Kupní smlouva - POSOUZENÍ

Anonymni
10.12.07 18:19

Kupní smlouva - POSOUZENÍ

Ahoj holky,
pohybujete se některá na poli prodeje nemovitostí? Naše kupující nám zaslala návrh kupní smlouvy prý sestavený právníkem, objevují se tam však duplicity, zní to divně a neúplně, nejsou tam vysvětlené pojmy… od dnešního rána sháníme někoho, kdo by nám to skouknul, ale je to celkem složité takto před Vánoci. Tak pokud byste některá tušila, jak alespoň takové ty obecné body mají znít, nebo dokázala posoudit správnost znění té naší smlouvy,byla bych ráda.
Slečna kupující si vyřizuje úvěr u Lišky, tento týden bychom měli být přizváni k podpisu zástavy a kupní smlouva musí být připravená.

Jak je to pak se lhůtami - podepíšou se smlouvy a peníze nám budou hned poslány? Nebo se to nejdřív musí odnést někam na katastr, tam to schválej (opět jaká je lhůta?) a pak až teprve posílají peníze? To naslečnu bude přepsán náš byt a my peníze nebudeme ještě mít?

Jinak s prací Lišky - Českomoravské stavební spořitelny jsem silně nespokojená. Na začátku naslibovali lhůty - nejpozději do konce minulého týdne jsme měli mít vše vyřízeno a teď už jsme se měli stěhovat . Jenže pan úvěrář to nechal jaksi od 29. listopadu u ledu, což mě pěkně namíchlo a nerozumím tomu. Do Ježíška chci už mít všechno z krku, myslela jsem, že stejně uvažují i úvěroví pracovníci ČMSS, ale nezdá se!! )

a

jak je to s daní 3%? Na finančáku mi na telefonický dotaz sdělila úřednice, že se to platí napůl ovšem tato smlouva hovoří o tom, že celou částku platí prodávající - tedy my

Moc děkuju za reakce.

Mějte se pěkně
Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
10.12.07 19:13

No a Vy to neřešíte přes realitku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
10.12.07 21:33

Já osobně bych si určitě nechala smlouvu napsat u právníka. My jsme to měli tak, že jsme obě strany (prodávající, kupující) domluvili schůzku,
přišli tam, řekli svoje podmínky, které jsme samozřejmě už měli domluvené předem a on to sepsal.
Je fakt, že se za to sice platí docela vysoká částka (jsou to nějaká % z ceny nemovitosti), ale máš jistotu, že je to v pořádku.
Většinou je to tak, že částku za zepsání smlouvy hradí kupující a daň potom prodávající.
No, a pokud ta Vaše slečna bude nemovitostí ručit (jako, že předpokládám ano), zajdete všichni do banky a Vy (jako prodávající) podepíšete, že
souhlasíte se zástavou nemovitosti. Kupující to zanese na katastr, tam
to potvrdí a zase zpátky do banky. A v té chvíli banky uvolňují peníze.
Nemám teda zkušenost s ČMSS, ale myslím, že to bude všude podobné.
V konkurenci, která na trhu s úvěry je, si banky už nemůžou dovolit peníze posílat, až po vkladu na katastru (ten na to má mimochodem až 60 dnů - teda pokud se to nezměnilo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
11.12.07 07:57

Ahoj,

smlouvu taky doporucuju sepsat spolecne u pravnika. My tedka kupovali byt (pres realitku) takze se smlouvou (alespon co se tyce zneni) nebyl problem.....

co se tyce dane z nemovitosti, my platili vsechny poplatky okolo (kolky, overovani podpisu atd.) no a prodavajici pak plati dan… (tohle je na dohode)

takze jak jsme to meli my… prvni jsme si vyridili uver v bance (s navrhem smlouvy o smlouve budouci kupni), pak se podepsala smlouva o smlouve budouci kupni, s tou se zaslo do banky a ta nam dala zastavni smlouvy (a samozrejme smlouvu o uveru), ktere prodavajici podepsala (stacilo u notare aby byl overeny podpis), to se odneslo na katastr, pak se podepsala kupni smlouva a navrh na vklad do katastru nemovitosti… a s temi vsemi dokumenty (navrh na vklad s kolkem z katastru, zastavni smlouva, kupni smlouva (vse muselo mit overene podpisy) jsme sli do banky a ta okamzite uvolnila penize..... no a kdyz mela prodavajici penize na uctu tak se sepsal predavaci protokol a my se mohli prestehovat :) (coz bylo od podepsani kupni smlouvy za 10 dni)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.12.07 19:03

přes realitku to nemáme,
holky, moc díky za odpovědi, dnes jsem zjistila, že nás sepsání smlouvy vyjde na 10 tis nejméně. naštěstí jsme se dohodli s kupující a jdeme napůl. Peníze však do Vánoc prý na účtu mít nebudeme. Liška opravdu čeká 3 dny od odnesení smluv na katastr. Zítra jsme pozváni k podepsání zástavy, vše odneseme na katastr a pak pátek, pondělí úterý a ve středu prý zadají příkaz. Liška má lhůtu 3-5 dní.Budeme rádi, když to přijde mezi svátky, spíš ale po Novém roce. Jsem uplně vyřízená, už jsme měli domluvené stěhování a manžel akutní placený zákrok u zubaře - jelikož je to fakt :,-(istický, co mu budou dělat a on má velký strach, tak to dostane jako dárek od ježíška. Teda spíš nedostane, bude to muset buď vydržet, nebo zvládnout na nějaké zubní pohotovosti, protože už ho stejně do konce roku nikdo nevezme.
Já jsem v 27 tt a dneska na mě všechno nějak dolehlo a jsem uplně hotová, že přes veškerou snahu se nepodařilo uskutečnit vše včas. U Lišky nám slíbili dodržet lhůtu do začátku prosince..... a kde nic tu nic.

Ještě jednou díky,
mějte se pěkně
Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama