Konec rodičovské dovolené a nemocenská nebo mateřská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hvezdaa
Nováček 6 příspěvků 24.03.17 14:40
Konec RD a nemocenská nebo MD

Maminky, prosím o radu nebo Váš názor.

Jsem nyní na rodičovské dovolené ta mi bude 22.4. končit, jsem těhotná a na novou MD mohu nastoupit v termínu od 20.4.-4.5.

Můj dotaz zní kdy nastoupit na novou MD?
Navázat hned po RD tj. jít od 23.4. na MD? Výše PPM bude stejná.
Nebo jít na MD 4.5. s tím že do 3.5. budu na nemocenské. Od kdy lze vystavit nemocenskou? během RD nebo po skončení od 23.4.? Nebude problém s výplatou nemocenské když už můžu být na MD? Bude PPM ve stejné výši? Naposledy jsem pracovala před prvním těhu, smlouva platná doba neurčitá. děkuji

Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 24.03.17 14:49

Šla bych hned po RD, abych navázala, zaměstnavatel by z tebe nebyl moc nadšený, kdyby ti musel platit nemocenskou.

terýsek25
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 24.03.17 14:51

Podle mých informací se z nemocenské chodí na MD hned ten první možný termín (měla jsem to tak v prvním těhotenství, nemohla jsem si vybrat a rovnou jsem šla z neschopenky 8 týdnu před porodem na MD.) Takže by nemělo jít na nemocenskou, když už člověk může být na MD

Miasofi
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 24.03.17 15:41

Tak pro tebe by bylo výhodnější jít na nemocenskou a v květnu na mateřskou. Co na to zaměstnavatel?
Já šla na mateřskou z nemocenské a šla jsem šest týdnů před termínem, mohla jsem si vybrat.

Miasofi
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 24.03.17 15:42
@terýsek25 píše:
Podle mých informací se z nemocenské chodí na MD hned ten první možný termín (měla jsem to tak v prvním těhotenství, nemohla jsem si vybrat a rovnou jsem šla z neschopenky 8 týdnu před porodem na MD.) Takže by nemělo jít na nemocenskou, když už člověk může být na MD

Můžeš si vybrat, kdy na mateřskou nastoupíš.

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 24.03.17 15:45

Já jsem. prechazela hned na MD 8tydnů před termínem.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67501 příspěvků 24.03.17 15:46

@hvezdaa No, o nemocenské rozhoduje doktor a ne ty… takže pokud nemáš nějaké komplikace, tak z pohledu doktora nevidím sebemenší důvod proč by ti měl psát neschopenku.

Váš příspěvek
Reklama