui nene nemá ani prujem (po probiotikach), nezvraci (obcas se mu ublinkne, ale to pricitam tem atb, protoze to delal i po ockovani na rotaviry), neosypava se a je opravdu v pohode… jen to kakani me zaskocilo, protoze i 1×za den by byl silenej skok oproti kojeni, ale takhle :nevim: dam tomu jeste par dni, od stredy je bez atb, podavam jeste probiotika…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama