Které CAR v SM kraji?

9239
10.6.09 10:24

Které CAR v SM kraji?

Ahoj,

zakládám diskusi za kamarádku. Po roce snažení a bez nějakého nálezu u běžného gynekologa se pomalu rozhoduje (rozhodují) pro nějaké centrum. Ale neví jaké? Jsou od Opavy a automaticky je napadla Ostrava (Gyncentrum) já jim ho trošku vymlouvám, protože jsem tam chodila (i když jen s těhotenstvím) a nebyla jsem spokojená + mám pár známých (přímo s IUI, IVF a KET) co jej měnily, protože taky nebyly spokojené.
Mohli by jste mi napsat zkušenosti a tipy kam jít, kde jste spokojené??

Děkuji Iva. Informace předám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lia
4466
10.6.09 13:01

Ahoj Ivo, já jsem v Gyncentru spokojená, chodím tam ale na klasickou gynekologii, ale k dr, který dělá upělé oplodnění.
Já bych neměnila, přístup se mi moc líbí.
Však tam můžou zajít a uvidí, jak se jim bude zamlouvat přístup..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2605
10.6.09 17:41

Ahojky Ivi,
pokud můžu poradit, já do Gyncentra docházela asi 2roky, během toho jsem si prošla 4× IUI, 1.IVF: ET, KET - neúspěšně!!! Nějak jsem jim přestala věřit, měla jsem pocit, jako by tam šlo spíše o peníze, né o mně, tak jsme se s manželem rozhodli pro změnu a docházím teď do Fertimedu. Sídlo mají v Olomouci, ale nyní otevřeli nově amb. i tady kousek za Ostravou v Polance nad Odrou. Zatím tam dělají jen IUI a KO, ale oprvaují celý objekt, takže až to bude, budou normálně dělat i IVF. Nyní jsem už po 2.IVF, s celým postupem jsem byla naprosto spokojená, udělalo se maximum pro to, aby se to povedlo, taky že ano, ale bohužel jsem v 7tt. potratila, to už je jen na přírodě a s tím doktoři nic neudělají!!! Na KO jsem docházela k Dr. Holubovi, je i primářem na gyn.odd. v Bohumíně, dokonce jsem tam i ležela, protože jsem během toho těhu krvácela a oprvadu se o mně staral a hlídal si mně!!!
Takže já oprvadu doporučuji Fertimed!!! A na Dr. Holuba nedám dopustit!!!
Tak snad dopbře vyberou!!! Je to důležité!!!
Papa Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
10.6.09 17:48

Kim - za sebe ti můžu říci, že je to velký rozdíl běžná gynda (kdysi jsem tam prolétla) a IVF - u IVF se hodně platí narozdíl od klasické péče,a v gyncentru jsi prostě nakupující a oni prodávající, ale ty kupuješ zajíce v pytli, neb oni mají informační náskok :roll: . Výsledky mají stejně jako všude jinde, ale prodávají dráže a přístup děsný :roll: .

Za seber mohu říci tam se vrátit nechci, 2 konzultace mi stačily, o nic jiného, než o peníze nejde :roll: , toť můj dojem. Dr. automaticky nabízel léčbu, která byla pro mě nevhodná, až po mém upozornění si přečetl s čím přicházím :evil: :roll: - profesionál za všechny peníze…

no a tím jsme v SM kraji skončili :roll: dále máme OL kraj - tam máš na výběr reprofit (pobočka, centrála Brno), FN olomouc a Fertimed (pobočka v Polance, zatím se však transfery dělají jen v OL), ale IUI udělají i v Polance.

Fertimed má taky své mouchy, ve FN - je to nemocnice, tudíž péče taky jak kdy :wink: , já preferuji Reprofit :wink: přístup skvělý, neměnila bych, i když se zatím nezadařilo.
ps reprofit je v podstatě takové stéblo pro tonoucí, kterým se jinde nezadařilo nebo nebyli spokojeni s přístupem, já jsem výjimka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
10.6.09 21:49

děkuji moc za reference. Jen tak dál. :wink:

To s tou běžnou péčí a speciální můžu potvrdit je to opravdu rozdíl velký. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
21.1.10 10:12

My jezdíme do Frýdku-Místku a zatím jsme spokojení, vyšetření se zbytečně neodkládají, přístup dobrý, nemám pocit, že by jim šlo jen o peníze (což o Gyncentru se říct nedá..) Jsme tam chvíli a už máme za sebou SPG, hormonál. profil, hysteroskopii, teď nás čeká genetika, imunologie.. mezitím dr. říkal, že klidně zkusíme IVI..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
723
14.10.10 15:42

car ve fm

Ahoj Dančo, píšu ti tady do diskuse, páč jako nováček na servru nemůžu psát osobní zprávy, třeba si můj dotaz přečteš, zatím nevím, jak to tu chodí. :-? …chci se zeptat na centrum ve Frýdku, kam chodíš…
Zrovna jsme s přítelem zjistili, že budeme mít určo problém s otěhotněním, zatím víme jen to, že má líné a pomalé spermie a chystáme se někam do centra, řešit, co a jak dál. Jak jsem googlila, tak jsem zjistila, že dost lidí nadává na gyncentrum v ově, můj gynekolog taky prohodil nějakou poznámku o jejich přístupu… Vůbec ale nezmínil, že I přímo ve FM je takové centrum.
Tak Tě chci poprosit, jestli se můžeš podělit o Tvoje zkušenosti s tímto centrem. Jak jsi spokojená, jestli bys pana doktora dopručila atak. My jsme se sice objednali i do gyncntra k doktoru Lachčinovi ( u něho byl přítel na ten spermiogram), ale rozhodně se chceme podívat i do jíného ať máme srovnání… a do Ovy se mi chce čím dál tím míň, jak jsem to tak četla…
Pokud si toho přečteš byla bych vdečná za nějaké rady :roll:

Samozřejmě budu ráda, za všecky rady od kohokoli, kdo si toto přečte. I za tipy kam jinam v našem kraji jít či nejít a na co si dát pozor.. :?:

Moc děkuji :lol:
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
828
30.11.10 15:25

CAR ve Frýdku-Místku

Jsem taky nováčkom,takže doufám,že můj příspěvek dojede,tam,kde má:-))
Já jsem do CARu ve Frýdku začala chodit v březnu 2008,protože jsem nemohla otěhotnět víc jak 2 roky.Dá se říct,že jsem si to u své „super“ gynekoložky vydupala sam.Měla jsem strach,že manželové spermie nejsou v pořádku,jelikož užívá léky a už delší dobu.
No a pan Dr.Čaplygin mi řekl,že mám anovulační syndrom(PCO),tak proto to nejde.Dostala jsem Clostilbegyt,který jsem užívala asi 3 měsíce,než mi konečně dozrálo vajíčko,jedno vajíčko a to ne úplně,ale dr. říkal,že alespoň něco.V té době jsem z něj neměla moc dobrý pocit,byl takový náladový.Chodila jsem tam pořád,protože to bylo furt na krev a pak na ultrazvuky:-))Manželův spermiogram nedopadl na 1,ale na 2,takže zatín říkal,že dobré..
Pak jsem začala užívat Utrogestan 3×1,pak dozrálo již zmíňované vajíčko.Já dostala injekci Pregnylu,víkend na snažení a bylo.Byla jsem těhotná..
Teď máme doma 15.ti měsíčního chlapečka a za to vše děkuji jen jemu.Kdybych totiž dala na svou gynekoložku,tak dítě ještě nemám.Pořád mi tvrdila,že je vše O.K.,že mám ukázkové vaječníky a tvar dělohy.Že si to dělám sama,že nemůžu otěhotnět.Že na to myslím a že je to psychikou..U dr.Čaplygina mi hned na první prohlídce řekl,že mám na vaječnících maličké cysty a že to může být důvod:-(
Takže já k němu nemám žádné výhrady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!je to odborník ve svém oboru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mimochodem,teď k němu chodím zase,chtěli bychom druhé a světe div se,zase to nejde:-)))
Věřím,že mi pomůže i k druhému miminku..
jo a celé těhu se o mě ukázkově starali,takže super..
Snad jsem někomu pomohla v rozhodování..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama