Lehká nadváha

Anonymní
6.4.20 01:34

Lehká nadváha

Ahoj, je mi 12 a všichni mi říkají že jsem tlustá, machno, Natašo, atd.
Je mi to hrozně líto, diety ani cvičení mi nedělá dobře občas i celou noc nespím a přemýšlím jak zhubnout snažím se jíst zdravě poradili by jste něco? A ne prosím že až budu starší že to vybeham (v létě se bojím jít do plavek Ps: vážím 63kg prosím nesmějte se mi )

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.4.20 03:00

„diety ani cvičení mi nedělá dobře“
Tak třeba tohle je hloupost a bez toho to prostě nejde. Takže jíš špatně a asi se i hýbeš špatně. Prvně zajdi za svojí dětskou lékařkou a ona ti poradí jak na to správně. Jiné řešení to nemá. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
2307
6.4.20 04:20

Kdo vsichni? Spoluzaci? Na ty se vykasli. Rodice? Tak at ti pomuzou, zdravym varenim, prihlas se na aerobic nebo nejaky sport (samozrejme az bude po karantene). Taky zalezi, jak jsi vysoka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
689
6.4.20 05:02

Aerobic je super. Vim, ze jedna kamaradka jezdila do nejakych detskych hubnoucich lazni. Taky zalezi jak jsi vysoka. Ale to, ze ti cviceni nedela dobre je jen proto, ze telo na to neni zvykle…
Me behani taky nedela dobre, ale proto, ze je mi hned na zvraceni jakou nemam fyzicku a dojde mi hned dech. Zacni treba rychlou chuzi. Je ti 12, az ti bude 18, bude to horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6614
6.4.20 07:05
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 12 a všichni mi říkají že jsem tlustá, machno, Natašo, atd.
Je mi to hrozně líto, diety ani cvičení mi nedělá dobře občas i celou noc nespím a přemýšlím jak zhubnout snažím se jíst zdravě poradili by jste něco? A ne prosím že až budu starší že to vybeham (v létě se bojím jít do plavek Ps: vážím 63kg prosím nesmějte se mi )

A kolik meris? Co to je za hláška, že cvičení a diety ti nedělají dobre, tuto větu pronaseji stáří a nemocní lidé, že jim něco nedělá dobře, tobe je 12, takže pohyb by měl být samozřejmost. Vynech sladkosti, jez minimum peciva, začni běhat, teď nemáš školu, tak můžeš každý den vyběhnout, postupně pro začátek 2-3km.. Uvidíš jak půjdou kila dolů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.20 07:06

Jestli máš 2 metry, tak je to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1798
6.4.20 07:21

Nemyslím si, ze existuje zdravý člověk, kterému cviceni nedela dobre :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18536
6.4.20 07:42

Diety a cvičení ti nedělá dobře? To poznáš jak? Kolik meris? Co za den snis? A jaký máš pohyb?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24575
6.4.20 07:54

Hele neni dieta jako dieta, napis nam tu co tak jíš nejaky příklad jidelnicku co mas treba na den. Ono totiž vetsinou stačí vyřadit ze stravy to největší zlo. Plus si najít teda nejaky druh pohybu co bude tobe vyhovovat a bavit tě, může to být cokoliv, cvičení podle videí, běh, brusle kolo, plavání nebo bys možná ocenila víc nějaký kolektivní sport :nevim: cokoliv je lepší než sedrt doma a nepsat z nervů a vymlouvat se ze ti to nedělá dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38553
6.4.20 08:17

Ty naopak mas mit zavislost na pohybu, denne se hybat. Ze Ti to nedela dobre?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12041
6.4.20 08:34

No, nějak se mi nechce věřit, že ti je opravdu 12 :think: Ale budiž. Nedělají ti dobře diety a cvičení? A to víš jak? Kolik diet máš zasebou? Jak jíš, a kolik čeho sníš? Nějaký pohyb máš? Nebo jen sedíš u tv s brambůrkama a lituješ se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18052
6.4.20 09:52

Co to znamená že ti cvičení nedělá dobře?
A jaké diety zkoušíš?

Ve dvanácti nedrž žádné diety, ale stačí aby si vynechala sladkosti, slané snacky, fastfood a jiné smažené věci a naopak se snažila každý den sníst dvě jablka, jednu mrkev a 200 ml bílého jogurtu + jedla normální jídlo co doma a ve škole vaří, s tím že snídaně chceš spíš slané.

Tím že nebudeš jíst věci co jsou jen prázdný tuk a cukr, ale budeš jíst normálně, začne tvoje tělo fungovat tak jak má. Jakmile začneš s nějakou nesmyslnou „dietou“, jen si poničíš metabolismus a to povede k tomu, že naopak bude všechen tuk ukládat.

Cvičení ti nedělá dobře nejspíš proto, že nejsi na pohyb zvyklá a vždycky něco zkusíš, přeženeš to, nebo ten cvik děláš špatně a pak tě něco bolí, že?

Potřebuješ začít pomalu, ale pravidelně se zvyšováním kondice. Nejlepší je na to chůze. Máš mobil do kteérho můžeš stahovat aplikace? Stáhni si google fit, nastav si tam jako cíl 8000 kroků denně a během té doby co je karanténa se domluv s rodiči, že začneš chodit ven na procházky, s rouškou (jestli máte psa, tak převezmi jeho venčení, případě se zkus poptat staršch lidí ve tvém sousedství, jeslit nepotřebují pomoci s venčením psa) a prostě zkus nachodit těch 8000 kroků. Mělo by to vyjít do hodiny ostřejší chůze, nebo do hodiny a půl pomalejší. Jen tak chodit může být nuda, ale dost pomáhá, když si k tomu pustíš do uší oblíbenou hudbu a nebo si začneš stahovat nějaké audioknihy.

Plus zkus každé ráno cvičit tohle. https://www.youtube.com/watch?…
Jasně že ti to ze začátku půjde hůř, ale postupně, jak se začneš protahovat, díky tomu že každé ráno tomu budeš chviličku věnovat, tak se to bude jen lepšít.

Co by taky stálo za to, ze začít si psát deník. Ideální je psát to rukou, pomůže to ze sebe dostat víc věci. Respektive - udělej si každý večer půl hodinku čas před tím, než půjdeš spát a na volný papír napiš věci, co tě ten den trápily, čeho ses bála a podbně. Dej si na to 10 minut - odměř si to budíkem. Po deseti minutách si po sobě přečti co si napsala, co si ze sebe dostala a pak ten papír roztrhej na maličké kousíčky a vyhoď. Ten den už skončil, už to skončilo a je to za sebou, můžeš to spláchnout a poslat pryč.

A dalších 15 minut si rukou piš do nějakého sešitu, deníčku to, co ti ten den udělalo radost (napiš alespoň jednu maličkou věc), to co se ti ten den povedlo - i kdyby to byla úplná prkotina a to za co si ten den byla vděčná. No a vždycky v neděli a prvního v měsíci si tyhle záznamy za minulý týden či měsíc přečti znovu.

Úplně největší problém je to, jak moc se nemáš ráda jak moc se ničíš tím, že se nemáš ráda- třeba že celou noc nespíš a trápíš se.

Víš co- vždycky když na tebe půjde takový záchvat potřeby trápit sebe samu, zavolej normálně na Linku bezpečí a s někým si tam o tom popovídej - nebo se připoj na jejich chat, pokud nechceš volat.

https://www.linkabezpeci.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.20 12:21
@Alušáček píše:
A kolik meris? Co to je za hláška, že cvičení a diety ti nedělají dobre, tuto větu pronaseji stáří a nemocní lidé, že jim něco nedělá dobře, tobe je 12, takže pohyb by měl být samozřejmost. Vynech sladkosti, jez minimum peciva, začni běhat, teď nemáš školu, tak můžeš každý den vyběhnout, postupně pro začátek 2-3km.. Uvidíš jak půjdou kila dolů.

Každý den ujdu 5,5 km ale žádná změna

• Citovat
  • Nahlásit
6.4.20 12:28

Zkus poprosit maminku, aby s tebou zašla k nějakému poradci. Je to z 80% jen o jídle, ale možná děláš něco špatně. Paradoxně, jíst málo a nepravidelně je stejné nebo horší jako jíst hodně a nezdravě. Také si o nějakém jídle můžeš myslet, že je dietní, ale není. Chyb může být spousta. Je to trochu věda a necítím se kompetentní k tomu takto na dálku nějak více radit, ale hlavu vzhůru :)

Příspěvek upraven 06.04.20 v 12:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.20 12:28
@Ou píše:
Co to znamená že ti cvičení nedělá dobře?
A jaké diety zkoušíš?

Ve dvanácti nedrž žádné diety, ale stačí aby si vynechala sladkosti, slané snacky, fastfood a jiné smažené věci a naopak se snažila každý den sníst dvě jablka, jednu mrkev a 200 ml bílého jogurtu + jedla normální jídlo co doma a ve škole vaří, s tím že snídaně chceš spíš slané.

Tím že nebudeš jíst věci co jsou jen prázdný tuk a cukr, ale budeš jíst normálně, začne tvoje tělo fungovat tak jak má. Jakmile začneš s nějakou nesmyslnou „dietou“, jen si poničíš metabolismus a to povede k tomu, že naopak bude všechen tuk ukládat.

Cvičení ti nedělá dobře nejspíš proto, že nejsi na pohyb zvyklá a vždycky něco zkusíš, přeženeš to, nebo ten cvik děláš špatně a pak tě něco bolí, že?

Potřebuješ začít pomalu, ale pravidelně se zvyšováním kondice. Nejlepší je na to chůze. Máš mobil do kteérho můžeš stahovat aplikace? Stáhni si google fit, nastav si tam jako cíl 8000 kroků denně a během té doby co je karanténa se domluv s rodiči, že začneš chodit ven na procházky, s rouškou (jestli máte psa, tak převezmi jeho venčení, případě se zkus poptat staršch lidí ve tvém sousedství, jeslit nepotřebují pomoci s venčením psa) a prostě zkus nachodit těch 8000 kroků. Mělo by to vyjít do hodiny ostřejší chůze, nebo do hodiny a půl pomalejší. Jen tak chodit může být nuda, ale dost pomáhá, když si k tomu pustíš do uší oblíbenou hudbu a nebo si začneš stahovat nějaké audioknihy.

Plus zkus každé ráno cvičit tohle. https://www.youtube.com/watch?…
Jasně že ti to ze začátku půjde hůř, ale postupně, jak se začneš protahovat, díky tomu že každé ráno tomu budeš chviličku věnovat, tak se to bude jen lepšít.

Co by taky stálo za to, ze začít si psát deník. Ideální je psát to rukou, pomůže to ze sebe dostat víc věci. Respektive - udělej si každý večer půl hodinku čas před tím, než půjdeš spát a na volný papír napiš věci, co tě ten den trápily, čeho ses bála a podbně. Dej si na to 10 minut - odměř si to budíkem. Po deseti minutách si po sobě přečti co si napsala, co si ze sebe dostala a pak ten papír roztrhej na maličké kousíčky a vyhoď. Ten den už skončil, už to skončilo a je to za sebou, můžeš to spláchnout a poslat pryč.

A dalších 15 minut si rukou piš do nějakého sešitu, deníčku to, co ti ten den udělalo radost (napiš alespoň jednu maličkou věc), to co se ti ten den povedlo - i kdyby to byla úplná prkotina a to za co si ten den byla vděčná. No a vždycky v neděli a prvního v měsíci si tyhle záznamy za minulý týden či měsíc přečti znovu.

Úplně největší problém je to, jak moc se nemáš ráda jak moc se ničíš tím, že se nemáš ráda- třeba že celou noc nespíš a trápíš se.

Víš co- vždycky když na tebe půjde takový záchvat potřeby trápit sebe samu, zavolej normálně na Linku bezpečí a s někým si tam o tom popovídej - nebo se připoj na jejich chat, pokud nechceš volat.

https://www.linkabezpeci.cz/

Moc vam děkuji na linku bezpečí jsem nepsala ani nevolala ale vaše slova mi velice pomohli začla jsem tak dělat a je mi lépe a už jsem Začala chodit na delší procházky s mým psem a cítím se o hodně lépe (zatím jsem zhubla 1kg moc vám děkuji) :wink:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat