Komplikovaní strávníci :-)

7629
26.11.15 12:44

Komplikovani stravnici :-)

Drahe zeny,
date mi typy co varit? jsem v koncich..Maloch nezere zeleninu uz vubec, prezil by na spagetach :roll: a polovica draha zas neji veprove, smetanu, brambory celkem snasi, mlete maso tez ne, neni fanda omacek…jinak je to vdecny stravnik, klidne by bez kecu jedl stejne jidlo i tyden. no a ted proc to pisu. Dojede na vanoce cela nase mala rodina a ja fakt nevim co varit. Chtela jsem to pojati pestre, ale to bych varila pro kazdeho zvlast a svatky u sporaku travit nehodlam. Pomozte mi proboha :mrgreen: Znate nejake neutralni jidla?
Dekuji vrele :* Dodatek- jedna se mi o typy na jidla na dyl, pac rodinka tu pobyva od 18.12 do 6.ledna

Příspěvek upraven 26.11.15 v 13:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2300
26.11.15 12:51

U nas se pres vanoce delaji rizky, kapr-stedry den, jinak kachna nebo husa knedlik, zeli, pak treba cina s ryzi, mezi svatky treba svickova

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
26.11.15 12:52

Jde o to jestli se ti jedna o stedry vecer nebo svatky pote kazdopadne vinna klobasa urcite se hodi na oboje rizek na veceri a salat nebo muzes udelat spizy synovi kterej nema rad zeleninu tam dat proste maso cibule slanina cesbek a dokola da se to udelat z kureciho nebo muzes udelat kure s nadivkou??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
26.11.15 12:54

Vinná klobása, kachna, husa, řízky (kapr nebo co se u vás jí), u nás se dělá pravidelně i svíčková, ale když muž není na omáčky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
26.11.15 12:58

@aspagi spizy perfektni! diky..

holky ja to asi neupresnila, nejedna se jen o stedry den, ale mam tu rodinu od 18.12 do 6 ledna :jazyk: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 13:00

@svycarka uprimnou soustrast :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
26.11.15 13:02
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5271
26.11.15 13:38

@svycarka tak to bych nedala 8o. Nicméně když už tu někdo je, podám návrhy a čekám připomínky. Stačí se po pár dnech zeptat a třeba ti sami řeknou, nebo rovnou uvaří oni, co mají rádi. Nenechávala bych tak dlouhou dobu všechno na svých bedrech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
26.11.15 14:05

@1Luca tak na druhou stranu segra a svara sezerou cokoli, babicka bude slozitejsi, ale tez nenarocna. spis jak to nejak dat dohromady. maly ji spagety, ryzi a kure, synovec taktez plus spenat- to v nasi rodine nehrozi.
Ja je pozenu ty moje sm.rady :cert: necham vyhladovet a bude.

mam v planu: kure na tisic zpusobu, cocku a testoviny na miliardu zpusobu, brambory teze(to musim neco jineho pro juniora.ten sni jen hranolky :roll: ) brgul, gulas, lasagne, spizy… asi tak. chtela bych neco z hoveziho, ale nikde nic. vsechno delaji baby jen na smetanach a to muj nepozre :think:
Nic koupim teleci kotlety a kapra a budeme to „zrat“ jeste v dubnu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
26.11.15 18:03

@svycarka z hoveziho kdyz koupis dobre maso muzes udelat steak na pepri nebo carpaco vyborny je beaf welington ale to hce svickovou pravou…co mam jeste rada je cizrnova polevka z hoveziho ptacky nebo rostenky pak muzes udelat treba kruti roladu plnenou…ptej se co potrebujes varim dost ceskou i ostatni kuchyni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83608
26.11.15 18:10

Zapečené těstoviny, seged. guláš, francouzské brambory, dušená játra, kapusta, filé ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
27.11.15 13:41

@aspagi ptacci super diky..zarazuju do jidelnicku :palec: @mojmira no vidis na jatra bych zapomela :mrgreen: diky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
27.11.15 14:15

@svycarka a byt tebou urcite zlusim ten beaf welington je to sice drahy ale je to jedna z nejlepsich veci najdi si recept je to v podstate flak svickovy ktery z prudka osmahnes pred tim do ni zatlacis pepr a sul po zatazeni obalis ve slanine a zabalis potravinarskou folii das chladit mezitim si pripravis listove testi a smes kterou to testo potres tu z hlavy nevim jspu tam zampiony orisky a dalsi vevi to rozmixujes/ rozdrtis a pak tou smesi potres to listove testo potom vytahnes svickovou z lednice a soupnes i doprostred toho listove testa a zabalis a peces na mirno aby uprostred byla ruzova da se to udelat i s panenkou veprovou coz je levnější varianta ale ne zas tak dobra ;) ten beaf welington vari gordon ramsay urcite najdes i video

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
27.11.15 14:29

@aspagi 8o no pane jo, to musi byt super. ale na toto ja nemam cas..to je priprava jidla tak na 3 hodiny :mrgreen: ovsem zalozim, pac jako svatecni jidlo az dorazi tchyne je to idealni 8) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
27.11.15 14:38
@svycarka píše:
@aspagi 8o no pane jo, to musi byt super. ale na toto ja nemam cas..to je priprava jidla tak na 3 hodiny :mrgreen: ovsem zalozim, pac jako svatecni jidlo az dorazi tchyne je to idealni 8) ;)

tak oni to anglani jedej na svatky vanocni…za me nejlepsi co jsem jedla a prace je to teda na dlouho ty 3 hodiny urcite..ale urco na to mrkni myslim ze by slavila neuveritelnej úspěch :mrgreen: to snad musi hutnat kazdemu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama