Jak používáte krémy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Slavka28
Nováček 7 příspěvků 01.01.19 15:31
Krém používání

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu - Vaše zkušenosti. Jak používáte krémy? Dostala jsem se do věku, kdy si myslím, že bych se o sebe měla začít starat a vyživovat pleť, tělo. Jak používáte krémy? Mažete si tělo jen na noc, nebo i ráno? Děkuji za přínosné zkušenosti.

Reakce:
nozu
Extra třída :D 11946 příspěvků 01.01.19 15:35

Na tělo používám po koupeli tělová mléka. Na obličej používám krémy od Yves Rocher. Mají několik řad podle typu pleti. Mám pleťové mléko a tonizační vodu na odlíčení a denní a noční krém. V obchodech dělají zdarma diagnostiku pleti a podle toho doporučí konkrétní produkty.

Slavka28
Nováček 7 příspěvků 01.01.19 15:39

@nozu Takže nanášení krémů na pleť je 2× denně (ráno a večer), zatímco péče o tělo je jednou - po koupeli? Chápu to správně?

nozu
Extra třída :D 11946 příspěvků 01.01.19 16:03

@Slavka28 péči o pleť si radši nastuduj v nějakých článcích na netu. je toho fakt víc, vypisovat se mi to nechce. a hlavně každé vyhovuje něco jiného. I péče o tělo je různá. Někdo se maže jednou denně. někdo dvakrát denně, někdo vůbec… Stejně tak můžeš používat tělové peelingy, koupelové oleje atd. Není jediný správný návod…

Lu1234
Kecalka 246 příspěvků 1 inzerát 01.01.19 16:13

Záleží na tom, kolik máte času a peněz a co vaší pleti vyhovuje. Pro mě je třeba dlouhodobě neúnosné používat 10 produktů denně plus větší líčení - z hlediska času… Moje pleť je citlivá se sklonem k ekzému, takže nemohu moc kosmetiky používat, ekzém by se hned rozjel. Takže používám 1 přírodní krém ráno a večer, obličej cistim gelem. Tělo mažu mlékem jen po koupání. Jinak používám na obličej 1× týdne normální a 1× týdně enzymatický peeling. A jeste krém na ruce. V životě je tohle asi moje minimum. Je dobré používat zvlášť oční krém, sem tam masku, nějaké sérum, určitě tonikum atd. Momentálně jsem ale ráda za 5-10 minut v koupelně, takže toto snad někdy příště :mrgreen:

pannda
Kelišová 6731 příspěvků 36 inzerátů 01.01.19 16:21

Ráno denní krém, na noc noční krém, mléka většinou po koupeli

Danitschka
Závislačka 2825 příspěvků 01.01.19 16:40

Už jsem dovršila třicítky, tak jsem se loni začala péči o pleť věnovat trochu víc. Vzhledem k tomu, že jsem atopička a moje pleť má sklony k šupinatění, nestačí mi používat jen krém, ale bylo mi doporučeno i sérum. Používám od Korff řadu correctionist a poprvé jsem opravdu spokojená, ale musel mi poradit vizážista. Když si vzpomenu, použiju na noc od Estee Lauder Advanced night repair sérum, ale to spíše teď v zimě a v chladnějších měsících, v létě mi vadí a přijdu si umaštěná. Na tělo vždy po sprše mléko Leciderm, pokud mám kůži ok, tak miluju mléka od treaclemoon nebo Lush. Pokud jsi starší a nevíš jaký typ pleti máš atd., je lepší si nechat poradit, já si taky 10 let matlala na pusu la roche posay a myslela si, jak dělám dobře, protože mi ho doporučila lekarnice…

Malaga
Nadpozemská drbna 25195 příspěvků 01.01.19 16:47

Součástí péče o pleť je i vynechat sluníčko, což teda teď asi není problém ;) .
Péče je důležitá, ale hodně dělá i genetika.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 3 inzeráty 01.01.19 17:01

S pleti poradi kosmeticka - ja to mam treba tak, ze si rano i vecer cistim plet micelarni vodou, pak mlekem, pak se natru hydratacnim gelem a az zaschne (vsakne se), tak dennim/nocnim kremem. Zabere to asi dve minuty. Vsechno mam ted od Clinique, ale znacka je individualni, kazdymu sedi neco jinyho. Na telo pro zmenu nemazu prakticky nic :)

Diaceny
Stálice 84 příspěvků 01.01.19 17:13

Ja pouzivam denni serum, nocni serum, krem jeden na den I noc od Mary Kay a jsem s ni spokojena, obcas na noc prostridat misto sera a kremu olejicek od Clinique, a od stejne znacky nocni hydratacni masku. Obcas jeste na noc aplikuju krem s, 1% retinolem od Paula's Choice. Retinol v kosmetice doporucuju, krasne ucinkuje na drobne vrasky, na sjednoceni pleti I ma obcasne neduhy jako pupinky. Jinal vzdy pred nanesenim sera a kremu plet vycistim mycim gelem (Mary Kay, La Roche Posay nebo Medik8), pak tonikum od Clinique c. 2, pokud jsem nalicena, tak jeste pred gelem odlicim plet bud olejem (Pupa) nebo micelarkou (Bioderma). 1 - 3× tydne dle potreby pouziju masku (Clinique cistici s peelingem, Medik8 nebo vyzivnou Ryor, obcas bylinnou Loccitane), dle potreby peeling (Medik8) nebo BHA exfoliant od Paula's Choice. Na oci pres den ale casto I pres noc Eucerin hyalurofiller a na noc Biodermu sensibio. Po krem na oci davam serum ale jen na noc to same co na plet.
Pouzivam kazdy den hodne kosmetiky, dela mi to s pleti divy a mam ji vazne uzasnou, ale trvalo mi dlouho, roky, nez jsem prisla na moji rutinu, ktera mi dela dobre a na pripravky, ktere si kupuju uz stale dokola.
Pokud chces zacinat, tak zaklad je 1)cistit plet a odlicit- gel nebo pena 2)docistit zbytky a tonizovat - tonikum nebo pletova voda,, ne micelarka, ta se z pleti musi smyt 3)hydratovat -krem. Do toho je super mit serum pod krem - high end doporucuju Estee Lauder night repair serum a muzes ho davat klidne I na den. Nebo super je Double serum od Clarins a Smart serum do Clinique. Kdyz mas omezeny rospocet doporucuje vic investovat do sera a min do kremu nez naopak. V nizsi kategorii jsou dobra sera od te Mary Kay, Weledy. Nebo zkouset a procist si recenze na netu. Pletovou vodu nizsi cenove kategorie moc doporucuju od Ryoru. A skvelych kremu je straaasne moc.

Diaceny
Stálice 84 příspěvků 01.01.19 17:18

Jo a na telo vzdy po koupani ruzna telova mleka, spis vyzivnejsi pro atopickou a velmi suchou plet, na zadecek a boky zvlast olej proti celulitide a prevenci striim od Weledy. A jeste nohy jakykoli krem vyzivny na nohy nebo ten samy co ruce. Lakuju si nehty pouze na nohach a na rukach pouze pruhlednym lakem, tak to mam nejradeji. Z 95% se kdyz nekam jdu maluju nekdy min, nekdy vic. :relaxed:

Ijen
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 01.01.19 19:38

Telo nicim nemazu, na sprchovani mam bud gely od Biodermy nebo Khadi oleje. Hodne pouzivam kremy na ruce napr. Cerave, Lipikar nebo Cicaplast od La Roche. Na oblicej mam ted oblibene myci gel a micelarku Bioderma Sensibio, booster Mineral od Vichy a denni a nocni krem Slow Age. Vic toho nepouzivam max BB krem.

pocker
Kecalka 267 příspěvků 01.01.19 19:40

Já používám na pleť arganový bio olej.

luca241
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 01.01.19 19:46
@Slavka28 píše:
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu - Vaše zkušenosti. Jak používáte krémy? Dostala jsem se do věku, kdy si myslím, že bych se o sebe měla začít starat a vyživovat pleť, tělo. Jak používáte krémy? Mažete si tělo jen na noc, nebo i ráno? Děkuji za přínosné zkušenosti.

Mám bohužel ekzematickou pleť a smrskla jsem to na používáni pouze arganoveho oleje na noc,ráno nic a večer po koupeli na tělo jen krém(bambucke máslo ,Rituals tělový krém,…) tak 4× týdne.vic se mi nechce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >