LOGOPEDIE - batole nechce kousat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.1.18 10:29

LOGOPEDIE - batole nechce kousat

Ahoj maminky. Setkaly jste se nekdy s tim, ze kdyz dite nechce kousat je predepsat logoped?? Dekuji za odpovedi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1055
13.1.18 10:49

Nesetkala. Záleží na věku, ale já bych nejdřív volila fyzioterapii. Ale nejsem z oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16131
13.1.18 10:50

Ahoj, zalezi jak je dite staré ale logopedie neni jen o naprave reci ale i posileni oblicejoveho svalstva, oromotorika jazyka. Rozhybani jazyka.. jsou ruzne pomucky. Syn ve 2,5letech pouzival ty zvykaci trubičky protoze mu spodni čelist pri kousani a mluvení ujizdela stranou.
O jak stare dite se jedna? Kolem dvou let je mozne to zacit uz resit. :mavam:

Edit: http://www.moje-klinika.cz/zvykaci-pomucky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.18 10:58

@aknah31 mam 20 ti mesicni dvojcatka. Jsou narozeny o dva mesice driv, takze 18 korigovane. No a kvuli nizke porodni vaze jsme se byly s holcickama 2× ukazat u psycholozky. Vcera nas uz vypsala s tim ze holky jsou sikovne, v necem i napred. Noooo, ale nechteji kousat. Jedna se snazi a trva ji to dloooooouhoo. A druha rve a vzteka se a plive. No a prave psycholizka mi dala konrakt bez mrknuti oka na logopedku. Coz ted kdyz nad tim premylim mi prihde i logicky. Rozhybe vlastne pusinku. Jeeenze nas poslala do Olomouce, coz je cca 150 km od nas. Delaji tyto cviky vsichno logopedi nebo musi byt specializovany??? Dekujuuuuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.18 10:59

@aknah31 na ty pomucky jsem narazila vcera. Pomuze to?? Jak se to pouziva?? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16131
13.1.18 11:10

@pajinkapajinka ja myslim ze nemusi byt specializovany, mel by to byt klinicky logoped pusobici v oblastni poruch reci a polykani (Vyvojova dysfazie, opozdeny vyvoj reci, porucha autistickeho spektra atd).
Popravde najit dobreho logopeda kteri ti nerekne ze do ctyr let se nic neresi a aby byl ochotny pracovat i s malymi detmi je obcas nadlidsky ukon. Pohledej ve vasem okoli, popripade jedte do Olomouce na konzultaci a oni by meli vede jestli ve vasem okoli neni nekdo bliz.
Spousta lidi dojizdi jednou mesicne k logopedovi bohuzel.

Jinak synovi ty zvykaci trubicky pomohli. Cvicili jsme denne asi rok. Zacinali jsme 3 a 3 na kazde strane. Zkoncili 2× 10 a 10 na kazdou stranu.. byl to zajimavy a myslim i dobry doplnek logopedicke pece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16131
13.1.18 11:13

@pajinkapajinka my pouzivali tak ze jsem trubicku dala synovi do koutku pusinky a musel ji kousat stolickama ze zacatku jsme mu musela pridrzovat spodni celist aby ji nedaval do strany. Opravdu ze zacatku byl problem ji zkousnout 3× na kazde strane.
Jak se spravne zkousne ona udela takovy lupajici zvuk. Syna to pak i docela bavilo… A posilil ty zvykaci svaly a celist. Po tom roce uz opravdu celist neuhybala. A byl schopny provadet i oromotoriku jazyka kterou ted v 5.5letech ma velice dobrou. Coz nam pri nacviku hlasek a logopedii jenom a jenom pomaha.

Ale je dobre konzultovat pouzivani trubicky s logopedem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.18 11:14

A jak se to pouziva?? To jako ty deti zkousavaji nejak?? A to vam doporucil prave logoped nebo jste si to poridili sami??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16131
13.1.18 11:16
@pajinkapajinka píše:
A jak se to pouziva?? To jako ty deti zkousavaji nejak?? A to vam doporucil prave logoped nebo jste si to poridili sami??

dostali jsme od logopeda. Nebo spis zakoupili jsme na doporuceni logopeda. Ona to s nim delala na logopedii, ukazala mi jak.. a ja s nim cvicila doma.
Postupne pridavala pocet zkousnuti na kazde strane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.18 11:23

No ja jsem se prave o teto moznosti dozvedela vcera, tak budu v pondeli obvolavat nekoho bliz a pak samozdrejme ten Olomouc… dekuju za odpovedi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.18 11:24

No ja jsem se prave o teto moznosti dozvedela vcera, tak budu v pondeli obvolavat nekoho bliz a pak samozdrejme ten Olomouc… dekuju za odpovedi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55260
13.1.18 11:54
@aknah31 píše:
Ahoj, zalezi jak je dite staré ale logopedie neni jen o naprave reci ale i posileni oblicejoveho svalstva, oromotorika jazyka. Rozhybani jazyka.. jsou ruzne pomucky. Syn ve 2,5letech pouzival ty zvykaci trubičky protoze mu spodni čelist pri kousani a mluvení ujizdela stranou.
O jak stare dite se jedna? Kolem dvou let je mozne to zacit uz resit. :mavam:Edit: http://www.moje-klinika.cz/zvykaci-pomucky

@3HE mozna bude vedet nebo mit zkusenost, ze tez ma chlapce driv narozeneho.
Pamatuji si, ze psala o spravnem krmeni lzickou a logopedii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.18 12:07

@Kelsey super. Dekujuu za kontakt :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22305
15.1.18 12:44

@pajinkapajinka s kousáním zkušenost nemám… měli jsme potíže s mluvením, což ovšem u vás také může nastat, když nekouše - nepoužívá svaly. Takže hledejte klinického logopeda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.18 12:47

Tak holky objednany. Pry musi mit ten logoped spesl kurz. Na jednom pracovisti nas nevzali. Logopedka nema kurz, s timto zkusenosti a pry se v tomto necgodi kazdy tyden jak pri vadach reci. Staci jen jedna dve navstevy. Nakonec nas vzala pani v Hustopecich. Kurz ma a pripadala mi, ze nam bude chtit pomoc :D :D. Jsme objednany na 26.2. Tak jsem zvedava a dam vedet :D. Vsem moooc diky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat