Lamotrigin Mylan Actavis

1182
27.6.13 14:47

Lamotrigin Mylan Actavis

Zdravím :mavam: máte skušenosti s tímhle lékem? Jaké? Beru rivotril a už nezabírá ráda bych to změnila na tento. Než se poradím s lékařem ráda bych zjistila další zkušenosti. Díky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11416
2.7.13 16:59

Lamotrigin jsem brala asi dva roky, náladu držel, mně sedl. Ale to musíš zkusit sama, každému léky sednou jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
2.7.13 22:03

No mě ho dr nenapsal…vyhodil rivotril a zůstala sem na zoloftu…hruza :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11416
3.7.13 05:15

Každý lékař, který vysadí pacientovi Rivotril má bod, ale musí to něčím nahradit. Lamotrigin mi ale nepřijde jako vhodná volba, ten je specifický pro bipolární poruchu. Ale pokud máš bipolaritu, tak Lamotrigin určitě, já ho vysazovala po delší době a nebyl problém, žádná závislost.
Já místo Rivotrilu dostala Atarax, ale ten není hrazený. Ale ráda jsem si připlatila, protože je šetrnější a nevzniká na něm závislost, jako na Rivotril nebo Lexaurin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
4.7.13 12:08

Taky myslím že je špatně že to ničím nenahradil. Trpím derealizací. A zabíra jedině rivotril…Ted už učinky necítím řekla sem si o změnu…Protože Lamotrigin udajně by měl zabírat též… :? ale zůstala jsem pouze se svími AD které beru a necítím snimi nic on to ví. A i přesto to tak udělal…tak nevím co tím sleduje. :!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
16.7.13 03:56

:zed: bez rivotrilu konečná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
7.11.13 18:39

Obnovuju diskuzi :) holky co si myslíte o lamotriginu v těhotenství??? Je šetrnější než rivotril??? ted jsem jedn AD vysadila konkretně zoloft..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11416
7.11.13 18:42

Mně doktorka Lamotrigin vysadila a nechala jen AD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33627
7.11.13 19:17
@A.Suky píše:
Obnovuju diskuzi :) holky co si myslíte o lamotriginu v těhotenství??? Je šetrnější než rivotril??? ted jsem jedn AD vysadila konkretně zoloft..

Lamotrigin je v těhotenství výrazně nedoporučován, může způsobit poškození plodu!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
8.11.13 21:37

To rivotril právě taky…a je si myslím o dost horší :? kamarádce nechaly zoloft ten jsem brala ale vysadila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
16.2.14 17:19

Zdravím všechny. Užívám Lamotrigin act. 100 2 roky na bipolaritu, Mám potíže s rukama. Ochablé svalstvo, ztuhlost prstů a také křeče. Je možné, že je to ve spojitosti s lékem? Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
17.2.14 18:10

Ahojky možné to je mě tuhl hrozně krk a čelist :roll: byla to hrůza…možná by to chtělo lék vyměnit nebo počkat zda to přejde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.16 12:33

Zdravím vás všechny :)
Mám nezvyklý dotaz, tak se omlouvám za anonym.
Jsem epileptička, užívám lamictal a minulý týden mi dělali odběr na hodnoty lamotriginu. Dnes jsem si byla pro výsledky a doktorka na mě nezačala div řvát, že jsem špatný pacient, že nemám v krvi ani náznak toho, že bych užívala léky, ale přísahám, že léky beru.
Kde se mohla stát chyba? Máte někdo takovou zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
11215
8.1.16 19:08
@Anonymní píše:
Zdravím vás všechny :)
Mám nezvyklý dotaz, tak se omlouvám za anonym.
Jsem epileptička, užívám lamictal a minulý týden mi dělali odběr na hodnoty lamotriginu. Dnes jsem si byla pro výsledky a doktorka na mě nezačala div řvát, že jsem špatný pacient, že nemám v krvi ani náznak toho, že bych užívala léky, ale přísahám, že léky beru.
Kde se mohla stát chyba? Máte někdo takovou zkušenost?

mám zkušenost jako sestra. v první řadě by mě asi napadla chyba při odběru nebo zpracování krve (např. záměna zkumavek, kdy došlo ke špatnému označení zkumavky nebo k vyšetření nesprávné zkumavky). stávat by se to nemělo, ale co si budeme povídat, jsme jenom lidi, stát se může.

a potom je opravdu možné, že si tělo nedokáže s lékem poradit a správně ho zpracovat, aby mohla vzniknout potřebná hladina. já sama jednou takového pacienta taky potkala, takže není to obvyklé, ale může se stát. nicméně pokud lék bereš dlouhodbě a nějaké kontroly hladin už za sebou máš a ty byly v pořádku, tak bych tipla ten první případ, protože pokud si doteď tělo lék zpracovávalo dobře, tak by tam problém se zpracováním být neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.16 20:06

Nikdy mi tyhle odběry nedělaly :(
Ale ještě mě napadá, stimulují mě na ivf, píchám 5 injekcí denně a do toho jako bonus atb, tak jestli tyhle „dobroty“ ten lamictal prostě nepřebíjí?
A jsem stejného názoru, i já umím přiznat chybu :)
A děkuji za tvůj čas a odpověď :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat