Kuchyňský ostrůvek - šířka 60cm

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 19.09.18 23:33
Kuchyňský ostrůvek - šířka 60cm

Zdravím :mavam: nemá někdo z vás zkušenosti s ostrůvkem o šířce jen 60cm? Sloužil by jen jako pracovní plocha (nebyl by na něm dřez ani indukce). :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
anavi13
Závislačka 2935 příspěvků 20.09.18 06:44

@Nimie teta má teda větší a bez ničeho a prakticky ho nepoužívá- má ho spíš na odkládání (dle mě na bordel :D). Já na něm mám indukci a pracuji na něm neustále- je to skvělá věc :) takže asi záleží individuálně. Pokud ho budeš mít namířený na televizi, do obýváku tak tam budeš pořád :)

P4ja
Kelišová 6595 příspěvků 20.09.18 08:17

@Nimie My máme větší. Vespod velké šuplíky a dělám na něm pořád, protože nemusím být otočená k lince, ale vidím do kuchyně a na televizi :)

Jinak je široký podle lamino desky, aby to truhlář nemusel zužovat a vyhovuje. Má cca 90× 100.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 21.09.18 14:18

Hm, takže radši udělat větší… no nic :mrgreen:

@anavi13 v daném případě by to byla hlavní pracovní plocha v podstatě :) druhá menší je mezi sporákem a dřezem, ale dotyční často vaří ve 2 a k té jedné se nevejdou. Akorát buď to budou mít jako ostrůvek (takže právě třeba uvidí i na hosty nebo na televizi) nebo to budou mít do Lka, jenže to by zas posunulo sporák, takže ještě víc zmenšilo tu pracovní plochu mezi dřezem a sporákem. Ale je to že bu´d budou mít průchod metr a 80cm nebo standardní průchod 1,2m a ostrůvek jen 60.

anavi13
Závislačka 2935 příspěvků 21.09.18 17:22

@Nimie těžko říct, spíš mě napadá jestli by ostrůvek 60 na 60 (typuji) vypadal hezky.

samá práce
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 21.09.18 17:35

Na ho@no, ještě něco? ;)

tininas
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 21.09.18 18:13

Ahoj.

60 je klasika. Veškeré spotřebiče jsou „šedesátky“- tak široký je klasický sporák, dřez, myčka… Takže moc nechápu, proč by nemohl být i tak široký ostrůvek. :)

Vždyť to je krásná pracovní plocha - na šířku.

P4ja
Kelišová 6595 příspěvků 21.09.18 20:40

@tininas No já si teda nedovedu představit, že budu mít čtverec 60*60. To je dost parodie na ostrůvek. Spíš řeznický špalek. Kdybych měla mít něco takového, tak to radši nic.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 21.09.18 20:44
@P4ja píše:
@tininas No já si teda nedovedu představit, že budu mít čtverec 60*60. To je dost parodie na ostrůvek. Spíš řeznický špalek. Kdybych měla mít něco takového, tak to radši nic.

To ne, na delku by to mohlo mit kolem 2 metrů, jen ta šířka je problém.

tininas
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 21.09.18 20:44
@P4ja píše:
@tininas No já si teda nedovedu představit, že budu mít čtverec 60*60. To je dost parodie na ostrůvek. Spíš řeznický špalek. Kdybych měla mít něco takového, tak to radši nic.

Ale nadpis zní: Kuchyňský ostrůvek - šířka 60cm:

Takže se bavím o šířce . :)

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43503 příspěvků 21.09.18 20:51

Takže ne šířka, ale hloubka :) To je celkem běžné, běžná hloubka pracovní desky je 60 cm a pokud má někdo kuchyň do U, tak ta „noha“ do prostoru taky bývá hluboká jen 60. 60×200 mi přijde v pohodě. Kdyby měli dvoumetrovou pracovní plochu u zdi taky hlubokou 60, asi by to brali jako luxus.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 21.09.18 21:43
@ugluk píše:
Takže ne šířka, ale hloubka :) To je celkem běžné, běžná hloubka pracovní desky je 60 cm a pokud má někdo kuchyň do U, tak ta „noha“ do prostoru taky bývá hluboká jen 60. 60×200 mi přijde v pohodě. Kdyby měli dvoumetrovou pracovní plochu u zdi taky hlubokou 60, asi by to brali jako luxus.

Jj, tam spíš jde o to, že jak to za sebou nemá tu stěnu, tak nevím jestli z toho nepadají víc věcí nebo tak něco :mrgreen: nikde jsem to neviděla v praxi, tak se radši ptám :mrgreen:

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43503 příspěvků 21.09.18 21:45

Můžeš nechat tu zadní stěnu o kousek zvýšit, popř. tam udělat malý barový pultík. Jinak to samozřejmě padat může, no :)

P4ja
Kelišová 6595 příspěvků 22.09.18 08:32
@tininas píše:
Ale nadpis zní: Kuchyňský ostrůvek - šířka 60cm:Takže se bavím o šířce . :)

Jasně, ale z toho vyplývá, že bys do kuchyně postavila třeba myčku o šířce 60 cm a na ní vařila. Hloubka asi ani 60 být nemusí. Si to představ, jak takový solitér bude vypadat.

A to nemluvím o tom, že z toho bude všechno padat. To bude spíš jak větší prkénko. A pokud to zakladatelka chce jako jednu z hlavních pracovních ploch. Píšu z vlastní zkušenosti. My taky chtěli menší a truhlář udělal dobře, že nám to rozmluvil.

P4ja
Kelišová 6595 příspěvků 22.09.18 08:40
@Nimie píše:
Jj, tam spíš jde o to, že jak to za sebou nemá tu stěnu, tak nevím jestli z toho nepadají víc věcí nebo tak něco :mrgreen: nikde jsem to neviděla v praxi, tak se radši ptám :mrgreen:

Záleží, jak by ve skutečnosti byla velká. A co na ní budeš dělat. Třeba na škrábání brambor, strouhání atd.staci menší plocha, ale třeba na vykrajování cukroví potřebuješ víc. Mně z toho občas něco spadlo, ale zvykla jsem si.

My máme pultík hlubší než máme linku a široký je taky dost. Takže se tam v pohodě vejdu. A s manželem nebo kamarádama vaříme jedině tam, jsme všichni pohromadě a všichni pracujeme na jedné ploše.

Jo a taky mysli na pořádné osvětlení nad to

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >