Reklama

LOGOPEDIE - batole nechce kousat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.18 10:29
LOGOPEDIE - batole nechce kousat

Ahoj maminky. Setkaly jste se nekdy s tim, ze kdyz dite nechce kousat je predepsat logoped?? Dekuji za odpovedi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 13.01.18 10:49

Nesetkala. Záleží na věku, ale já bych nejdřív volila fyzioterapii. Ale nejsem z oboru.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15355 příspěvků 13.01.18 10:50

Ahoj, zalezi jak je dite staré ale logopedie neni jen o naprave reci ale i posileni oblicejoveho svalstva, oromotorika jazyka. Rozhybani jazyka.. jsou ruzne pomucky. Syn ve 2,5letech pouzival ty zvykaci trubičky protoze mu spodni čelist pri kousani a mluvení ujizdela stranou.
O jak stare dite se jedna? Kolem dvou let je mozne to zacit uz resit. :mavam:

Edit: http://www.moje-klinika.cz/zvykaci-pomucky

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 17 inzerátů 13.01.18 10:58

@aknah31 mam 20 ti mesicni dvojcatka. Jsou narozeny o dva mesice driv, takze 18 korigovane. No a kvuli nizke porodni vaze jsme se byly s holcickama 2× ukazat u psycholozky. Vcera nas uz vypsala s tim ze holky jsou sikovne, v necem i napred. Noooo, ale nechteji kousat. Jedna se snazi a trva ji to dloooooouhoo. A druha rve a vzteka se a plive. No a prave psycholizka mi dala konrakt bez mrknuti oka na logopedku. Coz ted kdyz nad tim premylim mi prihde i logicky. Rozhybe vlastne pusinku. Jeeenze nas poslala do Olomouce, coz je cca 150 km od nas. Delaji tyto cviky vsichno logopedi nebo musi byt specializovany??? Dekujuuuuj

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 17 inzerátů 13.01.18 10:59

@aknah31 na ty pomucky jsem narazila vcera. Pomuze to?? Jak se to pouziva?? :)

aknah31
Neúnavná pisatelka 15355 příspěvků 13.01.18 11:10

@pajinkapajinka ja myslim ze nemusi byt specializovany, mel by to byt klinicky logoped pusobici v oblastni poruch reci a polykani (Vyvojova dysfazie, opozdeny vyvoj reci, porucha autistickeho spektra atd).
Popravde najit dobreho logopeda kteri ti nerekne ze do ctyr let se nic neresi a aby byl ochotny pracovat i s malymi detmi je obcas nadlidsky ukon. Pohledej ve vasem okoli, popripade jedte do Olomouce na konzultaci a oni by meli vede jestli ve vasem okoli neni nekdo bliz.
Spousta lidi dojizdi jednou mesicne k logopedovi bohuzel.

Jinak synovi ty zvykaci trubicky pomohli. Cvicili jsme denne asi rok. Zacinali jsme 3 a 3 na kazde strane. Zkoncili 2× 10 a 10 na kazdou stranu.. byl to zajimavy a myslim i dobry doplnek logopedicke pece.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15355 příspěvků 13.01.18 11:13

@pajinkapajinka my pouzivali tak ze jsem trubicku dala synovi do koutku pusinky a musel ji kousat stolickama ze zacatku jsme mu musela pridrzovat spodni celist aby ji nedaval do strany. Opravdu ze zacatku byl problem ji zkousnout 3× na kazde strane.
Jak se spravne zkousne ona udela takovy lupajici zvuk. Syna to pak i docela bavilo… A posilil ty zvykaci svaly a celist. Po tom roce uz opravdu celist neuhybala. A byl schopny provadet i oromotoriku jazyka kterou ted v 5.5letech ma velice dobrou. Coz nam pri nacviku hlasek a logopedii jenom a jenom pomaha.

Ale je dobre konzultovat pouzivani trubicky s logopedem.

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 17 inzerátů 13.01.18 11:14

A jak se to pouziva?? To jako ty deti zkousavaji nejak?? A to vam doporucil prave logoped nebo jste si to poridili sami??

aknah31
Neúnavná pisatelka 15355 příspěvků 13.01.18 11:16
@pajinkapajinka píše:
A jak se to pouziva?? To jako ty deti zkousavaji nejak?? A to vam doporucil prave logoped nebo jste si to poridili sami??

dostali jsme od logopeda. Nebo spis zakoupili jsme na doporuceni logopeda. Ona to s nim delala na logopedii, ukazala mi jak.. a ja s nim cvicila doma.
Postupne pridavala pocet zkousnuti na kazde strane.

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 17 inzerátů 13.01.18 11:23

No ja jsem se prave o teto moznosti dozvedela vcera, tak budu v pondeli obvolavat nekoho bliz a pak samozdrejme ten Olomouc… dekuju za odpovedi :)

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 17 inzerátů 13.01.18 11:24

No ja jsem se prave o teto moznosti dozvedela vcera, tak budu v pondeli obvolavat nekoho bliz a pak samozdrejme ten Olomouc… dekuju za odpovedi :)

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 44427 příspěvků 13.01.18 11:54
@aknah31 píše:
Ahoj, zalezi jak je dite staré ale logopedie neni jen o naprave reci ale i posileni oblicejoveho svalstva, oromotorika jazyka. Rozhybani jazyka.. jsou ruzne pomucky. Syn ve 2,5letech pouzival ty zvykaci trubičky protoze mu spodni čelist pri kousani a mluvení ujizdela stranou.
O jak stare dite se jedna? Kolem dvou let je mozne to zacit uz resit. :mavam:Edit: http://www.moje-klinika.cz/zvykaci-pomucky

@3HE mozna bude vedet nebo mit zkusenost, ze tez ma chlapce driv narozeneho.
Pamatuji si, ze psala o spravnem krmeni lzickou a logopedii.

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 17 inzerátů 13.01.18 12:07

@Kelsey super. Dekujuu za kontakt :hug:

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 15.01.18 12:44

@pajinkapajinka s kousáním zkušenost nemám… měli jsme potíže s mluvením, což ovšem u vás také může nastat, když nekouše - nepoužívá svaly. Takže hledejte klinického logopeda.

pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 17 inzerátů 15.01.18 12:47

Tak holky objednany. Pry musi mit ten logoped spesl kurz. Na jednom pracovisti nas nevzali. Logopedka nema kurz, s timto zkusenosti a pry se v tomto necgodi kazdy tyden jak pri vadach reci. Staci jen jedna dve navstevy. Nakonec nas vzala pani v Hustopecich. Kurz ma a pripadala mi, ze nam bude chtit pomoc :D :D. Jsme objednany na 26.2. Tak jsem zvedava a dam vedet :D. Vsem moooc diky :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >