Poradna duly
Jana Čurdová
Fragola
Tak já si to taky představit nedokážu, ale tak nejsem první ani poslední kdo má dvojčata tak snad to zvládnu i když to bude chtít hodně sil..No už se to blíží, nastupuju ve středu a pak už to může přijít každým dnem, tak jsem zvědavá kdyže to bude ta slavná událost
![]()
Jinak žáha mě pálí jako čert,ale kamarádka z lékarny mi poradila Rennie a musím říci, že zabírá..jinak bych se asi zbláznila ![]()
jinak břícho mám plný strií jak mi to popraskalo, tak toho se asi už nezbavím, ale co se dá dělat…
Fragolo já nevim.U Filípka mi praskla voda, takže žádné příznaky neznám.teď už mám asi 5 dní průjem, jenže nevim jestli to není ještě k té chřipce.Občas mi pořádně trvrdne břicho, ale jinak nic.Jsem fakt jak kdybych rodila poprvné.I když to jsem se tolik nebála. ![]()
Teď zrovna si Verunka vesele kope ![]()
Jinak u nás pořád trvá zákaz návštěv, tak to máme spočítaný.Nevěřim že se to teď během pár dní změní
Ahoj všem
všem malým oslavencům vše nej ![]()
monano: bezva, že nakonec byli Vánoce v poklidu ![]()
joisefine: a to jdeš hned na vyvolání nebo si tě tam vlastně spíš takhle nechávají "pod dozorem " ? ![]()
kosatko: já se taky bojím a za tři týdny to teprve nechci vidět, ale když je to druhý, tak to MUSÍ jít rozhodně líp , ne ?
Taky mám hrůzu z toho, že se mi strašně bude stýska po Leony
![]()
Kristy: tak snad to nachlazení do porodu zdoláš, taky se toho bojím
Berdo: tak tvůj druhý porod bych brala všema deseti.. ![]()
Fragi: a bolí ten Hamilton ?
jinak jestli vás trápí otoky, zkuste koňskou mast…moc jsem tomu nevěřila, ale asi to zabírá, i když to smrdí jak…
Tak jsem hrozně zvědavá, kdy bude další mimi …tipuju do Silvestra ještě 2 „kousky“ ![]()
Joisefine, to víš, že to zvládneš
Jen se vždycky musím smát, že já tvrdím, že by mě z dvojčat trefilo a maminy od dvojčátek zase říkají, že by je trefilo z věkového rozpětí našich dětí
Asi má každé něco do sebe ![]()
Kosatko a to víš jistě, že k porodu nepouští? Já četla, že někde k porodu pouští, i když byl zákaz návštěv, tak nevím
U nás byl teda zákaz návštěv jen na ARU, tak doufám, že to vyjde, bo bez manžela nerodím. Neměla bych komu nadávat ![]()
Zziny, Hamilton není příjemný, ve chvíli, kdy mi ho můj gynekolog dělal, tak jsem myslela, že mu odejdu z křesla, ale proti porodu je to pohoda a trvá to jen chvilku ![]()
Zziny
tak zatím tam budu jen pod dozorem a porod by měl být ve 36tt jako poslední možný termín což teda vychází na týden od 11.-17.ledna, ale podle poslední kontroly to možná bude ještě dříve..tak uvidíme, snad tam ve středu hned nepřijedu a hned na to nevlítnou
jde o to že jak mají jen jednu placentu, tak ta pomalu stárne, proto jdou takhle brzo jinak u dovjvaječných kde každé miminko má palcentu svojí..ty tam vlastně můžou zůstat až do konce… ![]()
Fragola
no koukám kolik máš dítek ty, tak to si spíše nedovedu představit..ale třeba vás holky brzo doženu, protože většinou bývají po dvojčátkách jednovaječných zase dvojčátka, taks e mi to doma bude hezky kupit..
![]()
taková Klabzubova jedenáctka…
![]()
tatínkovi to nějak nevadí, ale hlavně aby to jedny dvojčátka byly aspoň chlapečci…
![]()
AHOJKY,
vše nejlepší Rebece a Miškovi
a
![]()
…budu psát teď méně…včera mi odešel notas do vecných lovist.Jeste že je doma polovicka.
Zítra jedu taky na kontrolu. O monitoru nebyla řeč. A pak jedeme ke tchánovcum na pár dní.
U nás je nastydlá Anda a polovicku boli v krku, tak doufam, ze nic nechytnu. Ty septoletky mi minule moc nepomohli
Nohy uz zacínají taky otekat.
A cukrovicka jsem taky moc nepojedla. Zato Anda jede: uz nemame linecký…tak dnes upeceme slehackový
Zatím pa a drzte se
No já holky pořád myslím dky to bude a jsem nervozní, přece jen budu rodit vlastně jakoby porpvé-plánovaný císař je něco jiného. Vůbec nevím co čekat apod a pořád jen myslím na to abych už porodila.Tím si to určitě oddálím ![]()
babi s dědou si vzali Hnozíka na hlídání tak máme pohodičku.Ale jak je ted přítel doma nedělá mskoro nic ![]()
Fragolo otec u porodu být může když je zdravý.Zákaz je návštěv potom, ale to už neřešim, to už to budu mít za sebou ![]()
Já jsem dneska taky doma sama, tak se jen válim.Co když je to poslední odpočinkový den ![]()
Já si ted dala v klidu vanu-sice je to v neobvyklou dobu ale užívám si toho klidu ![]()
Tý jo Kosatko ty už máš jen dva dny d otermínu-to je mazec.
Já jsem zvědavá co mi dr řekne zítra.
joisefine mě osobně stačí to co mi tam dělá ta jedna v tom břiše, dvě si snad ani nedokážu představit. A jak jsou podle UZ holky asi tak velké? Dvojčátka bývají o dost menší než když se narodí jen jedno, ne? Kdyby taky ne, tak by ten pupek snad musel vylezát i na zádech. ![]()
kosatko já myslím, že je to individuální, všude asi nechávají přenášet jinak, podle situace. Ale Tvůj termín se neodkladně blíží, tak hlavně ať vše proběhne v klidu a v pohodě. Držím palce.
Za přání pro Rebeku moc děkuji a třeba si tu oslavu taky ještě užiješ, i když v našem stavu už si toho člověk moc neužívá.
KPKristy tak s nachlazením jsem na tom teď stejně, taky jsem si říkala jak je to super, že se tak dlouho držím a teď když jsou svátky a chtěla jsem si pořádně užít rodiny, tak to u nás vypadá spíš jako v čekárně v ordinaci, všichni tady frkají, kejchají atd.
Brzy se uzdrav. ![]()
fragolo taky děkuji za přání pro Rebeku.
S tím porodem to mám taky pořád na talíři, až je to někdy otravný. Manžel mě pořád podezírá a ptá se jestli už jedeme, že zase nějak divně mlknu, což prej není zvykem… takže u nás se teď v podstatě rodí každý den, ale zítra jde do práce, tak si od toho zase odpočinu. ![]()
Monano je super, že jste měli s Honzíkem hezké Vánoce. ![]()
Ahoj Berdo 74
Tak já jsem nejsem moc velká, mám nějakých 160 cm, takže ani nemám úplně mega pupek
teda já si to myslím, doktoří říkají že velkej je tak nevím..
podle UU mají něco okolo 2,5 kg ale jedna je o nějakých 300 g menší, ale zase jsou to jen odhady..ale dr. říkala že na dvojčátka a kor holčičky je to v tomto týdnu dobré( zítra to je 34tt)tak uvidíme jak to bude..zase úplně prtítka to nejsou, koukala jsem někde na nějaké příspěvky a někdo porodil dvojčátka s váhou kolem 1 kg což asi prťátkový trošku jee.. ![]()
zziny díky za přání pro malou
Já myslím, že na stesk nebudeš mít ani pořádně čas a hlavně, když bude vše v pořádku tak Tě stejně z porodnice vyšoupnou co nejdříve. Jinak se říká, že každý další porod je o něco rychlejší, tak se tím aspoň můžeš trochu uklidnit.
U mě to zatím tak bylo, ale pokud to bude i teď rychlejší, tak možná porodím cestou do porodky. ![]()
fragolo je pravda, že malé věkové rozpětí je snad horší než dvojčátka, teda aspoň podle toho co všichni říkají a já si teda taky myslím, že je to náročnější. Na druhou stranu, každému vyhovuje něco jiného. Dvojčátka jsou super, ale rozhodně si s nima člověk odpočine až po několika letech.
iviqv taky díky za přání pro malou.
Jinak s noťasem je to blbý, ale v tomto případě si člověk dobu asi moc nevybírá. ![]()
Lucilko teda vanu závidím, co já bych za ní dala. Máme jen sprchu a vanu bych teď fakt ocenila, už jen ta představa, že se do ní naložím.
Jinak ať KO dopadne dobře. ![]()
Já jdu na kontrolu a na monitor v úterý.
a holky je tu nějaká maminka také z Prahy co třeba rodila v Motole? ![]()