Kontokorent u České spořitelny, splatnost?

Anonymní
6.3.21 10:19

Kontokorent u České spořitelny, splatnost?

Zdravým, nejde se mi podívat na stránky České spořitelny ani přihlásit do georgu píše mi to nějaký výpadek, tak se zeptám tady. Minulý rok jsem si založila kontokorent, který jsem čerpala celý rok, splatnost byla do 17.3.2021 tedy příští týden. V plusu jsem už teď, jen teď mám menší jednorázový výdaj, který mě dostane kousek do mínusu, ale ten hned příští měsíc vyrovnám. Tak se chci zeptat, když jsem v plusu teď 5.3. Mohu jít do mínusu i když je ve smlouvě splatnost do 17.3.2021 nebo musím počkat do toho 17.3.?Jak to funguje, děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1428
6.3.21 10:27
@Anonymní píše:
Zdravým, nejde se mi podívat na stránky České spořitelny ani přihlásit do georgu píše mi to nějaký výpadek, tak se zeptám tady. Minulý rok jsem si založila kontokorent, který jsem čerpala celý rok, splatnost byla do 17.3.2021 tedy příští týden. V plusu jsem už teď, jen teď mám menší jednorázový výdaj, který mě dostane kousek do mínusu, ale ten hned příští měsíc vyrovnám. Tak se chci zeptat, když jsem v plusu teď 5.3. Mohu jít do mínusu i když je ve smlouvě splatnost do 17.3.2021 nebo musím počkat do toho 17.3.?Jak to funguje, děkuji :kytka:

Muzes jit do minusu hned. Od toho dne do roka musis kontokorent splatit. Nekdo chodi do minusu treba kazdy mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
6.3.21 10:28

Musím kontokorent splácet pravidelně?

„Nemusíte, kontokorent nemá žádné pravidelné měsíční splátky. Kontokorent se splácí sám. Každou příchozí úhradou na váš účet se snižuje částka, kterou jste na účtu v minusu. Jedenkrát za 12 měsíců však máte povinnost být na svém účtu v plusu a tím kontokorent splatit. O termínu splacení vás budeme informovat.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4364
6.3.21 10:39

Pokud jsi TEĎ aspoň jeden den v PLUSU, tak buď v klidu, tím se kontokorent „splatil“ a běží zase rok, kdy můžeš do mínusu.. někdo je v mínusu pořád a jednou za rok tam na jeden den vloží celou tu částku, aby se přehoupl přes nulu, druhý den vybere a jede zas rok „na dluh“.. kdysi jsem ho také hodně čerpala a dost vysoký a když jsem si pak spočítala, co dám za ten rok za úroky (on se totiž po měsíci začne ten schodek brutálně úročit), tak jsem si ho prostě zrušila a hospodařím jen v plusových číslech ;)
on je konťas psychologicky zrádný.. dává pocit, že „máš peníze“, ale nejsou to tvoje peníze, jsou to peníze banky..
kreditka totéž.. pokud přešvihneš bezúročné období a částku plně nevrátíš, úrok je rovněž velmi nevýhodný.. taky jsem je zrušila ;) nebyla jsem natolik zodpovědná, abych odolala svodům :mrgreen: ale kdo se umí dobře krotit, tak je kreditka i kontokorent výhodný třeba pro nákup zboží v akci (obuv, elektronika apod.), kdy okamžitou platbou můžeš ušetřit stovky až tisíce Kč (typicky pračka v akci z 12tisíc na 7 a podobně..) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5068
6.3.21 11:43

A asi ti nefunguje telefon, viď? Jejich 800207207 totiž funguje pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 13:19

@Zumpa
Asi jsem volala a nebyl volný žádný operátor a než čekat tak se zeptám zde, kde mi již rychle dobře holky poradili mnohokrát :potlesk: pokud je ti tento dotaz na obtíž tak jsi ho měla přejet a neztrácet s ním čas ;) chtěla jsem radu ohledně kontokorentu, ne jestli mám funkční telefon :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
32
10.3.21 10:09

To datum je jenom informační. Kontokorent má vždy dobu čerpání měsíc. Po této době se vám začnou načítat úroky z čerpané částky. Pokud zaplatíte kontokorent a budete v plusu jeden den. Počítá se vám pak znovu nový měsíc. Tohle datum se vás týká pokud byste byla v kontokorent nonstop po celý rok.

Př. 15.3 přečerpám 2000,– (mám měsíc na splacení abych nemusela platit úroky) 5.4 my přijde výplata. Peníze tam nechám v plusu aspoň jeden den…(původní kontokorent je splacen) 25.4 přečerpám znovu třeba 1000 korun a zase mi běží měsíc na bezúročné splacení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
11.3.21 09:24
@Anonymní píše:
Zdravým, nejde se mi podívat na stránky České spořitelny ani přihlásit do georgu píše mi to nějaký výpadek, tak se zeptám tady. Minulý rok jsem si založila kontokorent, který jsem čerpala celý rok, splatnost byla do 17.3.2021 tedy příští týden. V plusu jsem už teď, jen teď mám menší jednorázový výdaj, který mě dostane kousek do mínusu, ale ten hned příští měsíc vyrovnám. Tak se chci zeptat, když jsem v plusu teď 5.3. Mohu jít do mínusu i když je ve smlouvě splatnost do 17.3.2021 nebo musím počkat do toho 17.3.?Jak to funguje, děkuji :kytka:

Dobrý den, pokud jste na účtu v plusu, nemusíte se o splatnost kontokorentu vůbec starat. Jediné, co je pro vás důležité, je vědět, že minimálně jednou do roka, klidně i jen na pár minut, musí váš účet vykazovat kladný zůstatek.
Pokud ale kontokorent čerpáte dlouhodobě, určitě by bylo lepší ho přeúvěrovat nějakou půjčkou s výhodnějším úrokem. Úroky z kontokorentu totiž platíte okamžitě, jakmile ho začnete čerpat a úrok je vždycky vyšší než u klasické půjčky. Revolvingové úvěry, kam kontokorent patří, se vyplatí mít jen na nejnutnější krátkodobé čerpání a pak je dobré je hned doplatit a mít je jako nejnutnější rezervu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat