Krvácím, když "zatlačím"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mrs.M
Extra třída :D 12640 příspěvků 16.01.17 11:51
Krvácím, když "zatlačím"

Zdravím maminky. Než vysvětlím co mě trápí, musím to trošku rozvést. Jsem tři a půl roku po porodu. Nikdy jsem neměla příliš potíže s mykózami, bakteriemi apod. V listopadu 2014 jsem si nechala zavést Mirenu. Po půl roce se objevili první potíže - bolesti v podbřišku. V srpnu 2015 jsem musela na laparoskopii kvůli cystě, která příšerně bolela. Od té doby jsem měla stále problémy. Vracející se cysty a bolesti. Od ledna 2016 mě začaly příšerně trápit mykózy a záněty. V sprnu 2016 jsem si nechala tělísko vyndat, protože záněty a bolesti se horšily. V září jsem tři týdny v kuse krvácela (poměrně jatka), z výsledků stěrů mi vyšla pozitivní bakterie Ureaplasma, která byla úspěšně zaléčena antibiotiky. Ale od října (hned po dobrání atb) mě trápí mykóza. V podstatě už jedna dlouhá. Vždy ji přeléčím, přijde MS a můžu začít znovu. Mám už asi sedmé tabletky, nic nepomáhá. Vždy jen na chvílí. A teď se mi k tomu přidal další problém - když jdu na wc a zatlačím, okamžitě zakrvácím, nebo při nejmenším mám na papíře krvavý výtok. Někdy ale krvácím hodně. Okamžitě to přejde, není to ani na slipovku. Ale mykóza, do toho toto krvácení, které se spustí třeba i při smrkání. Nevíte, čím to může být? Na co bych se měla zaměřit? K Dr. chodím s každou další mykózou, také už si moc neví rady. Manžel je též přeléčený atb i mastí.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 16.01.17 12:01

Zkoušela jsi třeba konzultaci i s jiným dr? Zkušenost tedy nemám, ale v případě takto vleklých problemů bych to osobně chtěla mít zkonzultovaný i s jiným lékařem…

Štěpánka88
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 16.01.17 12:06

Já asi taky neporadím s krvácením. Ale souhlasím s předchozím příspěvkem, konzultovala bych i jinde.
Co se ale týká těch mykóz, taky jsme na ně docela trpěla… Zlepšilo se to, když jsem místo tampónů a vložek začala používat menstruační kalíšek. Ze začátku trošku boj, ale když jsem si na zavádění a vytahování zvykla, tak maximální spokojenost.
Mám tehnle: http://www.ladycup.cz/ mám jej už déle než 4 roky a nemůžu si na něj stěžovat.

stinga
Závislačka 4168 příspěvků 6 inzerátů 16.01.17 12:28

Na mykózy je dobré nekoupat se vůbec ve vaně, jen sprchovat
ale to krvácení, to je nářez, to chce k doktorovi

cecetka
Kelišová 7358 příspěvků 16.01.17 12:34

@Mrs.M Ten popis me docela desi :( Taky bych zkusila podrobne vysetreni v nemocnici. Toto neni normalni.
K tem mykozam, co zkusit probioticke menstruacni tampony?

ivanapesk
Povídálka 49 příspěvků 16.01.17 12:46

Já měla podobné problémy při Mireně, hned jsem jí vyndala a hormony už nechci nikdy vidět. Mirena mi způsobovala neustálé záněty. Ke kvasinkám- mně pomohl sex s kondomem, intimní mýdlo Lactacyd, paradoxně při mytí jen vodou jsem měla kvasinky furt. Potom jsem přestala jíst sladké a zaměřila se na zdravou stravu. A už je to dva roky, co jsem kvasinky nedostala

Příspěvek upraven 16.01.17 v 13:08

Mrs.M
Extra třída :D 12640 příspěvků 16.01.17 12:50

Zatím používám klasické tampony, ale chtěla bych vyzkoušet tu mořskou houbu. Kalíšku se bojím, špatně snáším i tampony, ale rozhodně menší zlo než vložky. Nekoupu se vůbec, nemáme vanu, jen se sprchuji. už jsem přestala používat i intimní mýdlo a myji se jen vodou. Začínám být docela zoufalá. Asi zkusím i jiného dr.

karkarka
Závislačka 2665 příspěvků 16.01.17 12:53

Beres probiotika? ja mela problem se stale se vracejici mykozou.po nasazeni probiotik mam klid.

Mrs.M
Extra třída :D 12640 příspěvků 16.01.17 12:56

@karkarka teď jsem si koupila Idelyn - ty prý obsahují probiotika. Ale jinak je neberu.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 16.01.17 13:02

Během menstruace používejte probiotické tampony.

Předpokládám že bavlněné prádlo nostíte a vyvařujete. Plus okolo menstruace nenoste upnuté kalhoty.

Zajděte si k lékaři a nechte si udělat imunologické a endokrinní testy a taky testy na diabetes a změřit tlak, jestli vám ho nedělali v poslední době na preventivní prohlídce, jestli tam není nějaký skrytý problém.

Pokud se ukáže (pevně doufám), že jste zdravá a základ je opravdu jen gynekologický, tak bych zkusila cvičit buď podle mojžíšové a nebo hormonální jógu - oboje výrazně pomáhá se srovnáním situace v pánevní oblasti, které díky současnému životnímu stylu máme většinou plnou dysbalancí a dlouhodobě to může ovlivňovat i funkci orgánů.

Určitě neuškodí čaj z nějakých ženských bylinek jako je kontryhel, maliník a určitě řebříček.

S pevností žilních stěn - tedy s tím krvácením - pomůžou diosimin s hesperidinem - jsou to polyfenoly z citrusů a zároveň pomáhají se spoustou dalších věcí. https://examine.com/…/Hesperidin/

Ale teda nezačněte pít čaje a užívat doplńky bez toho, abyste společně s lékaři nevyloučili nějaké závažnější onemocnění.

Mrs.M
Extra třída :D 12640 příspěvků 16.01.17 13:08

@Ou Mockrát děkuji za příspěvek. Snažím se nosit hodně sukně, prádlo mám samozřejmě bavlněné a žehlím jej a piji ženský čaj od naší bylinkářky. Teď jsem i objednala mořské menstruační houby (myslím, že mi budou pasovat lépe než tampony). Určitě k lékaři se chystám, protože mě začalo trápit před Vánoci. Tak mám nízký, ale už od jakživa. Ostatní vyšetření za sebou nemám. Moc děkuji, ještě jednou.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 16.01.17 13:28

@Mrs.M pokud máte nízký tlak, tak je hlavním podezřelým hlavně ta křehkost žilních stěn, což je výrazně lepší, než tlak vysoký. a navíc to ten hesepridin s diosiminem fakt umí upravit.

Monca111
Stálice 98 příspěvků 16.01.17 13:34

Také na gynekologické záněty dost trpím, hodně pomáhají probiotika. Poslední dobou jsem se trošku zaměřila na bylinky a musím zaťukat, pomohla mi lichořeřišnice, když jsem cítila, že to opět není OK. Konkrétně tinktura, 1 čajová lžička každou hodinu a měla jsem klid. Tak třeba zkusit i to, dá se koupit ve zdravé výživě a za mě tedy doporučuji.
Všechny rady typu bavlněné prádlo, nekoupat, nejíst sladké, hygiena před a po styku jsem dodržovala, a i tak jsem měla problémy :,(. Musím říct, že to je dost vysilující, když se snažím dodržet vše, co jde, a i tak to nepomáhá. Takže teď věřím bylinkám, jednou zabraly tak doufám, že to nebyla jen náhoda :)

Mrs.M
Extra třída :D 12640 příspěvků 16.01.17 13:48

@Monca111 Mě vždycky zabere něco jen na chvíli, takže už jsem opravdu nešťastná. Ten ustavičný diskomfort je otravný. Mám i sedavou práci, takže první zánětu jsou šílené. Určitě mi ani osmi hodinové sezení u PC nedělá dobře, ale to už bohužel moc neovlivním.

karkarka
Závislačka 2665 příspěvků 16.01.17 13:54
@Mrs.M píše:
@karkarka teď jsem si koupila Idelyn - ty prý obsahují probiotika. Ale jinak je neberu.

Ja koupila normalne v lekarne probiotika v tabletach.beru je a mam uz pul roku klid.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Bill Nighy: Stydím se, že jsem ještě nebyl v Praze, na Lásku nebeskou nekoukám

Ve svém prvním filmu se Bill Nighy (68) objevil již v roce 1981, celosvětově... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >