Kuchyň IKEA

Anonymni
30.10.09 23:28

Kuchyn IKEA

Ahoj,

máte někdo doma kuchyň z Ikei? Jste s ní spokojení? Ráda uvítám nějaké fotky pro inspiraci :)

Děkuju!

:)
  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2069
31.10.09 06:52

joo, my mame, a jsme moc spokojeny,nechali jsme si dovezt dily a sami jsme si ji sestavovali a super, neumim vkladat fotky, tak mi kdyztak posli v sz mail, poslu v nedeli, jedem pryc :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
31.10.09 06:57

ahoj, manžel skládal kamarádům kuchyň z Ikey - byla bílá, při skládání člověk ocení spoustu vychytávek, na které výrobce myslel, kamarádi jsou spokojení :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
31.10.09 07:09

Ähoj,my mame kuchyn z Ikeii.My jsme teda porizovali tu nejlevnejsi nebo jednu stech levnych tenkrat byla myslim nejlevnejsi.Foto bohuzel vkladat neumim.Tak leda pres mejla tak kdyztak posli SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5545
31.10.09 07:52

Ja mam kuchyn z Ikei a jsem moc spokojena. Puvodne jsme chteli pozadat ikeu o montaz ale nejak se nam jejich montazni firma nehlasila. Tak jsme si ji slozili s manzelem sami, naprosta pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8627
31.10.09 09:47

Taky máme Ikeáckou kuchyň, už pět let a je super! Nechávali jsme si tenkrát dělat i návrhy v kuchyňském studiu a IKEA vyšla o hodně levněji, jestli si to dobře pamatuju, tak skoro o půlku. 8O
Fotku zkusím najít. :)

Co nám tenkrát hodně pomohlo byl ten plánovací program
http://www.ikea.com/…lanners.html

Teď už si ho dokonce můžeš i stáhnout na svůj počítač, tenkrát jsme kvůli tomu museli do obchodu, objednat se tam a plánovat na místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
31.10.09 10:45

Ahoj,

posílám odkaz na living.cz, inspirace až až :wink:
http://forum.living.cz/viewtopic.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10091
1.11.09 00:19

Ahoj, my máme kuchyň z Ikea asi půl roku a zatím fakt spokojenost. Člověk si ji v pohodě smontuje sám a má opravdu spoustu vychytávek, třeba skládání šuplíků, který se jenom zacvaknou a nasune se tam to dno. Bydlíme v paneláku a prostor na kuchyň je tam opravdu maličkej, tak jsme zvolili variantu co nejvíce úložnýho prostoru, takže máme ty velký horní skříňky. Červená je trochu nepraktická, že jsou na ní vidět prsty a tak, ale není to až tak hrozný, jak jsem čekala. Tady pár fotek, ale je to opravdu řešení pro malej panelákovej byt, mít baráček, udělala bych to úplně jinak, žel bohu to ale nelze :lol:

http://img5.rajce.idnes.cz/…DSC00043.JPG
http://img5.rajce.idnes.cz/…DSC00045.JPG
http://img5.rajce.idnes.cz/…DSC00049.JPG
http://img5.rajce.idnes.cz/…DSC00042.JPG

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
1.11.09 12:51

Ahoj,

už jsem tady párkrát psala, že jsem „v civilu“ nákupčí v IKEA. Ale na plasty, takže to není lobování, nýbrž čistá „zamilovanost“ do IKEA výrobků.
Mám IKEA kuchyni (a nejen kuchyni) a jsem s ní maximálně spokojená. Nakonek jsem ustoupila manželovi, takže máme obyčejnou bílou, ale jsem ráda. Je nadčasová.

Navrhovala nám ji architektka, která původně dělala pro IKEA a řekla pár zásadních věcí, které mě přesvědčily, že se nemám pídit po jiném výrobci:

• je to stavebnice a všechno je univerzální = méně problémů
  • obvykle je všechno skladem (a z práce vím, že na kuchyně se klade speciální důraz!!!)
  • dodací lhůta je IHNED
  • pomohou Ti s návrhem
  • když Tě omrzí stará kuchyně - pořídíš si nová dvířka - zbytek zůstane

Moje postřehy:

• montovala nám ji firma, která tyto služby dodává IKEA - doporučuji si nejdříve objednat montáž a pak teprve jít a podle data montáže koupit kuchyni a nechat přivézt
  • komplikace nastaly s přívodem vody, plynu, zapojením trouby atd. - nato je třeba si sjednat další firmy (např. na plyn by měla být revize)
  • kuchyně je perfektně omyvatelná a odolná - prakticky vypadá pořád stejně
  • už nikdy bych si nedala desku z masivu!! (ustoupila jsem manželovi) - je to nepraktické

Hodně známých si nakonec po našem vzoru pořídilo také IKEA kuchyni. Cena je příjemná a také jsem se setkala se spoustou negativních ohlasů na masivní kuchyně vyráběné na zakázku.

A fotka (nic moc, ale alespoň něco) :-)
http://i244.photobucket.com/…DSCN4959.jpg

Příspěvek upraven 01.11.09 v 12:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9216
1.11.09 12:53

Kajiszku, kuchyň máš moc pěknou :wink:
Já mám taky kuchyň z Ikey, asi měsíc, teprv :wink: Stavěla jsem jí téměř sama, dalo mi to zabrat, ale šlo to. A je skvělá. Taky mám malinkou, nemám tu víc prostoru, foto vložím, ale musím to nejdřív uklidit :oops:

Vodu a plyn jsem si montovala taky sama :wink:

Jen jedna DŮLEŽITÁ VĚC: Skříňky Ikea jsou vzadu až ke zdi (tzn. není tam mezera na vedení vody, odpadu, plynu, jako u většiny jiných kuchyní), takže je třeba s tím počítat. Korpusy se dají různě proříznout a vodu nebo hadice od myčky tak přivést :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
1.11.09 13:07

Ahoj!

Všem děkuju za příspěvky a prakticke poznamky! Neni nad vlastni zkusenost. Docela jste me prekvapili, ze se da kuchyn tak „lehce“ slozit i vlastnoruc!

Kdo budete chtit, tak mi poslete fotky na mejlika markovicova@email.cz

Dekuju,dekuju,dekuju!

Tentokrat jiz prihlasena Marty :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
1.11.09 13:13

KAJISZEK, ta cervena je moc hezka. Taky jsem po ni pokukovala, ale nakonec jsem vybrala bilou.

A to presne tu, co mas ty MACKO, jen s jinema uchytkama :-D Chci se te jenom zeptat, na tomhle povrchu nejsou videt zadny tlapky ne? A nedrzi se spina v tech „vyrezavanejch“ dverich?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10091
1.11.09 14:09

Macka, joo, tohle by se mi přesně líbilo, kuchyně do L. Škoda, že se nám sem nevleze. Jsme i uvažovali, že bychom to tu celý kvůli tomu rozbourali, ale zase obývák už jsme jednou předělávali a zase takovýho bordelu… Tak máme nakonec jenom tu malou. Třeba se někdy v budoucnu dočkám baráčku a budem mít větší. Ta bílá vypadá taky moc hezky, já se ale zamilovala do tý červený. My jsme na ty barvičky, každej pokoj máme vymalovanej jinou barvou :D

Anastazie, máš pravdu s tím přívodem, my to hodně řešili, vůbec mi to teď nedošlo. Nechali jsme kuchyni kus od zdi a dozadu udělali takovej soklík z dlaždiček, těch samejch, co máme na zdi, takže to nakonec vypadá docela dobře. Já to chtěla řezat, ale nakonec to chlapi vymysleli takhle a je to asi lepší, než mít všecky skříně rozkuchaný. Ale jinak ty korpusy skříněk jsem si sestavila všecky sama asi v šestým měsíci těhotenství, takže to fakt jde v pohodě :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9216
1.11.09 14:39

Já mám právě na soklík málo místa, ani se mi to nechtělo složitě realizovat, takže u jedný skříňky mám prořízlou zadní stěnu (na vodu, odpad, vodoměr) a u druhý jenom malou díru v obou bocích, na přívod plynu :wink: .
Vkládám fotku, omluvte špinavý sporák :oops:

Příspěvek upraven 01.11.09 v 14:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3665
1.11.09 14:40

Holky, kuchyňky máte opravdu krásný. Taky bych brala kuchyň z Ikei, ale mám takový dojem, že nenabízejí udělat návrh. Jen ten Ikea kuchyň planer. Já jsem ale na tohle poleno. Neznáte někoho, kdo by mi to navrhl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama