která "éčka" hlídáte v potravinách?

Taz
630
14.1.09 19:50

která "éčka" hlídáte v potravinách?

Ahoj, začnu brzy vařit malému již „opravdová“ jídla...... Tak jsem se trochu pídila po tom, co je pro roční dítě vhodné a narazila na záležitost „éčka“ v potravinách..... Dost mě překvapilo, v čem všem jsem našla ta zdraví škodlivá…
Jak to děláte vy? Přijde mi jich tolik, že nevím, jak nakupovat..... Nejen pro malýho, ale i pro nás.....
Jen prosím ty zodpovědné maminy, aby se na mě nesesypaly s útoky, jak jsem byla doted nezodpovědná..... Díky...... :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
14.1.09 20:06

Ahoj Taz,

nehlídám žádný éčka :D stačí? Takhle, pokuď jde o jídlo, tak tam nehlídám éčka, žádný chemicky vypadající věci nekupuju a co se třeba limonád týká, tak když už, tak ty pije jen manžel a občas já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.1.09 20:27

Ahoj,
tak já se docela snažím, ale je to těžké, obecně nekupovat instantní věci (kupuju jen ty, kde je napsáno, že je to bez glutamanu a konzervantů), třeba čínské polévky jsou jich plné, ale mám je ráda, takže sama si je někdy dám.
Tavené sýry jsou špatné a umělá barviva. Výrobci teď ale někdy uvádějí složení slovně a to jsem pak v háji a nevím nic.
Jinak mám doma tabulku, kde jsou éčka rozdělena do 5 skupin - vhodné, přijatelné, méně vhodné, nepříznivé a výrazně nepříznivé, tak na to pak doma kouknu a příště nekoupím.
Můj muž si ze mně dělá legraci a tuhle studovat pivo, no a samozřejmě tam jedno ečko je a samozřejmě to dobré. On ho naštěstí moc nepije, tak to byla fakt jen legrace.
Je to ale boj, tak hodně trpělivosti,
omlouvám se, nepřihlášená Halka

• Nahlásit
  • Citovat
2431
14.1.09 20:31

Ahoj tak já ečka hlídám :wink: na netu najdeš tabulky stačí to jen zadat :wink: ,které jsou škodlivé a které ne já mám tabulku od 1-5 škodlivosti mám to píchnuté na ledničce .Samozřejmě nejde být uplně bez nich většinou to máš už na výrobků napsané,že neobsahují konzervanty ani barviva. Je to každého věc co chce jíst a dávat svému dítěti :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
14.1.09 20:32

Ahoj,
tak ja se priznam, ze jsem tedy nezpopovedna, protoze ja zadne ecka nehlidam. Vim, ze treba ve skolce se tohle taky nehlida.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
14.1.09 20:43

Těch diskuzí o éčkách jsou tady mraky, já se snažím kupovat ty co je na nich bez konzervantů a glutamanu, ale ne vždycky se daří a navíc opravdu ve školkách na to kašlou tak si myslím že potom je to pro ty děti šok když doma mají „bio“ stravu a pak je to těm dětem jenom na škodu. Jinak jsem někde četla, myslím že to bylo dokonce na stránkách české potravinářské inspekce, že se do oběhu nemůže dostat nic toxického ani jedovatého jak některé hoax uvádějí. V nějaké tabulce jsem dokonce narazila, že jako strašný jed uváděli obyčejnou kyselinu citronovou. Takže takhle moje zkušenosti, prostě všeho s mírou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1956
14.1.09 20:48

ahojki, já to taky nijak extra nepřeháním, jen nekupuju žádné instantní věci a limonády.....tyhle dvě věci mi nesmí přes práh,,,, ani já osobně je nemám moc ráda. Jinak se neomezujeme a zatím vypadáme zdravě :) Jo a ještě nadávám expříteli, když jednou za měsíc přijede za holkou a dotáhne brambůrky, takový ty solený, pikantní,,,no blázen. Holka se po nich hnedka sápe, tak to letí do koše nebo ať si to prostě schová a sní u sebe doma. Jinak nic. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8946
14.1.09 21:39

Já teda ještě pro dítě nevařím, ale hlídám éčka nám dospělým… Mám vytypované potraviny, které jsou bez éček a jiné nekupuju. Věci, co potřebuju a jsou běžně s éčkama, kupuju ve zdravých výživách nebo bio (např. uzeniny, bujón, pudink). Samozřejmě, že občas zahřeším, ale nepřijde mi rozumný cpát to do sebe horem dolem. Stejně tak nepoužívám moc bílou mouku a bílý cukr. Pro dítě to budu dělat stejně, spíš trochu přísněji, žádný bonbóny, jupíky a čokolády nám nebudou moct přes práh :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
629
14.1.09 23:42

Snažím se vyvarovat těch, co začínají 6. Jsou to dochucovadla, glutamáty apod. Ale třeba instatní polívky, co jsou teď bez konzervantů, občas na chytě uděláme, ve složení nemají nic špatnýho.
Taky si myslim, že se nedá všechno hlídat do důsledků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
15.1.09 00:42

nehledám je už v ničem.
Dřív jsem je hledala. Tak jsem dítěti vybírala potraviny, až mi skoro nic nechtěla jíst, a tak teď jsem ráda když sní jogurt třeba s hafem éček, ale hlavně když ho sní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
15.1.09 08:28

Kdysi jsem hlídala glutamát, ale už to neřeším a nehlídám nic. Jen třeba colu s kofeinem bych mu nedala, tu dovolenou nemá :wink: Ostatní v rozumné míře …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
15.1.09 12:18

Hlídám - hlavně glutamát, uměla barviva a některé konzervanty. Je pravda, že ve školce se to nehlídá, ale alespoň toho sní méně a není tak zamořen chemií. Čím méně chemie v organismu, tím lepší imunita.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Taz
630
15.1.09 12:55

Díky, hned se cítím líp… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
27.1.09 11:39

Ahojky, prosím Vás, nevíte kde můžu sehanat tabulku éček??? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
28.1.09 09:49
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie