Leze na mě chřipka - co teď?

4657
3.2.15 21:42

leze na mě chřipka-co ted?

Holky…je mi příšerná zima, všechno mě bolí…mám pocit, že na mě leze chřipka, ale teplotu nemám. Potřebovala bych nějakou radu, co ted? Nějaká babská rada, jak to zastavit?
Potřebuju fungovat pro dcerku a manžel musí do práce :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17564
3.2.15 21:47

To nedáš. Ať si chlap vezme paragraf a aspoň dva dny se vylež. Já tohle měla nedavno a bylo to něco strašnýho. Nevím co teď řádí za zmutovaný bacily, ale takhle zle mi snad v životě nebylo. Zimnice, rýma, kašel, slabost, únava. Přešla jsem pokoj a musela jsem si odpočinout. Děs běs :zed: Fakt si lehni a odpočiň, pokud to aspoň trochu jde. Ať je brzy dobře :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15106
3.2.15 21:48

Babská rada mé tchýně a matky: cibulové ponožky, zalít rozkrojenou cibuli horkou vodou, popíjet. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
3.2.15 21:48

Poprosit manzela, aby pripadne v noci vstaval k diteti a jit spat. Pokud na tebe fakt leze prava chripka, tak odpoicinek je klicovy.
Prepnout na uspoirny rezim, pokuzsit se pripadne zajistit jidlo, abys nemusela varit, diteti pustit pohadky.

Ja mam doma pro tyhle pripady coldrex tablety, je to sice humus, ale dovoli mi to prezit par hodin odpoledne, kdy teplota stoupa a deti maji jeste energie dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
3.2.15 21:51

A nemuzes dite zitra predat babickam? Aspon par hodin?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27639
3.2.15 21:52
@Antonie Bolavá píše:
To nedáš. Ať si chlap vezme paragraf a aspoň dva dny se vylež. Já tohle měla nedavno a bylo to něco strašnýho. Nevím co teď řádí za zmutovaný bacily, ale takhle zle mi snad v životě nebylo. Zimnice, rýma, kašel, slabost, únava. Přešla jsem pokoj a musela jsem si odpočinout. Děs běs :zed: Fakt si lehni a odpočiň, pokud to aspoň trochu jde. Ať je brzy dobře :hug:

To není nic zmutovanýho, to je chřipka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
3.2.15 21:54

@dendule4 asi bych lehla do postele, dala si teplý čaj, echinaceu nebo imunoglukan, paralen. Spala, co to jde.

Dnes jsem měla zimnici, něco na mne lehlo. Vzala jsem si paralen, prospala se a teď to vypadá dobře.

Ať se ti povede to zastavit :hug:

Pokud by to opravdu byla chřipka, bude ti tak zle, že týden budeš ležet. Měla jsem ji na podzim. Byla to hrůza. Při viróze se dá fungovat, ale při chřipce nee.

Napiš, jak to dopadlo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49294
3.2.15 21:54

Chce to uvařit cibulový nebo cibulovo ovocný čaj do něj skořici, med, citron, trochu zázvoru, napustit hodně teplou vanu, ve vaně vypít ten čaj, manžel ten si ještě dá prášek třeba paralen, v té vaně se začne potit, pak vyleze jde do duchny, celou noc se potí, několikrát za noc se musí jít převléct, že je durch propocený a ráno bývá ok.
Dělám mu takový lektvar, když na něj přichází chřipka, marodit nemůže musí ráno do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
3.2.15 22:09

Holky dík…k babičkám nemůže(jedna je v práci a druhá je taky nemocná :roll: ) Já pořád doufám, že se z toho třeba do rána vyspím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
3.2.15 22:10

Čaj zaleješ půl na půl vodou a slivovicí, 2 lžíce medu a celý citron, tohle popíjej celý večer a ráno jsi krom pořádné kocoviny zdravá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17564
3.2.15 22:16
@Bábrdl píše:
To není nic zmutovanýho, to je chřipka :mrgreen:

No asi teda jo :nevim: Tak jsem asi nikdy neměla chřipku, protože takhle mi ještě nebylo. Ale i švagrová říkala, že to měla a že jí bylo víc zle než obvykle. A dokonce to skolilo mojeho manžela a ten je v drtivé většině imunní. Tentokrát dokonce ani nešel do práce a to jsem snad nezažila, co jsme spolu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
3.2.15 22:19

Ahoj holky a našla by se rada i pro mě? je mi hrozně zle už 3. den :( Že mi dr nic na chřipku nenapsal chápu (jsem těhulka) ale že prý nesmím nic ani na rýmu? Když mám ucpaný nos, tak se prostě dusím… Nikdo mě v tomhle nechápe ale fakt na mě jdou mdloby když nemohu dýchat nosem :roll:
Solný sprej za 350kč nepomáhá, inhalace horké vody se solí taky ne…
Na internetu jsem četla, že se v míře v těhu můžou klasické nosní spreje (Olynth, sanorin…) můžu ho teda nebo ne? děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49294
3.2.15 22:23

@LůcaSmith
na ucpaný nos je nejlepší, do hrnce horkou vodu, na kolečka cibule, provařit a pak na hlavu ručník, nad horký hrnec se naklonit, zhluboka dýchat a napařovat se,
nebo ten cibulový sirup si udělej a po lžičkách si dávej

mě to tak chytlo ve 29tt, dr mi nic nedal, mi tehdy bylo hrozně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4244
3.2.15 22:25
@LůcaSmith píše:
Ahoj holky a našla by se rada i pro mě? je mi hrozně zle už 3. den :( Že mi dr nic na chřipku nenapsal chápu (jsem těhulka) ale že prý nesmím nic ani na rýmu? Když mám ucpaný nos, tak se prostě dusím… Nikdo mě v tomhle nechápe ale fakt na mě jdou mdloby když nemohu dýchat nosem :roll:
Solný sprej za 350kč nepomáhá, inhalace horké vody se solí taky ne…
Na internetu jsem četla, že se v míře v těhu můžou klasické nosní spreje (Olynth, sanorin…) můžu ho teda nebo ne? děkuju

zkus inhalovat Eukalypt, k dostání v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
3.2.15 22:26

@Kelsey To už jsem taky dnes zkoušela, prostě NIC nepomáhá :( Ani na chvilku mi to ten nos neuvolnilo, stejně tak i ten solný sprej :roll:
Achjoo, nemůžu ani usnout když nemůžu dýchat. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama