Jak při odsávání zabránit snížení laktace?

6094
25.7.13 22:21

Krmily jste odsátým MM?

Prosím o radu vás, které jste byly nebo jste ve stejné situaci, jako jsem já. Po problémech s kojením jsem se v necelých třech měsících mé dcery rozhodla se dál netrápit a mlíčko pro ní odsávat. Dnes je dceři 6 a půl měsíce a stále odsávám, byla půl roku plně „kojená“ a teď zavádím první příkrmy. Odsávat chci dál, jen bych chtěla nějak postupně omezovat odsávání, stejně tak, jako bych vynechávala v době příkrmu kojení. Zatím odsávám 6× denně a během 3-4 měsíců bych se chtěla dostat na odsávání tak 3× denně. Máte s tím některá zkušenost? Jak dlouho jste takto udržovaly laktaci a jak jste jí následně ukončovaly úplně? Už nyní se potřeba mlíčka u dcery snižuje, odsávám víc, než potřebuje, ale mám strach vynechat odsávání, aby se laktace nesnížila příliš mnoho… Předem děkuji za zkušenosti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9199
25.7.13 22:27

Odsavala jsem do roka - pak se mliko ztratilo samo.
Odsavala bych vždy, když ji to mlicko das. Ze zacatku bych i u toho prikrmu trosku odsala - stejne ji das prikrm a ještě trosku mlika (teda jestli nebude pekne hned papat celou porci).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6094
25.7.13 22:34

@nosanek Přesně tak to do teď dělám, odsávám v době, kdy jí dávám mlíčko, tedy zatím i po příkrmu, ale cca za 14 dní už sní celou porci a mlíčko nebude potřeba, tak nevím, jak pokračovat dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9199
25.7.13 22:38

@Janinka1983 odsávej v tu dobu vždy o trosku méně a az bude baštit celou porci, tak neodsávej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
669
25.7.13 22:42

Tak ja sice neodsavala ale kojila do pul roku plne a pak jsem zacala dávat přes den UM a kojila uz jen večer, v noci a rano. Mlika se postupne tvořilo méně a ani zádné napětí v prsou jsem necitila v 7,5 měsících jsem odstavila úplne. Myslím ze když nebudeš odsavat tak se mliko přestane tvořit ale chvíli to potrvá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
25.7.13 22:44

@Janinka1983 Taky jsem měla strach to omezovat, aby laktace neklesla moc, a výsledkem byl plný mrazák MM a syn ještě v roce pil přes půl litru denně. Až po tom roce jsem to začala omezovat, dostala jsem se na dvě odsávání denně, pak jsem otěhotněla a na konci prvního trimestru už mlíko nebylo (ubývalo postupně od začátku těhotenství).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1255
25.7.13 22:49

Ahoj, já jsem odsávala skoro 13 měsíců. Syn se mi narodil o víc jak dva měsíce dřív a nedokázal se k prsu pořádně přisát. Kvůli odsávání jsem vstávala i v noci. Ale když jsem začala přikrmovat a malý tudíž nevyžadoval tolik mléka, dělala jsem čím dám tím větší rozestupy mezi odsáváním. V noci už jsem nevstávala. Po pravdě jsem to trošku flákala (ke konci už mě to odsávání fakt nebavilo), ale MM se naštěstí stále tvořilo a malému to bohatě stačilo. :roll:
Poté, co byl malému rok a kousek, jsem se definitivně rozhodla, že přestanu odsávat a začnu dávat malému UM. Prodlužovala jsem intervaly, až jsem se dostala do fáze, kdy už jsem odsávala jen do úlevy (když se mi nalila prsa mlékem). Pak už nebylo třeba odsávat denně, takže jsem trochu odstříkala ve sprše třeba jednou za dva až tři dny. Tvorba mléka se stále více snižovala, občas jsem ve sprše rozmasírovala bouličku (naštěstí nebolestivou) a jedla k tomu homeopatika na snížení laktace. K tomu jsem ještě pila šalvějový čaj (ale ten mi nedělal dobře) a také mátový. V lékárně mi řekli, že pokud ještě odsávám MM a dávám ho malému, neměla bych tyto čaje pít. Takže jsem čekala, až přešel na UM a pak jsem si dávala jeden šálek denně.
Možná jsem měla štěstí, ale během asi 14 dní bylo po MM. :dance: Prsa měkká, nebolestivá. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6094
25.7.13 22:52

@AliTad Taky už mám plný mražák, mlíčko z května začnu za chvilku vylévat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1255
25.7.13 22:54

Já mrazila v průběhu odsávání (měla jsem hrozného mléka) a mléko pak po rozmražení smrdělo, takže jsem ho malému stejně nedávala. :zed:
I ke konci jsem mrazila (bylo mi líto vylévat pracně odsáté mléko), ale to jsem pak najednou vylila, protože malý už byl na UM a jedl příkrmy. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
25.7.13 23:31

Ja odsavala dvojcatum 8 mesicu. V mrazaku jsem mela nekolik litru a ve finale vse dala kockam protoze decka to mliko nechteli ani v kasi. Smrdelo to.Kdyz jsem snizovala laktaci tak jsem protahovala dobu a prestala vstavat v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6094
26.7.13 04:07

@lenaa5 Já už v noci neodsávám asi 2 měsíce a stejně odsávám 900 ml denně. Malá mi mlíčko z mrazáku vypije. Sice je jinak cítit, ale četla jsem, že je to normální a mlíčku nic není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.19 20:28

Chtěla bych obnovit toto téma a poprosit o zkušenosti ty z vás, jejichž děti byly 100% na odsávaném mléku a pak jste snižovaly produkci při zavádění příkrmů. Dceři je sedm a půl měsíce, odsávám od jejích 6 týdnů, aktuálně 5× denně (8:30, 13:30, 18:00, 22:00, v noci mezi 1 až 3 podle toho, jak se vzbudí) a vždycky v průměru 280 ml. Dcera vypije 850 - 1000 ml, takže bych ráda snížila množství odsávaného mléka. Předpokládám, že mi poradíte prodloužit intervaly mezi odsáváním a odsávat jen 4× denně - když vždycky odsaju jen těch 280 ml, tak předpokládám, že se laktace sníží. Ráda bych se zbavila odsávání v noci, ale předpokládám, že odsávat po 10 hodinách není to pravé ořechové. A asi to nefunguje ani tak, že bych třeba dvakrát denně odsála vždy 400 ml. Jak dlouho jste vydržely odsávat vy? Ráda bych se vyhnula UM, hlavně když nemám s laktací problém, ale už mě odsávání úplně nebaví, i když lahev odsaju za 10 - 15 minut a jde to fakt dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13915
26.12.19 20:40

U mě to nešlo, prostě buď úplně nebo vůbec. Přešla jsem velmi ráda na vůbec, dvojčata me úplně vycucla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2033
26.12.19 20:41

Odsavala jsem do 9.mesice, mala moc prikrmy nechtela, ale jakmile jsem snizovala, slo to rychle az moc, hlavne jakmile jsem vynechala to nocni kolem 2.hodiny.Mela jsem pak hodne zatvrdliny. Nakonec prestala sama chtit, nechtela to uz ani mixovane s bananem apod.,tak jsem to zabalila. Nechtela pak ale nic, tak nastal dalsi boj a je nejedlik dodnes. Nejvic vypasena byla paradoxne na odsavanem mleku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1753
26.12.19 21:15

Druhá dcera byla čistě na odsátém půl roku, pak jsem začala přecházet na UM a postupně prostě začala vynechávat odsávání. Laktace se mi snižovala postupně, snižovala jsem asi 1 měsíc než jsem skončila s odsáváním úplně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama