Koupě golfek od kamarádky

221
7.6.13 20:51

Koupě golfek od kamarádky

Dobrý večer. Mám takové dilema. Koupila jsem si od své nejlepší kamarádky golfky po jejím synovi. Chtěla jsem je proto, že se mi vždycky strašně líbily a navíc znám mou kamarádku. Vím, že si na věci dává pozor, takže kočárek i po dvou letech používání vypadal jak nový, když ho přestala používat. Jenže pak ho dala do zahradního domku. Žije v rodinném domě s přítelem, synem, s tchánem, jeho přítelkyní a jejími dvěmi dětmi. Často tam jezdí na návštěvu její švagrová s dítětem. No a děti té přítelkyně tchána a nebo té švagrové si čas od času s golfkama hrály. Kamarádku asi nenapadlo před prodejem stav kočárku zkontrolovat, nevím. Ale já až doma zjistila několik závad. Nefunguje „vypínač“ na otáčení koleček, což je třeba pro mě velký problém, protože to jejich otáčení nesnáším a špatně se mi to řídí. Když chci kočárek složit nebo rozložit, zasekne se to a povede se to až po chvilce zápasení. Košík na věci pod golfkama je taky v háji. Připevňuje se cvočky, které jsou ale pokřivené a nedrží. Takže košík je spadlý dolů a derhne o kolečka. Navíc je celkově nějaký divný (nevím jestli vytahaný nebo co s ním je). Zkoušela jsem, jak by košík vypadal při výměně cvočku. I tak by byl příliš nízko a dotýkal by se koleček. Navíc celkově je kočárek hodně špinavý. Na stříšce jsou nějaké mastné fleky, v sedátku běžná špína, ta by se asi odstranit dala. Za golfky jsem dala 500 Kč. A teď nevím, co dělat. Nejraději bych kočárek vrátila, ale za prvé se mi tento za normálního stavu velmi líbí, za druhé si dražší nemohu dovolit a nevím, jestli bych za stejnou cenu sehnala jiný a za třetí se bojím kamarádčiny reakce. Už jsem ji na některé chyby upozorňovala po telefonu a říkala, že to snad není možné, že asi něco dělám špatně, a že se na to podívá, až ke mně přijede. Jak byste se zachovaly vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
58290
7.6.13 20:55

@Stay-C zatím bych počkala na to, až přijede…a bojíš se reakce???vždyt je to kamarádka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
7.6.13 20:57

@Petra Z no ano, to sice je. Ale nikdy jsem s ní nijak neobchodovala a nevím, jaká bude reakce. Může trvat na tom, že golfky byly v pořádku a nebo mě může odbýt větou, že co bych chtěla za pět stovek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4164
7.6.13 20:57

Počkej až příjde a proberete to. přece jenom je to tvoje kamarádka, tak bych si nedělala zlou krev kvůli pěti stovkám :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
becky87
7.6.13 21:00

Pockala bych az prijde ;) pokud je to kamaradka, urcite se nejak domluvite. Kolik stal kocarek puvodne? Jestli ti ho dala, jen za,,hubicku" asi bych to nijak neresila a nechala si ho :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
14973
7.6.13 21:00

A kupni cena golfek byla kolik? Ona ti tvrdila, ze jsou bez zavad? Jestlis je neozkousela predem, tak je to ted blba situace, to verim… Kdyby to byly nejake drahe a 500 za ne bylo fakt symbolickych, tak bych to asi nechala plavat, ale jestli to byly golfky treba jen za litr, tak bych se nejspis ohradila, ze uz urcite nemaji hodnotu 500kc. Pockej az dojede, treba sama uzna, ze stav nezkontrolovala a nejak to urcite vyresite :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
7.6.13 21:01

@Skytafka jenže pro mě je 500 Kč fakt dost. Jinak bych to taky nějak neřešila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581

Nejhorší obchody/půjčky jsou mezi kamarády a rodinou…já bych golfky asi vrátila, s kamarádkou bych se nehádala, jen ybch jí v klidu řekla, v čem všem je chyba a už jen z toho důvodu, že podle popisu bych se do nich to dítě bála vůbec posadit, tak bych je „odstavila“, třeba na bazoši si myslim, že by se dalo sehnat něco levnýho a v dobrym stavu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6853

@Stay-C vím že už je požde ale poroč jste si ten kočárek neprohlídla pořádně dřív než jste zaplatila? vím že čříkate že kamarádce věříte ale přecxe jen. Určitě by jsem po kamarádce chtěla peníze zpět, jestli máte dobrý vztah tak to určitě pochopí. Je jen na vás zda budete raději jezdoit s kočárem před smrtí nebo oželíte že ten je zroivna ten best a raději koupíte jiný, za 500 se dají sehnat pěkné. Mohla by jsem se zeptat o jaký kočárek jde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
becky87
7.6.13 21:02
@Stay-C píše:
@Petra Z no ano, to sice je. Ale nikdy jsem s ní nijak neobchodovala a nevím, jaká bude reakce. Může trvat na tom, že golfky byly v pořádku a nebo mě může odbýt větou, že co bych chtěla za pět stovek…

ja s kamaradkou taky neobchodovala.My si tedy veci davame zadarmo.Ale jem si jista, ze by na me nevytahla neco v tom smyslu, ze byl kocar v poradku. Pokud je to opravdu kamaradka nestresovala bych se ;)

• Citovat
  • Nahlásit
4164
7.6.13 21:02

@Stay-C A jaká teda byla původní cena těch golfek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
7.6.13 21:03

@LadyTommy @blorchi Nevím, kolik stál ji původně, ale co se koukám na internet, tak dnes stojí přes dva tisíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
becky87
7.6.13 21:06

Tak uvidis, co ona na to. Ale strisku bych zkusila vzit vanishem, poradne vydrbat. Kosik bych treba sesila aby drzel :nevim: a to skladani, treba ti jen nejde :nevim: ja doted neumim slozit nas kocar :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
15672
7.6.13 21:09

Ahoj. Já kupovala golfky taky od kamarádky a taky nejsou zcela bez vad. Předem jsem to taky nestudovala. Naše vady ale nebyly zas tak závažné, rozhodně mi nestály za to řešit to s kamarádkou (golfky jsou koupila mnohem dráž než ty ;) ).

Na tvém místě bych počkala až kamarádka přijde. Pokud sama o kočárku nezačne, asi bych jí ho ukázala a zeptala se na ty vady, co s tím ona dělala (ve smyslu jak řešila ten a ten problém). A rozhodně bych si předem ujasnila, jestli mi víc záleží na těch 500Kč nebo vztahu s kamarádkou.

A souhlasím s tím, že nejhorší kšefty jsou s kamarády a rodinou (nezávisle na své zkušenosti s golfkami od kamarádky, já bych ho za tu cenu koupila znovu i kdybych ty vady předem znala - rozhodně to bylo pro mě výhodné, golfky byly super i tak).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
7.6.13 21:09

@brumi Byla jsem si pro něj pozdě večer a vyndavala ho z toho zahradního domku za tmy. Já ho jen naložila do auta a jela domů. Jinak se jedná o tyto golfky:

http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?…

Jsou to ty modré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat