Křest miminka, které nemá otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 06:29
Křest miminka, které nemá otce

Dobrý den, prosím o zachování anonymity, je to intimní dotaz.
Ráda bych nechala pokrtit své miminko, u ceskobratrske církve evangelické, ale nevím, zdá to vůbec bude možné. Jsem pokřtěna, ale do. kostela nechodím a jsem s miminkem sama, jeho otec o něj zájem nemá a vzdal se ho už před narozením. Není ani v rodném listě zapsán, protože odešel a nechce se se mnou sejít a na matriku odmítl jít. Nechce být s námi nijak spojován. Mám vybranou kmotru, musí být pokřtěna ve stekne církvi nebo i v jiné? A je to autonaticky tak, ze její manžel je kmotrem miminka? Musí jít i on na křest nebo ne? Děkuji všem za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Micaella22
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 12.02.19 06:32

Proc se nezeptas tam? Asi to budou vedet nejlip…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 06:42

Protože se tady lidé ptají a řeší se tady různé věci a události…Tak jsem si dovolila i já se zeptat…at vím, co očekávat..třeba by někdo radu nebo zkušenost měl..

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16830 příspěvků 12.02.19 06:51

Při křtu staršího syna jsme s jeho tatínkem nebyli manželé a problém to nebyl…kmotra je moje mladší sestra, v té době svobodná, takže na otázku ohledně manžela odpovědět neumím…
Každopádně, z mého pohledu, křest dítěte by neměl být závislý na tom, že jeho otec na něj úplně kašle… důležitá je tady ta osoba kmotra.. zkus zavolat/ zajít do kostela a domluvit se s farářem… říct mu, co od křtu ocekavas a tak ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 07:10

@Zuziky děkuji moc :)

iwa83
Kelišová 7204 příspěvků 12.02.19 07:33

Po prakticke strance neporadim - leda zajit a resit to primo s fararem.
Jen me vzdy zaujimalo proc lidi, kteri viru nepraktikuji, trvaj na krestu ditete? Nebylo by lepsi aby si to rozhodlo samo az bude mit vlastni rozum? Predse „kmotra“ nekoho blizkeho muze mit fitko i tak?

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 12.02.19 07:40

Tyhlety šamanismy :mrgreen:

Uživatel je onlineLainaire8
Závislačka 2519 příspěvků 2 inzeráty 12.02.19 08:00

@iwa83 smarja to už rovnou můžeš řešit, proč dávají mimi holcickam náušnice, proč nepockaji až vyrostou a rozhodnou se samy?? :lol: :lol:

Však v tý víře pak žít nemusí, nikdo se to nedozví :mrgreen: stejně jako pak nemusíš nosit náušnice, dírky zarostou.. :lol:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10244 příspěvků 12.02.19 08:01

@iwa83 Myslím, že je to často „kvůli babičkám“ nebo „rodinná tradice“. (Jiní lidi chodí na vítání občánků, to je IMHO obdobná opičárna, ostatně taky to jako alternativa křtů vzniklo: Prostě rituál uvítání dítěte na světě.)

A kamarádka - z věřící rodiny je její muž, oni nepraktikují - to má tak, že aby si děti mohly v dospělosti vybrat: „v církvi“ budou, a jestli si to vezmou za svoje, nebo ne, je jejich věc. Ale pokud ano, nebudou muset ke křtu v dospělosti.

Mamazkoncesveta
Stálice 79 příspěvků 12.02.19 08:01

Ahoj, kamarádka má pokřtěneho syna, není vdaná a otec „není“, šlo to bez problémů, jen mě mrzelo, že jsem nemohla jít za kmotru, když jsem byla požádána, protože já pokřtěná nejsem.

Uživatel je onlineLainaire8
Závislačka 2519 příspěvků 2 inzeráty 12.02.19 08:02

@iwa83 to mi teď připomnělo toho chlápka, co žaluje svoje rodiče, že ho přivedli na svět 8o :lol: :mrgreen: že to nebylo jeho rozhodnutí a potraty by měly bejt povinný, protože každý dítě je tu nedobrovolně :lol:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 12.02.19 08:16

Českobratrská církev evangelická křtí děti, které z toho mají pojem, to asi tak 12 leté. Jinak dítě před tím chodí do nedělní školy (předškoláci) a do náboženství. Proč jste si vybrala zrovna tuto církev?

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 12.02.19 08:19
@Mamazkoncesveta píše:
jen mě mrzelo, že jsem nemohla jít za kmotru, když jsem byla požádána, protože já pokřtěná nejsem.

Kmotra by měla pomáhat dítě vychovávat v křesťanské víře a je logické, že to může být jen křesťanka a vy křesťanka nejste.

iwa83
Kelišová 7204 příspěvků 12.02.19 08:25

@Lainaire8 vidis, nausnicky neresim. Mam dve holky a ani jedna je nema…

Ja netvrdim, ze je to spravne/blbe. Jen mi to prijde zvlastni kdyz to stejne bude jen pro forma a ziadnu praxi viry neuvidi. A myslim, ze delat neco koli babickam je stejna blbost. V tomhle pripade to urcite babicka prezije. Kdyz uz ma vnoucka bez tatinka… ale to je muj nazor. My jsme nekrstili a deti mame az za dobu manzelstvi. Ale pro babicky a okoli ziadne ceremonie nedelame.

Mamazkoncesveta
Stálice 79 příspěvků 12.02.19 08:35
@Luboš P píše:
Kmotra by měla pomáhat dítě vychovávat v křesťanské víře a je logické, že to může být jen křesťanka a vy křesťanka nejste.

Vážně? To jsem nevěděla :mrgreen: ten postesk, že jsem nemohla být kmotrou, byl vskutku jen postesk ;) ne neznalost „povinností“ kmotry či kmotra, které ovšem nezahrnují jen pomoc s výchovou v křesťanské víře. Z mého pohledu je to na jednu stranu přežitek, který ovšem plně respektuji.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >