Koronavirus a IVF?

Anonymní
6.3.20 19:11

Koronavirus a IVF?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli Vy co plánujete v nejbližší době IVF máte strach kvůli koronaviru? Nebojím se té nemoci, ale toho, že je čím dál více lidí v karanténě a my minule nedošli ani k transferu, takže mám strach, aby třeba nedali do karantény to centrum nebo třeba nás (manžel v práci má lidí, kteří dováží zboží z Itálie), já bych měla v sobě zase takové dávky hormonu a řekli by mi, ze mi OPU neudělají, myslíte, že ta situace může dojít až tak daleko? Neřešíte to nebo se taky bojíte? Prosím o anonymní, naše okolí nevi, že chceme jít znova na IVF.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.3.20 19:17
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli Vy co plánujete v nejbližší době IVF máte strach kvůli koronaviru? Nebojím se té nemoci, ale toho, že je čím dál více lidí v karanténě a my minule nedošli ani k transferu, takže mám strach, aby třeba nedali do karantény to centrum nebo třeba nás (manžel v práci má lidí, kteří dováží zboží z Itálie), já bych měla v sobě zase takové dávky hormonu a řekli by mi, ze mi OPU neudělají, myslíte, že ta situace může dojít až tak daleko? Neřešíte to nebo se taky bojíte? Prosím o anonymní, naše okolí nevi, že chceme jít znova na IVF.

Mám před sebou IVF, za pár dní začínám se stimulací a nad tímto neuvažuju. To bych se z toho pak asi zbláznila :)

• Citovat
  • Nahlásit
943
6.3.20 19:18

Ahoj, tak já mám podobné obavy jako ty :roll: samotného viru se tolik nebojím, jako veškerých těch opatření okolo. Já se pro změnu chystám na stimulovaný KET a řeším tu samou otázku. Nechci se zbytečně cpát hormony. Jenže já musím za miminkem letět :roll: a bojím se, aby ten daný stát neuzavřel hranice pro občany ČR, vzhledem k tomu, jak se to šíří. Docela začínám uvažovat, že to celé odsunu až na jaro/léto, prostě až se celá ta situace uklidní…než se stresovat jestli to vyjde nebo ne…a kdy máš začít? Já mám první injekci cca za 14 dní, tak ještě budu čekat, jak se to bude vyvíjet. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.20 19:25
@yogina píše:
Ahoj, tak já mám podobné obavy jako ty :roll: samotného viru se tolik nebojím, jako veškerých těch opatření okolo. Já se pro změnu chystám na stimulovaný KET a řeším tu samou otázku. Nechci se zbytečně cpát hormony. Jenže já musím za miminkem letět :roll: a bojím se, aby ten daný stát neuzavřel hranice pro občany ČR, vzhledem k tomu, jak se to šíří. Docela začínám uvažovat, že to celé odsunu až na jaro/léto, prostě až se celá ta situace uklidní…než se stresovat jestli to vyjde nebo ne…a kdy máš začít? Já mám první injekci cca za 14 dní, tak ještě budu čekat, jak se to bude vyvíjet. :nevim:

Ja právě taky kolem 18. je to des, pry obyčejná chřipka a dělají z toho takovou šílenou paniku. Já mam strach, protože druhou stimulaci bez transferu kvůli takove blbosti a s takovými dávkama hormonu bych už asi nerozdychala :-( Taky Te chápu, minule jsem měla celé IVF a stimulaci pred KETem a pár dnů předtím z toho sešlo:-( takže cpát do sebe znova hormony zbytečně opravdu nechci:-( taky už mě napadlo, jestli to neodložit, ale ono se stejně nevi, jak se to bude vyvíjet a za pár měsíců může být těch nakažených ještě víc:-(

• Citovat
  • Nahlásit
4363
6.3.20 19:34

Jinak já se tedy také bojím, že by uzavřeli centrum, lékaře, sestru do karantény a člověk by neudělal nic. :nevim: Viru jako takového se nebojím, i když patřím do skupiny lidí, co by si ěli dávat pozor (špatná imunita, když chytnu nějkou virózu, tak moje tělo napadá samo sebe). :nevim: Ale to bych nemohla ven vůbec. :nevim:
@yogina Ahoj, mohu se zeptat kam za IVF létáte? A z jakého důvodu? Promiňte, že se ptám. Ale IVF za sebou už mám také a ne úspěšné… Tak pokukuju všude možně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
6.3.20 19:36
@Anonymní píše:
Ja právě taky kolem 18. je to des, pry obyčejná chřipka a dělají z toho takovou šílenou paniku. Já mam strach, protože druhou stimulaci bez transferu kvůli takove blbosti a s takovými dávkama hormonu bych už asi nerozdychala :-( Taky Te chápu, minule jsem měla celé IVF a stimulaci pred KETem a pár dnů předtím z toho sešlo:-( takže cpát do sebe znova hormony zbytečně opravdu nechci:-( taky už mě napadlo, jestli to neodložit, ale ono se stejně nevi, jak se to bude vyvíjet a za pár měsíců může být těch nakažených ještě víc:-(

Jo, to máš pravdu, odkládat se to může do aleluja. :( Ale já si myslím, že s vysokými teplotami se situace zlepší. Přece nebude karantena navždy, jen se musí to šíření dostat pod kontrolu a tedy ideálně i vyvinout a schválit vakcínu, ale to ještě potrvá. Já jdu taky právě 18.3. na kontrolu, to ještě tady u nás a tam mi řeknou, jestli píchnout injekci nebo ne…a pak se teda ještě rozhodnu podle situace, jaká bude ve světě. Potom ale stejně budu čekat asi 3 týdny, než poletím, takže během toho se to zase může vše změnit…no nevím, je to jak naschvál :pocitac: Bohužel neporadím jak se v takové situaci rozhodnout, protože sama tápu. :nevim: Ale myslím, že i za těch 14 dní bude ten trend jiný, tak se podle toho rozhodneš, buď se to bude šířit pořád touhle rychlostí a nebo se to třeba podchytí a zpomalí…kdo ví :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
6.3.20 19:37

@Maja25
Napíšu do zprávy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.20 19:41

Asi jo, přemýšlela jsem, ze se po ptám doktora, jak by se v takové situaci postupovalo, ale zas nechci být za hysterku, ale jak se znám stejně se zeptam :D A podle toho co řekne a toho, jak se to bude vyvíjet se rozhodnu je to fakt jak naschvál, před minulým IVF se u nás v práci pro změnu rozjel u pacientů svrab a to jsem navíc měla tři týdny před svatbou, to bylo taky super :D no ale tím, ze už to jednou nevyšlo, tak má člověk o to větší strach :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
2018
6.3.20 19:43

Já jsem se rozhodla posunout KET. Chtěli jsme jít v dubnu. S manželem jsme se domluvili, že počkáme jak se situace vyvrbí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
6.3.20 19:48
@Anonymní píše:
Asi jo, přemýšlela jsem, ze se po ptám doktora, jak by se v takové situaci postupovalo, ale zas nechci být za hysterku, ale jak se znám stejně se zeptam :D A podle toho co řekne a toho, jak se to bude vyvíjet se rozhodnu je to fakt jak naschvál, před minulým IVF se u nás v práci pro změnu rozjel u pacientů svrab a to jsem navíc měla tři týdny před svatbou, to bylo taky super :D no ale tím, ze už to jednou nevyšlo, tak má člověk o to větší strach :roll:

To chápu, já do toho jdu poprvé a stejně jsem dost obezřetná :roll: já myslím, že za hysterku nebudeš, prostě požádáš o nestranný názor.. a dojíždíte do CAR daleko? Podle toho bych se taky rozhodovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.20 19:51

Daleko ne, máme to asi hodinu cesty, já jak se znám, tak bych to taky odlozila, ale my už si právě jedeme při léky a protokol, tak je mi to blbe:-/ ale asi to tak udělám, poptám se doktora, jak to vidí a uvidím, jak se to bude sirit, tak to přinejhorším odložím, stejně do toho má jít člověk v klidu a ne se jen stresovat, jestli bude OPU nebo ne.

• Citovat
  • Nahlásit
943
6.3.20 19:55
@Anonymní píše:
Daleko ne, máme to asi hodinu cesty, já jak se znám, tak bych to taky odlozila, ale my už si právě jedeme při léky a protokol, tak je mi to blbe:-/ ale asi to tak udělám, poptám se doktora, jak to vidí a uvidím, jak se to bude sirit, tak to přinejhorším odložím, stejně do toho má jít člověk v klidu a ne se jen stresovat, jestli bude OPU nebo ne.

Tak léky i protokol si při nejhorším necháš na další cyklus…ale myslím, že to nebude potřeba. :kytka: A stres, ten bude vždycky, bohužel. Já jsem stimulaci začínala s chřipkou, byla jsem z toho tak na nervy, že jsem jen brečela, že budu mít nekvalitní vajíčka :D pak stres před OPU, aby folikuly udržely atd. atd. atd…pořád něco…tomu se nevyhneme :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.20 20:02

Asi máš pravdu, však je to na nás, kdy my budeme chtít jít, ne na doktorech a myslím, že bych nebyla jediná, kdo by si to odlozil, ať si každý myslí, co chce :roll: Přeju ať Vám to dobře dopadne :srdce: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
943
6.3.20 20:21
@Anonymní píše:
Asi máš pravdu, však je to na nás, kdy my budeme chtít jít, ne na doktorech a myslím, že bych nebyla jediná, kdo by si to odlozil, ať si každý myslí, co chce :roll: Přeju ať Vám to dobře dopadne :srdce: :hug:

Dekuju, vám ať to také tentokrat dobre dopadne :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.20 20:22

Děkujeme :srdce: kéž by :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu