Konzervatoř - jít dál nebo ne?

32
17.3.21 12:09

Konzervatoř jít dál nebo ne?

Ahoj, jdu si sem pro radu. ;)
Chodím na taneční konzervatoř, jsem v polovině 4 ročníku. Polovina třídy bude dávat přihlášky na různé jiné školy.

Začala jsem hodně přemýšlet o své budoucnosti, a najednou mě napadá jestli ta konzervatoř byla dobrý nápad nebo ne, za chvíli začne rozhodování jestli se budu dál věnovat klasice nebo moderně, nevím co si vybrat, tanec mě celkové jde dobře, ale nevíte s jakým tancem se líp uživím?

Tak a tohle mě trápí nejvíc, když dodělám konzervatoř tak se bojím že se neuzivim.
Dá se po konzervatoři vystudovat střední nebo gympl?
A teď obecně, myslíte že bych měla odejít a redsi nastoupit na gympl nebo střední?
A slyšela jsem taky o sportovním gymnázium, nemáte zkušenost?

Jestli někdo má podobné skušenosti, tak prosím pište, prosím o radu. děkuji moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1911
17.3.21 12:17

Ahoj, to záleží na tobe. Proč bys chtěla měnit školu, zjistila jsi, ze to není úplně pro tebe? Nebo to chceš dělat? Jinak po konzervatoři můžeš jít samozřejmě úplně normalne studovat i na vs, jakékoli nastavbove studium typu voš… :nevim: nebo roční jazykové… proč bys chtěla po konzervatoři (což je střední škola) znovu na střední? :lol:

Uživit se uživis vždy, neboj, můžeš mit i víc kratších úvazků a jeden z nich ten taneční, vždy se to dá nějak nakombinovat, kdybys třeba zrovna neměla nic tanečního na fulltime ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.3.21 12:21

Aha takže po konzervatoři můžu jít na VŠ?
A může být jinak zaměřena než na tanec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5768
17.3.21 12:26

@Nika. O Pokud budes mit maturitu, prihlasit se muzes kamkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
17.3.21 12:26
@Nika. O píše:
Ahoj, jdu si sem pro radu. ;)
Chodím na taneční konzervatoř, jsem v polovině 4 ročníku. Polovina třídy bude dávat přihlášky na různé jiné školy.

Začala jsem hodně přemýšlet o své budoucnosti, a najednou mě napadá jestli ta konzervatoř byla dobrý nápad nebo ne, za chvíli začne rozhodování jestli se budu dál věnovat klasice nebo moderně, nevím co si vybrat, tanec mě celkové jde dobře, ale nevíte s jakým tancem se líp uživím?

Tak a tohle mě trápí nejvíc, když dodělám konzervatoř tak se bojím že se neuzivim.
Dá se po konzervatoři vystudovat střední nebo gympl?
A teď obecně, myslíte že bych měla odejít a redsi nastoupit na gympl nebo střední?
A slyšela jsem taky o sportovním gymnázium, nemáte zkušenost?

Jestli někdo má podobné skušenosti, tak prosím pište, prosím o radu. děkuji moc :kytka:

Neblazni. Mas talent, tak tu skolu dodelej. Covid taky nebude porad. Uzivis se.
A studovat samozrejme muzes co chces. I praci najdes nekde za pasem nebo za kasou vzdycky at mas skolu jakoukoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16323
17.3.21 12:27
@Nika. O píše:
Aha takže po konzervatoři můžu jít na VŠ?
A může být jinak zaměřena než na tanec?

Vysokou školu můžeš dělat, jakou chceš - záleží čistě na Tobě, jakou si vybereš a jestli budeš schopna na ni udělat přijímací zkoušky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12133
17.3.21 12:36

Můžeš jít na peďák, na FTVS, mas možností dost.
Neblbni, dodelej konzervu a pak si vybereš, co dál.
Tančit Můžeš, ale nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1911
17.3.21 12:47

@Nika. O jiste, přihlášku si můžeš podat kamkoliv, neboj ;) a dělat můžeš, co by te bavilo, krom drahy profesionálního tanečníka na jevišti ještě můžeš učit v zus, v DDM, vést třeba i nějaký aktivizacni kurz pro děti na různých prázdninových táborech, učit můžeš i soukromě a tak dále a tak dále, to vše na různé velký úvazek jak seženeš. Já mám hudební konzervator, vždy jsem pak dělala něco jiného, ale takto jsem si přivydělávala a hlavně me to bavilo, učit jen po troškách a ne na plny úvazek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.3.21 13:30

Moc děkuji všem za odpovědi, chtěla bych dodělat konzervu, a pak by mě zajímala pedagogika, hodně jste mi pomohli, tento rok odchází víc jak polovina třídy, tak jsem zmatkovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7447
17.3.21 16:01

Když budeš mít maturitu, přihlášku si můžeš podat kamkoliv. Přijímačky jsou druhá věc, ale po konzervatořích je pedagogika dost běžná. ;) Nezmatkuj kvůli spolužákům a zeptej se sama sebe, kde se v budoucnu vidíš? Jestli bys chtěla zůstat v tanečním oboru, tak neodcházej. Po maturitě nebo absolutoriu můžeš jít, kam tě srdce potáhne. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 16:27

Noo, musíš hodně zvážit, zda jsi v oboru opravdu dobrá a zda tě tanec naplňuje a velmi baví. Další čtyři roky na konzervě budou takové dost peklo od rána do večera. Musí tě to hlavně bavit! Výhodou je, že za ty 4 roky budeš mít kromě maturity i absolutorium. Na jakoukoliv VŠ školu se pak hlásit nemůžeš, budeš mít na výběr spíš jen a pouze z humanitních oborů, ten pajdák by ale šel. Tancem se můžeš živit jen do určitého věku, pak už spíš učit nebo dělat něco jiného. Určitě jdi do klasiky, na modernu se pak lépe přechází, než naopak.

• Citovat
  • Nahlásit
12133
17.3.21 17:27
@Nika. O píše:
Moc děkuji všem za odpovědi, chtěla bych dodělat konzervu, a pak by mě zajímala pedagogika, hodně jste mi pomohli, tento rok odchází víc jak polovina třídy, tak jsem zmatkovala

S pohybovou přípravou a nástrojem muzes jit i na předškolní pedagogiku, můžeš ale učit i v hudebce. Bud v klidu, maturitu mít budeš
Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat